Skocz do zawartości

Zaciski 4 tłoczkowe


Malwin41

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Wynalazłem takie coś :

https://www.awesomegti.com/shop-by-car/audi/a3-8p/vagbremtechnic-front-brake-adaption-kit-allows-fitment-of-audi-ttrs-calipers-to-340-or-345mm-oe-discs/

Jest to zestaw umożliwiający zamontowanie zacisków 4 tłoczkowych od Audi TT rs do naszych bolidów. Tarcze zostają oryginalne 340mm. 

I teraz taka rozkmina. Ludzie od hamulców mówią ze te hamulce co są w serii starcza spokojnie do 400KM. Druga sprawa o ile poprawi się jakość hamowania? I czy pompa da rade? Bo to ze taki zacisk wygląda mega i taki mod wychodzi około 2/2,5 tys nie podlega dyskusji ze fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z przodu zakładać 380 to do tyłu 340 bo przy 310 znowu będzie duża dysproporcja między przodem i tyłem :) i mamy powtórkę z rozrywki. Ewentualnie przód zostawić jak jest i do tyłu z S3 i będzie fajnie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Malwin41 napisał:

Ale wtedy felgi 19 cali minimum

Inne możliwości nie ma :). Dlatego ja jakbym miał wymieniać to z przodu 360 (tak żeby weszła 18-stka) i do tyłu 310. Taki zestawik na przód :)

http://www.tomson.com.pl/product-pol-2774-Zestaw-hamulcowy-VWR-Racingline-VWR65G7-VW-Golf-VII-Audi-A3-S3-III-TT-III-Seat-Leon-III-Skoda-Octavia-III-360-mm-przod-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
58 minut temu, Enriquez napisał:

W Superbie z silnikiem takim samym jak w RS mam tarcze 312. Kpina jakaś. :(

Powinny być przynajmniej takie same, bo przecież dodatkowo SIII jest cięższe od RS-ki. W takim rozmiarze to do tyłu powinni wkładać. Kilka mocniejszych hamowań i wszystko puchnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz zapewne rację, że jest to auto do normalnego poruszania się, a nie do ścigania. Ciekawy jestem jaka jest średnica tarcz w tej mocniejszej odmianie. SIII to auto to "dostojnej" jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kufa, temat tarcz 340 i swapa klamotów do tego jednak powraca. Codziennie jednak jeżdżę te 70 km autostradą i niestety są takie odcinki, że bez zapitalania się nie obędzie - szczególnie Wschodnia Obwodnica Łodzi - albo trzeba dymać po dwie paki albo wlec się za tymi baranami w ciężarówkach. Po prostu spokojnie się nie da, choć codziennie próbuję. Sił brak. Coraz częściej natomiast zauważam, że zahamowanie z 200 do 120 zajmuje stanowczo za dużo czasu i nie jest to wcale wina opon tylko tego badziewnego zestawu 312 mm. Jak wsiadam do RSa to piersze hamowanie mam zawsze ostre, zanim się przyzwyczaję. Ale do rzeczy. Czy do takiego swapa potrzebuję:

1. Zacisków

2. Jarzm

3. Klocków

4. Tarcz

5. Osłon tarcz

6. Zapasu 18" dojazdówką

7. Styropianu z narzędziami do 18"

Czy coś jeszcze? W kodowaniu ABS coś trza ruszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kodowanie to raczej nie trzeba, na forum vw7 wsadzali tarcze i zaciski 370 mm z Audi TTRS i w oprogramowaniu nic nie ruszali.

Tutaj pełen zestaw bez klocków http://allegro.pl/vw-golf-vii-7-gti-zaciski-zacisk-tarcza-klocki-i6008353064.html#thumb/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, adamwo napisał:

Jeśli chodzi o kodowanie to raczej nie trzeba, na forum vw7 wsadzali tarcze i zaciski 370 mm z Audi TTRS i w oprogramowaniu nic nie ruszali.

Tutaj pełen zestaw bez klocków http://allegro.pl/vw-golf-vii-7-gti-zaciski-zacisk-tarcza-klocki-i6008353064.html#thumb/1

Tylko ze w zimie będzie trzeba na 19kach jeździć 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team