Skocz do zawartości

Jakie ET do Octavii III


b_easy

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie o dystanse. Obecnie mam felgi 19 x 7J ET 43 i jaki dać do tego dystans na tył i ewentualnie na przód. Teraz nie jest źle ale można by było je trochę wypchnać.

Auto O3 kombi, zawias seria ale docelowo będzie pro kit a może sportline.

Coś doradzacie? 

Edytowane przez przemo564 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, przemo564 napisał:

A ja mam pytanie o dystanse. Obecnie mam felgi 19 x 7J ET 43 i jaki dać do tego dystans na tył i ewentualnie na przód. Teraz nie jest źle ale można by było je trochę wypchnać.

Auto kombi, zawias seria ale docelowo będzie pro kit a może sportline.

Coś doradzacie? 

Pakiet bezdroża 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam 

Wiem ze moge sie powtorzyc ale juz jakis czas latam na 8jx18 ET45 i oponach 225/40/18 i nic nie obciera zawieszenie seria

Teraz pytanie przymierzam sie do nowych opon i chcialbym 225/45/18 czy nie bedzie mi nigdzie obcieralo????? bo nie chce zamowic i odsylac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie nic obcierać. Możesz śmiało zakładać

15 godzin temu, Daniel23 napisał:

Witam 

Wiem ze moge sie powtorzyc ale juz jakis czas latam na 8jx18 ET45 i oponach 225/40/18 i nic nie obciera zawieszenie seria

Teraz pytanie przymierzam sie do nowych opon i chcialbym 225/45/18 czy nie bedzie mi nigdzie obcieralo????? bo nie chce zamowic i odsylac

Nie będzie nic obcierać. Możesz śmiało zakładać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jesli masz według specyfikacji to nie 225/40 jest ok ale dasz profil 45 to juz nie bedzie pokazywac ok predkosc dystans itp w naszych samochodach nawet na diagnostyce powinien tez sprawdzic czy masz ogumienie zgodne z homologacja auta. Policja tez moze sprawdzic przy kontroli i sie zrobi mandat i moga zabranic dowod bo bedziesz miec opony nie homologowane do twojego samochodu.

Edytowane przez alocet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja na 18 przelatalem dunlop, bridgestony, hankook, yato, oponki przystepne cenowo i jakosc tez ok fakt yato poszlo szybko ale cos zacos dobra opona podobno szybko znika miekka. Teraz mam hankooki i sa ok dobrze sie jezdzi i sa wytrzymale. A twarde beda wszystkie niestety taki profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum

Widzę że dużo ludzi zakłada felgi ze sporo niższym ET.

Prowadzenie na nierównościach i koleinach się nie pogarsza? Przy większym rozstawie kół zwiększają się siły działające na kierownicę, więc w niekorzystnych warunkach, może mocniej wyszarpywać kierownicę z rąk. Można znaleźć sporo info na innych forach, że po zwiększeniu rozstawu kół samochód prowadzi się gorzej.

Sam chcę założyć felgi 7.5x17 ET40 w porównaniu z oryginalnymi et51, więc różnica spora. Nie zależy mi na wyglądzie, tylko wyłącznie na jak najlepszych właściwościach jezdnych.

Oryginalne felgi 6x15 mają chyba ET43?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panownie jeszcze jedno pytanko

Nie wiem moze jestem przewrazliwiony ale jak teraz zalozylem moje 18 po zimie to jakos jakby sie ciezej kreci kolem kierowniczym , boje sie abym nie rozwalil czasami przekladni czy czegos jeszcze innego

Normalne to ze na 18 calowych felgach kolo ciezej pracuje, wiadomo ze tak ale czy to az taka duza roznica , dodam ze  zimowki mam na 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
2 godziny temu, Kpocta3 napisał:

Witam ma takie pytanko odnosnie felgi r17 7,5j et40 czy felga ladnie się zgra z blotnikiem czy jednak bedzie mocno wpuszczona do środka?

