Skocz do zawartości

Zabezpieczenie nowego auta z zewnątrz


Gwiazda

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie o Wasze doświadczenia:

Chce zabezpieczyć nowe auto z zewnątrz by lakier i inne elementy pozostały jak najdłużej w dobrej kondycji.

Możecie polecić jakieś formy zabezpieczenia które są warte wykonania?

Mam tu na myśli np powlokę kwarcową lub ceramiczną.

Widziałem że da się przednią szybę okleić folią zabezpieczającą coś ala screen protector w telefonach. Warto coś takiego robić?

Polecacie konkretne produkty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie zalezy kto jak dba. Jesli masz czas myc auto recznie na 2 wiadra to najlepiej dac na polerke pelna i do tego ceramika/kwarc. Jesli nie chcesz pakowac sie w powloki to wosk jakis dobry np. Art DeShine Kostos lub Collint. Do tego dressing do plastikow, cos do szyb. Ogolnie zeby dobrze zadbac o wszystko trzeba pare zl zainwestowac w dobra rekawice, porzadna mikrofibre do suszenia szampon itp. Pamietaj ze podczas suszenia pojawia sie najwiecej mikro rysek i hologramow.

Jesli uzywasz myjni automatycznej to nie ma zabezpieczenia przed rysami. Moze folia Xpel by to ogarnela ale na skode o3 nie maja form jeszcze.

Tu masz fotki mojego auta mytego recznie z nalozonym Art deshine blue lotos i kostos.

20150725_123200.jpg

20150725_123155.jpg

20150725_204048.jpg

20150725_123146.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżę temat,

@Malwin41  co masz na myślisz pisząc, że po nałozeniu ceramiki mycie na dwa wiadra?
Teściu po kupnie auta oddał od razu na nałożenie ceramiki Diamond 9H i powiedzieli mu że ma robić tak:

myjka ręczna (ehrle, czysto.pl itd)  dobrze umyć i spłukać, potem osuszyć (dali zestaw bardzo dobrych i wydajnych ręczników)  i w zasadzie na czarnym lakierze zaraz będzie rok czasu nie widać jakoś szczególnie rys czy hologramów... 
Moim zdaniem po takiej myjce ręcznej zostaje i tak masa pyłu, piachu brudu itd na aucie i wycierając tylko się go rysuje...  może kwestia tej ceramiki, że to się nie lepi do auta i spływa pod ciśnieniem? 
Ja i tak wolę oddać auto na myjnie ręczna (tylko nie w galeriach handlowych, tamci to nie mają nic wspólnego z dbaniem o auto)  więc nie wiem co będzie najlepsze?
Z kolei wosk? Nakładany co 2-3 miesiące?  Jak on chroni lakier - o ile ceramika to twarda powłoka która faktycznie jest na aucie, to wydaje mi się, że wosk to tylko taki pic na wode, może brud się tak nie klei ale ma jakiekolwiek właściwości ochronne dla lakieru? chroni przed rysowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matys no na dwa wiadra eliminujesz mozliwosc zarysowania. Co do ceramiki ona tez sie rysuje tyle ze ja zmywasz nakladasz nowa i lakier dalej jest igla. Ceramika nie jest pancerna :P 

Co do mycia to dla mnie nie dotykajac lakieru go nie umyjesz i tyle. Pod cisnieniem sporo splywa ale nie wszytko ;)

Najlepiej umyc samemu :) nawet na bezdotykowej. kup 1 wiadro z pokrywka i Dirtguardem i gitarka juz bedzie lepiej. Do tego szampon ja lubie od PB slick and suds lub Mr pink od CG. Wosk i posiedzi rok jak collint czy fusso. Wosk chroni lakier jasne ale przed UV, ptasimi kupami, robaki latwiej zmyc, ale przed rysami nie ;) Wosk to nie pic na wode zawsze oplaca sie nalozyc. Podbija kolor,prezencje i chroni lakier, ale to nie znaczy ze przed rysami tez ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malwin41

Ciekawe teorie głosisz, siedzę w temacie juz kilka lat ale nie znam zmywacza powłok ceramicznych czy kwarcowych ale chętnie dowiem się czym zmyć powłokę z lakieru :) 

Co do mycia bezdotykowego zgadzam sie nie da sie dobrze umyć auta nie dotykajac go... przy odpowiedniej chemi i powłoce na lakierze powiedzmy efekt bedze akceptowalny ale nie uzyskamy go na zadnej myjni bezdotykowej. 

Dalej idąc za twoim tokiem myslenia a czemu wosk chroni lakiery tylko jasne?? chyba ze to niefortunny zlepek słów :) a ja sie czepiam :) z tym UV ok, z tymi kupami... noo moze bez przesady, robaki owszem łatwiej zmyć ale nie chroni przed rysami też ok  ale powiedz mi bo nie nie wiem jak uzykujesz trwalosc wosku coli 476 czy fusso  12mc bo to znow podchodzi pod herezje ... albo trzymasz auto w garazu i nim robisz 3000km rocznie albo masz jakis cudowny schemat nakladani wosku i dbania o niego :) a jeszcze zaraz bedze ze kladziesz je na cleaner dodo :) 

@matys mycie na dwa wiadra to jest wstep do ''lasu z 1 000 000 drzew'' im dalej w las tym wiecej :) i nie robie sobie tu jaj z nikogo tylko tak to sie zaczyna. Gdześ ktoś przeczyta i potem jest mniej wiecej tak 

