Skocz do zawartości

Wymiana oleju w ASO


Daro3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Octavia odebrania 2.0 tsi 220km  DSG mam odwiedzić ASO dopiero przy przebiegu 30000 km lub po 2 latach pytałem 3 razy sprzedawcę i odpowiadał tak samo jak jest u was dodam że auto zakupiłem u dilera w Niemczech

IMG-20160615-WA0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, na wymianę oleju jedziesz wg wskazania komputera, raczej zawsze jest to mniej niż 30 tys. km. Oczywiście możesz pojechać wcześniej i/lub ustawić stały okres miedzy wymianami - 15 tys. km. Pierwszy przegląd faktycznie jest po 30 tys. km lub 2 latach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

trochę odgrzeje kotleta - byłem wczoraj na wymianie przeglądzie 30kkm i myślałem że wymienia mi olej a dziady powiedzieli że dopiero za 8tys bo tak komp pokazuje. Pierwsza wymiana była przy 15tys i powiedziano mi że co 15 teraz będą wymiany. Wczoraj byłem w innym serwisie niż na pierwszej wymianie i zrobili tylko przegląd na 30kkm czyli poodkurzali auto.

Jak to jest z tymi wymianami oleju? Nie mogą zrobić szybciej niż komp wskazuje? piszecie że można to zmienić w kompie. Mam pakiet basic ale kupuje swój olej bo nie chcę tego z aso.

Czy pakiet basic obejmuje odgrzybianie klimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się trzymaj tego pierwszego serwisu, bo normalnie w ramach pakietu jest wymiana wg wskazań kompa - u mnie wychodzi tak co 22-23 tys. km.

W ramach pakietu jest olej, filtr oleju - wg wskazań oraz filtr powietrza, p.pyłkowy, świece - co 60 czy 90 tys. km, czyli raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 19.10.2016 at 13:25, Rolek napisał:

Czy pakiet basic obejmuje odgrzybianie klimy?

Niestety, klima we wlasnym zakresie. Ale ostatnio dzwonilka babka z serwisu z pytaniem czy wypelnilem ankiete, ktora otrzymalem poczta, bo jak im dostarcza to dostane przeglad klimy gratis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maliniak napisał:

dostane przeglad klimy gratis

Przegląd pewno za darmo a za nabicie i odgrzybianie zapłacisz. Ja do dziś nie dostałem CD-Radia które miało przyjść za półtora godzinną ankietę dla SAP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adriandeska napisał:

Nie lać słabych olejów typu Castrol pleaseeee, szkoda Kuraków ;-)

Sam jesteś słaby. Castrol to jeden z lepszych oleji, przynajmniej nie jest podrabiany jak wiele innych "tjuningowych". Ja leje tylko Castrol albo Shell a po przebiegu widać ze jest to słuszna decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie co 10tys. km się obroni, nawet Castrol. Ale nie przekonasz mnie że ma podejście do np. Motula300V. Zwłaszcza przy mocnym upalaniu.

http://www.350z-tech.com/forums/148-australia/67978-track-testing-motul-300v-10w40-vs-castrol-edge-0w40.html

Edytowane przez Adriandeska (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez nie rozumiem tego hejtu odnosnie Castrola. Motul moze i lepiej sie sprawdza w samochodach rajdowych, gdzie silnik pracuje na jakichs nierealnych obrotach - jest zylowany do granic mozliwosci. Juz widze jak VAG strzela sobie w stope stosujac kiepski olej i czeka az silnik sie zesra - troche slaba reklama. Pamietajcie, ze nie jezdzimi bolidami F1 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Wymiana oleju w ASO

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team