Skocz do zawartości

Jakie ET do Octavii III


b_easy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Trochę odkopię temat.

1.4tsi kobiaczek.

Przymierzam sie do zakupu felg i opon na lato. Chciałbym wypchnąć koło żeby zrównać je z nadkolami - niekoniecznie idealnie. Zawieszenie na ten moment seria. 

Pytanie jakie felgi kupić no i rozmiar opon. Felgi maks 18 cali - chodzi o ET i "J". No i według ET opona powinna też mieć inny rozmiar żeby nie powstał efekt naciągania.

Ktoś może mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jezykowaty No to zostaje Ci jedynie 8J ET35. A samo ET nie ma nic do naciągu opony tylko jej szerokość czyli J? I przy takiej feldze standardowa opona 225/40 nie będzie ani balona ani naciągu tylko równy bok opony z felgą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, -skaler- napisał:

@Jezykowaty No to zostaje Ci jedynie 8J ET35. A samo ET nie ma nic do naciągu opony tylko jej szerokość czyli J? I przy takiej feldze standardowa opona 225/40 nie będzie ani balona ani naciągu tylko równy bok opony z felgą.

Dziękuje Ci pięknie ? o to mi chodziło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zapytam ? Chcę zmienić koła w mojej O3 z fabrycznych 16-stek na 17 lub 18 cali i tutaj moje pytanie czy felgi z Superba 3 podejdą do mojego modelu? Czy rozmiar opony zostaje tak jak fabryczny do O3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zapytam  Chcę zmienić koła w mojej O3 z fabrycznych 16-stek na 17 lub 18 cali i tutaj moje pytanie czy felgi z Superba 3 podejdą do mojego modelu? Czy rozmiar opony zostaje tak jak fabryczny do O3?
Felgi powinny być ok, ale opony to już nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Koledzy, trochę odkopuje temat, ale mam pytanie o doświadczenie jazdy O3 na fabrycznym zawiasie, na felgach 18 cali, OEM skoda? Samochodem czasami muszę się dostać drogami gruntowymi, wiec nie jest używany tylko w mieście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2019 at 22:39, Arek napisał:

Koledzy, trochę odkopuje temat, ale mam pytanie o doświadczenie jazdy O3 na fabrycznym zawiasie, na felgach 18 cali, OEM skoda? Samochodem czasami muszę się dostać drogami gruntowymi, wiec nie jest używany tylko w mieście ?

Ja mam Zawias od Eibach'a plus 18' 8J ET35 i normalnie po górkach, drogach gruntowych i ulepach da się jeździć - tylko powoli. Więc uważam, że na serii będzie bez problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie użytkuje ale O3 jest dość dużym samochodem więc 18 cali tam to normalne koło. Nie widzę problemu żebyś miał jakiś kłopot z seryjnym zawiasem i 18 calami. Wrzucasz oponke 225/40 czy ew 225/45 i jest git. 

Edytowane przez Daariusz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Panowie dajcie mi jakas rade 🙂 chce zamowic felgi http://www.felgi.pl/felga/oz/superturismo-gt-black/skoda/octavia/hatchback/iii-fl/1-0-tsi-85kw/18/7-50%2c8-00%2c8-50%2c9-00/p%3d102 do swojej octavi 3. Wszedzie gdzie patrzylem kosztuja okolo 5 tys za 18" 8j. Ale na olx znalazlem za 3 tys poniewaz gosc oferuje kazdy mozliwy rozmiar tylko trzeba czekac 15 dni. Troche mam obawy bo cena jest naprawde konkurencyjna ale gosc wystawia fakture czy paragon. https://m.olx.pl/oferta/felgi-oz-superturismo-gt-17-5x112-7-5j-vw-seat-audi-CID5-IDAE2kU.html to jest jego oferta. Wystarczy napisac i od razu jest z nim kontakt.

Prosze Was o pomoc 

Dnia 21.04.2019 at 22:58, Jezykowaty napisał:

Ja mam Zawias od Eibach'a plus 18' 8J ET35 i normalnie po górkach, drogach gruntowych i ulepach da się jeździć - tylko powoli. Więc uważam, że na serii będzie bez problemu ?

Ja mam 18 na seryjnym zawieszeniu i jezdzi sie bez problemu. Profil mam 40 i czuc roznice jak wsiadzie sie z auta o profilu 55 lub wiekszym ale nie ma zadnego problemu. Mozna by nawet tam wrzucic 19 i tez bedzie chulac. Tak obecnie wyglada ale chce wrzucic takie 🙂 http://www.felgi.pl/felga/oz/superturismo-gt-black/skoda/octavia/hatchback/iii-fl/1-0-tsi-85kw/18/7-50%2c8-00%2c8-50%2c9-00/p%3d102

20190330_175622.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2019 at 10:33, Szwedzik napisał:

Panowie dajcie mi jakas rade 🙂 chce zamowic felgi http://www.felgi.pl/felga/oz/superturismo-gt-black/skoda/octavia/hatchback/iii-fl/1-0-tsi-85kw/18/7-50%2c8-00%2c8-50%2c9-00/p%3d102 do swojej octavi 3. Wszedzie gdzie patrzylem kosztuja okolo 5 tys za 18" 8j. Ale na olx znalazlem za 3 tys poniewaz gosc oferuje kazdy mozliwy rozmiar tylko trzeba czekac 15 dni. Troche mam obawy bo cena jest naprawde konkurencyjna ale gosc wystawia fakture czy paragon. https://m.olx.pl/oferta/felgi-oz-superturismo-gt-17-5x112-7-5j-vw-seat-audi-CID5-IDAE2kU.html to jest jego oferta. Wystarczy napisac i od razu jest z nim kontakt.

Prosze Was o pomoc 

Ja mam 18 na seryjnym zawieszeniu i jezdzi sie bez problemu. Profil mam 40 i czuc roznice jak wsiadzie sie z auta o profilu 55 lub wiekszym ale nie ma zadnego problemu. Mozna by nawet tam wrzucic 19 i tez bedzie chulac. Tak obecnie wyglada ale chce wrzucic takie 🙂 http://www.felgi.pl/felga/oz/superturismo-gt-black/skoda/octavia/hatchback/iii-fl/1-0-tsi-85kw/18/7-50%2c8-00%2c8-50%2c9-00/p%3d102

20190330_175622.jpg

ET50 😏 znajdz albo ET35 albo od razu zamawiaj dystanse 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, 

Doradzcie proszę jakie felgi 17 kupić do o3 kombi? Chodzi mi o wymiary. 

Jaka szerokość i et? Nie zależy mi na tym żeby bardzo wystawały. Wiadomo żeby dobrze wyglądały 🙂 ale bez przesadyzmu. 

Do tego jaka szerokość opon i profil. 

Dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team