Skocz do zawartości

Wymiana przedniego kierunkowskazu na LED


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

potrzebujesz zestaw naprawczy z ASO, czyli dekle  - bo nie wiem czy wiesz ale musisz najpierw troche popsuc lampę żeby te żarówki wymienić - są fabrycznie zaślepione

ledowe zamienniki:

http://sklep.motohid.pl/pl/p/PW24W-6x-Cree-XB-D-LENS-30W-orange-amber/1195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem temat. Najlepiej jest niestety wyjąć lampy, gdyż dostęp jest na prawdę bardzo ograniczony. Natomiast żeby wyjąc lampy trzeba zdjąć zderzak. Ja wykorzystałem okazję że w ASO mi zdejmowali i za dodatkową opłatą założyli od razu te zaślepki. Koszt kompletu dla jednej lampy to ok 26 zł, cały temat kosztował mnie ok 100 zł z robocizną i na prawdę nie chciałbym tego robić samemu. Już sama wymiana żarówki po założeniu tych zaślepek wymagała nie lada nagimnastykowania się. Żarówki zakupiłem u @lec, takie jak powyżej. Wydaję mi się warto.  Efekt można zobaczyć na poniższych filmach:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cube czyli oryginalnie  gniazdo kierunku jest zaslepione plastikiem który trzeba wycisnąć, wyciągnąć wiązkę, zamienić zarówki i założyć zaślepkę kupioną np. w ASO?

Kto z użytkowników forum przeprowadzał osobiscie taki zabieg? Jakie predyspozycje trzeba posiadać zeby sie za to zabrać? Np: Długie i szczupłe dłonie i paluszki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jackowski11 Tak jak piszesz, z tym że nie wiem czy tak prosto da się to wycisnąć, raczej trzeba użyć trochę siły i oczywiście nie omsknąć się, tak aby nie uszkodzić lampy. Bez demontarzu nadkola/zderzaka nie ma szans na dojście z jakimś narzędziem, tak aby bezpiecznie, a nie na oślep, to zrobić. Po rozpruciu lampy trzeba jeszcze przekręcić gniazdo żarówki, tak aby wyszło z klosza. Na szczęście wiązka jest na tyle długa że już sama wymiana żarówki nie stwarza problemu. Zaślepka posiada uszczelkę i jest wciskana, a ponadto przykręcana na dwie śruby torx. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do predyspozycji dorzucił bym jeszcze odpowiednie narzędzia oraz cierpliwość w działaniu. 

Satysfakcja i słówka w kieszeni gwarantowana ?... no może jeszcze trochę podrapane łapki. 

Tragedii nie ma 

20160427_190036.jpg

Edytowane przez Bandini (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team