Skocz do zawartości

Jakie ET do Octavii III


b_easy

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26.07.2020 at 09:02, frabaj napisał:

Cześć,

to ja się podłączę do tematu. Przejrzałem wszystkie wpisy i proponowane kalkulatory i już wiem, że lepiej po prostu zapytać. Mam O3 TDI 2.0 5E 2016 na oryginalnych felgach TERON 7Jx17 ET49 i chyba odwrotnie do większości chce założyć grubsze kapcie bo 225/55/17 - obecnie 225/45/17. Pytanie czy coś może trzeć? W sumie planuje także dorzucić elementy pakietu na bezdroża lub z wersji SCOUT aby budę dać do góry. Może ktoś z Was ma doświadczenia z takiej przemiany? Chętnie zaciągnę opinii. Pozdrawiam.

Sam średnica kola może moze woplynac na przeklamywanie licznika ale i także na pogorszenie działania abs,asr,esc itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kpocta3 napisał:

Sam średnica kola może moze woplynac na przeklamywanie licznika ale i także na pogorszenie działania abs,asr,esc itd

Nie koniecznie raczej systemy beda działać normalnie bo to nie jest aż tak duza zmiana tylko tyle że masz balon na feldze i tak na prawdę prawdziwa różnica jaka odczujesz to taka że przy szybszym zakrecie bedzie się bardziej kładła opona bo ma wyższy profil. Nie wiem jak Ci to dokładnie wytłumaczyć ale chodzi mi o to ze opona z nizszym profilem bedzie miała sztywniejszy bok i niebedzie się tak uginała. Co do przeklamywania licznika to może ale nie musi i zależy od samego auta coni jak ma pokonfigurowane wiec tego raczej ty bezpośrednio nie odczujesz.

Napisze Ci tak na moim przykładzie. Ja ma O3 1.6 tdi i fabrycznie (a obecnie na zimę) mam fele 16 i opona 205/55r 16 - przy jeździe licznikowe 100/h na Google mapa gps pokazuje 98-99/h.

Na lato mam fele 19 i opone 225/40r19 (gdzie zgodnie ze sztuka by rażąco nie zmieniać średnicy koła powinna być opona 225/35r19) - przy jeździe licznikowe 100/h na Google mapa gps pokazuje idealnie 100/h. Wiec można powiedzieć że poprawiłem fabrykę:)

Wiec w/g mnie powinno być spoko z wyższa opona i zawsze 17 cali lepiej bedzie wygladało

Edytowane przez przemo564 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, przemo564 napisał:

Nie koniecznie raczej systemy beda działać normalnie bo to nie jest aż tak duza zmiana tylko tyle że masz balon na feldze i tak na prawdę prawdziwa różnica jaka odczujesz to taka że przy szybszym zakrecie bedzie się bardziej kładła opona bo ma wyższy profil. Nie wiem jak Ci to dokładnie wytłumaczyć ale chodzi mi o to ze opona z nizszym profilem bedzie miała sztywniejszy bok i niebedzie się tak uginała. Co do przeklamywania licznika to może ale nie musi i zależy od samego auta coni jak ma pokonfigurowane wiec tego raczej ty bezpośrednio nie odczujesz.

Napisze Ci tak na moim przykładzie. Ja ma O3 1.6 tdi i fabrycznie (a obecnie na zimę) mam fele 16 i opona 205/55r 16 - przy jeździe licznikowe 100/h na Google mapa gps pokazuje 98-99/h.