Będzie trochę wpuszczona w środek tu masz dobry kalkulator który pokaże Ci graficznie co i jak

https://wulmarex.pl/Kalkulator-opon-i-felg-ccms-pol-15.html

Podajesz jakie masz felgi i opony i na jakie chcesz zmienić i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, przemo564 napisał:

Będzie trochę wpuszczona w środek tu masz dobry kalkulator który pokaże Ci graficznie co i jak

https://wulmarex.pl/Kalkulator-opon-i-felg-ccms-pol-15.html

Podajesz jakie masz felgi i opony i na jakie chcesz zmienić i gotowe

Dzięki wielkie. A jeszcze jedno opona 215/50/r17 będzie dobra czy raczej srednica sie zwiekszy za bardzo i zeswiruja systemy.

Edytowane przez Kpocta3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemy się nie wysypia  ale raczej na 17 cali to zaklada się 225/45 r17

Chodź ja sam by był wyzszy profil to jeżdżę na 225/40r19 gdzie powinno być 225/35r19 

Ale to tak jak pisze trzeba porównywać co i jak

Wrzuć sobie na ten kalkulator różne rozmiary i porównaj co i jak i wybierz to co Ci najbardziej odpowiada. Tam zawsze masz opis co i jak się zmienia. Pamiętaj tylko by zachować w miarę możliwości taka sama średnicę całego koła czyli felga + opona. Tu wiadomo i wieksza fela tym guma o niższym profilu i odwrotnie 

Edytowane przez przemo564 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, przemo564 napisał:

Systemy się nie wysypia  ale raczej na 17 cali to zaklada się 225/45 r17

Chodź ja sam by był wyzszy profil to jeżdżę na 225/40r19 gdzie powinno być 225/35r19 

Ale to tak jak pisze trzeba porównywać co i jak

Wrzuć sobie na ten kalkulator różne rozmiary i porównaj co i jak i wybierz to co Ci najbardziej odpowiada. Tam zawsze masz opis co i jak się zmienia. Pamiętaj tylko by zachować w miarę możliwości taka sama średnicę całego koła czyli felga + opona. Tu wiadomo i wieksza fela tym guma o niższym profilu i odwrotnie 

Ok , tylko znowu nie chcialem takich kapci szerokich opory toczenia wieksze itp i z drugiej strony niski profil to mniejszy komfort i jeszcze nie wiem czy skoda dobrze wyglada na takim profilu bez obniżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz robił naciągu to będzie dobrze wyglądała. To przelicz na kalkulatorze i porównaj 215/50 z 225/45 i zobacz jaka będzie różnica w wysokości opony. Ale myślę że na te 7.5 powinna ladnie sie ułożyć 215.

Ja ma wrzucone na seryjny zawias 19 cali z opona 225/40r19 i jest bdb

Co prawda w planach jest prokit ale tak też wyglada bdb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, przemo564 napisał:

Jak nie będziesz robił naciągu to będzie dobrze wyglądała. To przelicz na kalkulatorze i porównaj 215/50 z 225/45 i zobacz jaka będzie różnica w wysokości opony. Ale myślę że na te 7.5 powinna ladnie sie ułożyć 215.

Ja ma wrzucone na seryjny zawias 19 cali z opona 225/40r19 i jest bdb

Co prawda w planach jest prokit ale tak też wyglada bdb

Ok dzięki za pomoc posprawdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

to ja się podłączę do tematu. Przejrzałem wszystkie wpisy i proponowane kalkulatory i już wiem, że lepiej po prostu zapytać. Mam O3 TDI 2.0 5E 2016 na oryginalnych felgach TERON 7Jx17 ET49 i chyba odwrotnie do większości chce założyć grubsze kapcie bo 225/55/17 - obecnie 225/45/17. Pytanie czy coś może trzeć? W sumie planuje także dorzucić elementy pakietu na bezdroża lub z wersji SCOUT aby budę dać do góry. Może ktoś z Was ma doświadczenia z takiej przemiany? Chętnie zaciągnę opinii. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 225/55 nie będzie nic tarło tylko będzie straszny balon. Będziesz po kamieniach jeździł czy jak?

To chyba raptem różnica tylko 2cm po wysokości gumy

Alevbedzie troche przekłamywł licznik bo zwiększysz srednice koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team