Reklamy dla niezalogowanych
Malwin41

octavia 3
Zaciski 4 tłoczkowe

23 postów w tym temacie

Siema,

Wynalazłem takie coś :

https://www.awesomegti.com/shop-by-car/audi/a3-8p/vagbremtechnic-front-brake-adaption-kit-allows-fitment-of-audi-ttrs-calipers-to-340-or-345mm-oe-discs/

Jest to zestaw umożliwiający zamontowanie zacisków 4 tłoczkowych od Audi TT rs do naszych bolidów. Tarcze zostają oryginalne 340mm. 

I teraz taka rozkmina. Ludzie od hamulców mówią ze te hamulce co są w serii starcza spokojnie do 400KM. Druga sprawa o ile poprawi się jakość hamowania? I czy pompa da rade? Bo to ze taki zacisk wygląda mega i taki mod wychodzi około 2/2,5 tys nie podlega dyskusji ze fajna sprawa.

Reklamy dla niezalogowanych

To jest tylko na przód? Przód jest spoko, tylne zaciski i tarcza są zbyt skurczone w praniu, je bym wymienił choćby ze względów wizualnych.

baner.gif

Tak zestaw to tylko przód. Na tył narazie nie widziałem alternatywy. Inna rzecz ze nie szukalem :P

1 osoba lubi to

Bez sensu zakładać czterotłoka na tarcze 340/345. Jak ma byc efekt w hamowaniu to kompletny zestaw zacisków z tarczamy 380mm z TTRS założyć. Taki mod wyjdzie poniżej 2000PLN a przyniesie spore efekty w hamowaniu.

9 minut temu, 1bizkit napisał:

zestaw zacisków z tarczamy 380mm z TTRS

Tylne zaciski lepiej w tej tt-ce wyglądają? Rzeźby nie ma?

baner.gif

Jak z przodu zakładać 380 to do tyłu 340 bo przy 310 znowu będzie duża dysproporcja między przodem i tyłem :) i mamy powtórkę z rozrywki. Ewentualnie przód zostawić jak jest i do tyłu z S3 i będzie fajnie wyglądać.

Ale wtedy felgi 19 cali minimum. Bo 370 to 8 tloczkow zacisk.

1 minutę temu, Malwin41 napisał:

Ale wtedy felgi 19 cali minimum

Inne możliwości nie ma :). Dlatego ja jakbym miał wymieniać to z przodu 360 (tak żeby weszła 18-stka) i do tyłu 310. Taki zestawik na przód :)

http://www.tomson.com.pl/product-pol-2774-Zestaw-hamulcowy-VWR-Racingline-VWR65G7-VW-Golf-VII-Audi-A3-S3-III-TT-III-Seat-Leon-III-Skoda-Octavia-III-360-mm-przod-.html

W tych pieniadzach mam 2 zestawy z tt RS i s3 :P

Tył to tylko ozdobnie, hamuje głównie przódB-|

W Superbie z silnikiem takim samym jak w RS mam tarcze 312. Kpina jakaś. :(

58 minut temu, Enriquez napisał:

W Superbie z silnikiem takim samym jak w RS mam tarcze 312. Kpina jakaś. :(

Powinny być przynajmniej takie same, bo przecież dodatkowo SIII jest cięższe od RS-ki. W takim rozmiarze to do tyłu powinni wkładać. Kilka mocniejszych hamowań i wszystko puchnie...

Ano, ale to tylko simply clever Skoda. Być może wychodzą z założenia, że taką landarą się jeździ wolniej. Bo faktycznie się jeździ wolniej :)

Tu masz zapewne rację, że jest to auto do normalnego poruszania się, a nie do ścigania. Ciekawy jestem jaka jest średnica tarcz w tej mocniejszej odmianie. SIII to auto to "dostojnej" jazdy :)

340.., czyli takie jak powinny być.

Kufa, temat tarcz 340 i swapa klamotów do tego jednak powraca. Codziennie jednak jeżdżę te 70 km autostradą i niestety są takie odcinki, że bez zapitalania się nie obędzie - szczególnie Wschodnia Obwodnica Łodzi - albo trzeba dymać po dwie paki albo wlec się za tymi baranami w ciężarówkach. Po prostu spokojnie się nie da, choć codziennie próbuję. Sił brak. Coraz częściej natomiast zauważam, że zahamowanie z 200 do 120 zajmuje stanowczo za dużo czasu i nie jest to wcale wina opon tylko tego badziewnego zestawu 312 mm. Jak wsiadam do RSa to piersze hamowanie mam zawsze ostre, zanim się przyzwyczaję. Ale do rzeczy. Czy do takiego swapa potrzebuję:

1. Zacisków

2. Jarzm

3. Klocków

4. Tarcz

5. Osłon tarcz

6. Zapasu 18" dojazdówką

7. Styropianu z narzędziami do 18"

Czy coś jeszcze? W kodowaniu ABS coś trza ruszać?

Tylko na tej aukcji jest zestaw 312 a nie 340...

Dzięki za info.

5 godzin temu, adamwo napisał:

Jeśli chodzi o kodowanie to raczej nie trzeba, na forum vw7 wsadzali tarcze i zaciski 370 mm z Audi TTRS i w oprogramowaniu nic nie ruszali.

Tutaj pełen zestaw bez klocków http://allegro.pl/vw-golf-vii-7-gti-zaciski-zacisk-tarcza-klocki-i6008353064.html#thumb/1

Tylko ze w zimie będzie trzeba na 19kach jeździć 

1 osoba lubi to

@1bizkit do 17-tek et 51 340 jeszcze wlezie?

Zawias AP u Tomasa brałem, dzisiaj mi Frogi mają założyć, oby pasowało. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.