Na lato mam fele 19 i opone 225/40r19 (gdzie zgodnie ze sztuka by rażąco nie zmieniać średnicy koła powinna być opona 225/35r19) - przy jeździe licznikowe 100/h na Google mapa gps pokazuje idealnie 100/h. Wiec można powiedzieć że poprawiłem fabrykę:)

Wiec w/g mnie powinno być spoko z wyższa opona i zawsze 17 cali lepiej bedzie wygladało

Masz wsumie rację bo liczniki i tak przekłamują jest to specjalnie robione byś umyślnie nie popełniał wykroczeni, a co do systemów pewnie by nie pracowały źle ale mniej precyzyjnie pozniej wykrywaly by uślizg itp ,gorzej gdy byś miał koła o roznej srednicy na osiach napewno by nie działało poprawnie.A swoją drogą po co ci taki profil opony?nie jestem pewien czy przy takim profilu coś nie bedzie tarlo szczegolnie sprawdzic przód zobacz jaki masz odstep opony od amortyzatora.

Edytowane przez Kpocta3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tradycyjnym praca dom w weekendy pcham sie gdzie mnie oczy poniosa 🙂. Ostatnio zaliczal pare kilometrow przez szuter i po tzw tarce - doznania na 225/45 r17 nie do opisania :). Podczas dojazdu nad jezioro ogolilem z trawy gorke pomiedzy koleinami, malo brakowalo a bym sie tez zawiesil, a to nie byl zaden ciezki teren. Troche wiecej gumy i przeswitu by sie przydalo aby O3 byl "wielozadaniowy". PS Nie planuje zakupu Kodiaq'a 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, frabaj napisał:

Poza tradycyjnym praca dom w weekendy pcham sie gdzie mnie oczy poniosa 🙂. Ostatnio zaliczal pare kilometrow przez szuter i po tzw tarce - doznania na 225/45 r17 nie do opisania :). Podczas dojazdu nad jezioro ogolilem z trawy gorke pomiedzy koleinami, malo brakowalo a bym sie tez zawiesil, a to nie byl zaden ciezki teren. Troche wiecej gumy i przeswitu by sie przydalo aby O3 byl "wielozadaniowy". PS Nie planuje zakupu Kodiaq'a 🙂

To tak watro zacząć od opon powinno być lepiej a później to już chyba tylko zawiecha ze skout'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, frabaj napisał:

Poza tradycyjnym praca dom w weekendy pcham sie gdzie mnie oczy poniosa 🙂. Ostatnio zaliczal pare kilometrow przez szuter i po tzw tarce - doznania na 225/45 r17 nie do opisania :). Podczas dojazdu nad jezioro ogolilem z trawy gorke pomiedzy koleinami, malo brakowalo a bym sie tez zawiesil, a to nie byl zaden ciezki teren. Troche wiecej gumy i przeswitu by sie przydalo aby O3 byl "wielozadaniowy". PS Nie planuje zakupu Kodiaq'a 🙂

Mogłeś odrazu scouta kupowac jeszcze z awd 😁 w takim razie zaczni od opon napewno lepij beda wybierac niż te do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć Panowie, prośba o wsparcie w temacie.

Mam możliwość założyć do octavii 3 kombi FL 2017, felgi od Superba tak jak na zdjęciu 

Rozmiar 7,5X18  ET46 i opony 225x40x18, rozstaw 5x112

Czy takie osadzenie, będzie grało z seryjnym zawieszeniem i czy nic nie będzie przede wszystkim obcierać?

Screenshot_20200930-144553_Allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