Cytat

najważniejszy w dbaniu o lakier jest pre-wasch czy to na myjni bezdotykowej czy to w warunkach domowcyh/myjni samochodowej ( jak sie poszuka w każdym mieście znajdzie się myjnia gdzie chłopaki potrafią myć samochó) 
wracając do tematu jeśli auto nie pokonało off-road-u albo 200km po budowie drogi (wtedy gruby brud zmywamy do czysta bo nasza chemia poporostu nie zadziała) 
zaczynamy:
1) deironizacja - usuwanie wszelkiej maści cząstek metalicznych najelepiej to widać na felgach 
2) dekontaminacja - usuwanie wszelkiej maści zabrudzeń organicznych skoi z drzew etc...
3) aktywna piana - zdejmuje powyższe oraz reaguje z brudem na lakierze zmywając z niego dużą część, jej skuteczność zależy od wielu czynników jakości samej piany, sprzętu którym dysponujemy itd...
4)mycie na dwa wiadra... jak juz koledzy wspominali najlepiejj jak były by z separatorem brudu i NIGDY nie myjemy gąbką, gąbka nie jest w stanie schować w sowje strukturze drobnych zabrudzeń wiec nawet drobina piasku rysuje nasz lakier.
5)po umyciu inspekcja organoleptyczna jeśli lakier jest gładki bo jest nowy albo wcześniej już był przygotowany przechodzimy do osuszania nie wycierania, ozusznaie polega na tym ze przykładamy do lakieru chłonny recznik z MF nie trzemy nim a przyklepujemy każda forma tarcia może spowodować zarysowania. Jeśli lakier pod palcami nie jest gładki przechodzimy do glinkowania, jest to substancja przypominająca plastelinę usuwająca z lakieru napylenia organiczne typu smoły soki z drzew etc... co do glinki występują różne twarde średnie miękkie twarde robią robotę ale potrafią porysowac lakier a miekkie wolniej pracują ale są bezpieczniejsze w użyciu. 
6) po glinkowaniu jeszcze raz myjemy i osuszamy
7) czas na zabezpieczenie i tu sie zaczyna kolejna faza pracy o której można by elaborat napisać 
a) można na skróty QD i po sprawie 
b) można woskować i tu znów czym jak itd... woski generalnie dzielą sie na syntetyczne i naturalne, są jeszcze hybrydy i politury ale spokojnie bo zaraz się zrobi taki temat że sie ktoś pogubi na początku juz czytając.
Syntetyki kładę zawsze na czysty jałowy lakier, po umyciu przemyty jeszcze ipą, spirytusem, płynem do mycia szyb etc... i na to wosk i tak samo jak sie woskuje karoserię tak samo można lampy, koła - woskowanie kół pomaga w ich powtórnym myciu a syntetyczne woski bez problemu wytrzymują warunki panujące na kołach . 
Woski naturalne tu sprawa jest trochę trudniejsza bo większość z nich wymaga użycia cleanera, cleaner usuwa z lakieru wszelkie zabrudzenia typu stare woski i tym podobne zabrudzenia oraz przygotowuje lakier na woskowanie pomagając warstwie wosku lepiej związać sie z lakierem. Zaletą użycia cleanera są jego właściwości lekko ścierne usuwające oksydację, lekkie zarysowania nadając lakierowi blask oraz wygląd mokrego lakieru. Woski naturalne raczej nie nadają sie do woskowania kół. 
Co do mycia po ... preparaty do deironizacji nie szkodzą woskom, aktywne piany i preparaty do dekontaminacji różnie zazwyczaj tak ale są takie które są łagodne dla naszej powłoki lsp. A tak poza pre washem to dwa wiadra i szampon łagodny dla wosku cos na granicy pH 7.0

 
widać ze inna czcionka itd... ale nie chciało mi sie po raz 2gi pisac tego co napisałem na innym forum w podobnym temacie 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gusiak11

Uproscilem zmycie powloki do jej spolerowania ;) a raczej po prostu przejezyczenie. Co do jasnych lakierow to zabraklo przecinka. Co do kup jasne ze lepiej miec kupe na wosku niz bez. Latwiej ja usuniesz nie porobisz rysek.

Co do woskow jak pomyciu uzywasz QD i myjesz recznie auto srodkami z neutralnym PH dlaczego nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Malwin41 napisał:

@gusiak11

Uproscilem zmycie powloki do jej spolerowania ;) a raczej po prostu przejezyczenie. Co do jasnych lakierow to zabraklo przecinka. Co do kup jasne ze lepiej miec kupe na wosku niz bez. Latwiej ja usuniesz nie porobisz rysek.

Co do woskow jak pomyciu uzywasz QD i myjesz recznie auto srodkami z neutralnym PH dlaczego nie? 

Jak jest dobra kupa to i powłoka nie zawsze da radę, przetestowałem to na swoim, ojca, kolegi samochodzie.

Co do QD, pewnie że można tylko odpowiedz mi proszę na jedno bardzo proste pytanie ... po 3--5 myciach kropli wosk czy QD ...??? nie wiesz bo jest to nie sprawdzalne ... QD to nie jest reload jak w przypadku powłok tylko coś na zasadzie wosku w spray-u podobnego do tego stosowanego w myjniach czy to bezdotykowych czy automatycznych tzw wosk na gorąco a jak zawsze są lepsze i gorsze ale nie ma to nic wspólnego z trwałością wosku jaki by on nie był :) 

Trwałość ww. wosków oceniam na jakies 3-5mc nie więcej ale aspektów dlaczego mniej albo wiecej jest tyle że mozna by tu elaborat na 10 stron napisać. 

Woski renomownaych firm typu SKYFLY wytrzymuja 6-8mc ale to znow zależy od tylu rzeczy że ciężko jednoznacznie powiedzieć ale napewno żadne QD nie przedłuża żywotu wosku a po prostu maskuje jego brak :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team