Skocz do zawartości

Wymiana przedniego kierunkowskazu na LED


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, lec napisał:

w normalnej lampie jestes w stanie ją odkrecic wkladajac reke przez dekiel od H7, nie wiem czy w xenonie ta sztuczka sie uda

Sie uda.... potrzeba cierpliwości, szczupłej dłoni no i .... co najmniej +10. Chińczyk też by się przydał.

I to co mogę doradzić to przy zamykaniu i deklowaniu otworu nałożyć trochę silikonu żeby wilgoć się nie skraplała na ledach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z rad kolegi @bandini , Kupiłem najtanszą otwornicę z marketu, dopasowałem wielkość do otworu i kreciłem lewo/prawo. Plastik jest twardy to trzeba przyznac ale po godzinie jest po robocie :)

Oczywiscie z czasem żartuje, to zależy jaką masz siłę w ręku i cieprliwość. Dłoń trochę bedzie poobcierana ale dasz radę. Do jednej strony nawet zdjąłem nadkole, trochę wiecej było miejsca, z drugiej juz nie zdejmowałem, skręt max. kołem i do dzieła.

Ale powiem ci ze przy +2 to bym sobie odpuścił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaślepki już miałem założone i otwornicą zajęło mi to z 20 minut. 

A jak się zdejmie nadkole to przez wnęke jest dość miejsca żeby wycenić tą żarówkę?

Bo jak się wkurze to pozrzucam nadkola jutro i po robociexD

Edytowane przez -skaler- (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Tam był jakiś myk, też miałem problem zeby wyjąć pierwszą żarówkę. Poźniej już wiedziałem gdzie są wcięcia itp. Przykro mi, już nie pamietam. Zerknij czy kolega @bandini czegoś nt. temat nie napisał. Wymieniałem prawie rok temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre chęci:-) Nic jak jutro będzie jakaś względna pogoda to spróbuje znowu. Albo ja albo ledyxD

I udało się z małą pomocą ala  ClarksonxD:-D

20180116_142840.thumb.jpg.d121696f1925ed841508bdd102a45ed8.jpg

20180116_142836.thumb.jpg.d843040951251f6bb791a42ebf1f3862.jpg

Edytowane przez -skaler- (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nadszedł czas i na mnie, kierunki z przodu zmienione na aucie, dojscie masakryczne ale otowrnica dała rade. Znacznie łatwiej jest z lampą od strony pasażera dlatego że można tam operować prawą ręką. Od strony kierowcy jest dramat jeśli chodzi o wycięcie otworu jak i zamontowanie w nim później żarówki. Cała operacja zajęła około 2h z pomocą kolegi :) Ręce obolałe do dziś ale zadowolenie sporo rekompensuje. Posiadałem otwornicę 40mm ale wydaje mi się że większa byłaby lepsza np 44mm ponieważ idealnie pasowałaby w istniejące nacięcie w lampie. Mam nadzieję, że juz nigdy nie będę musiał powtarzać tego zabiegu :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ogólnie to przeprowadziłem wczoraj wieczorem zabieg wymiany kierunków i udało mi się to zrobił prościej zdejmując samo nadkole, co polecam każdemu, zamiast bawić się otwornicą ręcznie. Przy okazji można wyczyścić trochę pyłu z hamulców ?

Fotki: https://imgur.com/gallery/8oXMz9U
Na sam początek trzeba postawić auto na kobyłkach i odkręcić koła.
Następnie z nadkola należy odkręcić wszystkie śrubki i kilka od dołu.
Jednej fotki nie mam gdzie jest śrubka łącząca nadkole z podwoziem od strony kierowcy jak i pasażera, natomiast zaznaczyłem mniej więcej gdzie ona jest na pierwszym zdjęciu dłuższą strzałką.
Na 4 zdjęciu jest widoczny kawałek plastiku który się wysuwa z nadkola w taki głupi sposób, ciężko mi to wytłumaczyć, ale jak popatrzycie jak to jest zamocowane to ogarniecie mniej więcej ?

Po zdjęciu nadkola zamiast otwornicy polecam wziąć nóż tapicerski lub scyzoryk, i wpychać go delikatnie na obrzeżach otworu (picrel), bo tam jest mniej plastiku i łatwo to przebić.

Po wyrobieniu dziury wymiana już wiadomo, przekręcamy żarówkę, wysuwamy ją delikatnie z gniazda i odpowiednią stroną wsuwamy nowy LED.
Po zmianie żarówki zakladamy zaślepkę i dokręcamy śrubkami, tak aby dokręcać raz jedną a raz drugą by równomiernie przykręcić zaślepkę.

Całość zeszła mi jakieś 2h około, ale więcej czasu zeszło na pierwsze nadkole niż na drugie ?

Edytowane przez Christopy (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Każy robi jak jemu pasuje, z nadkolem wiecej odkręcania, jak ktoś lubi gimnastykę i ma szczupłą dłoń wybiera wariant 1.

Ale tak jak napisał @ganczar777

JA też mam nadzieję, że juz nigdy nie będę musiał powtarzać tego zabiegu. I nie chodzi o wycinanie tylko wymianę żarówki/led-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czysto informacyjnie - otwor w lampie zrobilem wlasnie za pomocą tapeciaka i malego śrubokrętą typu neonówka (próbnik napięcia) - plastik jest tak miekki że osobiscie teraz bym żadną otwornicą wiecej do tego nie podchodził.  LOL normalnie.... robilem z lampą na kolanie ale imo na samochodzie jak koledzy robili tez jest to możliwe  - specjalnie narzędzia zbędne....

4wYqcdJEgn97tf6xUBGfRCfHrHpQUIDYKKGdMtzL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie, plastik jest tak miekki i cienki na obrzeżu ze wystarczy w jednym miejscu naciac tapeciakiem (zrobić otworek) a reszte wyłamać śrubokrętem. Calosc zajela mi 20s na lampę. Skoro niektórzy z kolegów podeszli do lampy założonej na aucie z otwornicą, to tym bardziej zrobia to z nożykiem czy srubokrętem.  Mój post ma na celu tylko i wyłacznie uświadomienie że "cieżki sprzęt"  nie tu potrzebny. DO tej pory sam mysalem ze jest bo nawiercalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich, powiedźcie mi proszę czy istnieje możliwość przerobienia wejścia na żarówkę PWY24W  w przednim reflektorze, tak żebym mógł podłączyć ten zestaw poniżej w linku:

https://allegro.pl/oferta/drl-2w1-swiatla-led-dzienne-i-kierunki-przekaznik-6984873791

Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po ostatniej wymianie i kombinacji, mogę podzielić się doświadczeniem. 

Na początku kombinowałem z wykreceniem lampy itp. Nie ma sensu.

Polecam zestaw ze zdjęcia czyli ostrze noża tapicerskie/tapet... oklejony taśmą. Próbowałem otwornicą i szczerze nie jest to dobre ? 

Wystarczy ostrze noża po prostu wbijać z wyczuciem do środka na około. Wchodzi lekko i bez oporów. Drugi zestaw wymienilem w 15 minu, pomijamy pierwszy bo troche ta kombinacja zajeła czasu ?

Nie wygodne do skręcenia dekielki zestawu naprawczego, ale może ktoś miał mniejsze ręce lub dużo  krótszy  i lepszy zestaw narzędzi  ?

20190621_223401.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team