wracając do tematu. Oprócz zmiany opon wpadłem na pomysł aby dołożyć do O3 (jak dobrze pamiętam nazwę) fabryczny "pakiet na bezdroża". Co zgodnie z instrukcją użytkownika :) powinno mi dać jakieś 1,5 cm dodatkowego prześwitu. Udałem się więc rozpytać w temacie do ASO :) Niestety zostałem odprawiony z kwitkiem aby poszukać wsparcia gdzie indziej i oto mój kolejny post. Stąd też prośba do uprzejmych forumowiczów, którzy "mają doświadczenie" z pakietem na bezdroża, sami mają zainstalowany albo posiadają wiedzę co się na ten pakiet się dokładnie składa - w ASO nie wiedzieli. Czy ktoś z Was posiada fabrycznie zainstalowany pakiet na bezdroża i mógłby mi udostępnić nr VIN w celu porównania wyposażenia? Albo inaczej czy ktoś z Was ma może wiedzę czy i ile cm można PODNIEŚĆ O3 HB 2.0 TDI 150 KM wersja Style tak aby osiągnąć zakładany efekt minimalnym nakładem? Czytałem o przeróbkach w innych samochodach które obejmowały obniżanie silnika itd. - a to nie jest mój cel. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zastanawiam się nad zmianą opon letnich. Aktualnie latam na standardowych 205,55,r16. ET chyba standardowo 46 i szerokość felgi to 6.5. Nie chcę robić dużych rewolucji żeby nie tracić znacznie na komforcie. Myślałem o zmianie na 225, 50, r16 i wymiana felg na J 7 tylko pytanie jak z ET. Ktoś robił podobny zabieg?  Ogólnie zależy mi na komforcie ale też  na stabilniejszym zachowaniu auta przy nieco wiekszych prędkościach 

Edytowane przez xFlop (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dagetto napisał:

Zmieniaj śmiało na 17. Komfort jest taki sam, a auto wygląda lepiej. 

No nie wiem, do 17 musisz zmniejszyć profil gumy do 45. To trochę już psuje komfort :). A  Tym bardziej że te gumy mają przeważnie wyższy wskaźnik prędkości i nośności co też spowoduje ich utwardzenie :/. Właśnie tego chce uniknąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witajcie,

Może odgrzewam temat ale potrzebuj rady, obecnie w o3fl kombi z 2019 mam koła 225/45/17, felgi ori 7J i ET49.

https://www.oponeo.pl/felga-aluminiowa/aez-raise-7-50x17-5x112-00-et35-00

Czy takie będą pasować i nie będzie nic obcierać nawet przy zapakowanym tyle (zawieszenie seria) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2020 at 14:06, macio88 napisał:

Witajcie,

Może odgrzewam temat ale potrzebuj rady, obecnie w o3fl kombi z 2019 mam koła 225/45/17, felgi ori 7J i ET49.

https://www.oponeo.pl/felga-aluminiowa/aez-raise-7-50x17-5x112-00-et35-00

Czy takie będą pasować i nie będzie nic obcierać nawet przy zapakowanym tyle (zawieszenie seria) ?

To są tak małe wartości że na 99% nic nie będzie Ci obcierało. Najlepiej sobie zmierzyć jak bardzo masz schowane koła teraz względem rantu błotnika

zxzxzx.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

również chciałem prosić Was o wsparcie. Kupiłem niedawno swoją strzałę 🙂 , ale nie mam butów na zimę i się rozglądam. Mam 3 typy obecnie na stole, proszę o poradę, czy poszczególne szerokości i ET będą odpowiednie albo które najlepsze? Wszystkie koła 17'

1. 215x55 7.5J ET48 Borbet plus opony Falken

2. 205x50 7J ET45 CMS plus opony Riken

3. 205x50 7J ET35 Platin plus opony Goodyear

Z góry dziękuję za pomoc. 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 10.01.2017 at 13:41, Kamil RS230 napisał:

Ja na zimę mam 17"/8" ET 35 i z przodu jest idealnie a z tyłu jeszcze ET 30 mogło by być lub ET 32.

A jakie masz opony zimowe założone na te 17" 8J ET35?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 4.05.2021 at 18:32, Pablo20 napisał:

Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć-może akurat ma takie na aucie-czy nie bedzie problemu z oponami 225\45 R18. Srednica całkowita nie bedzie za duża? Zawieszenie seria. ???

Średnica będzie o 11 mm większą. Ja mam u siebie 225-40 R18 i bez żadnego problemu. Pierwszy raz wracaliśmy teraz z Polski, załadowani z boksem na dachu i przyczepka na haku-bez problemu.

Screenshot_20210510-001330_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kubus1605 napisał:

Średnica będzie o 11 mm większą. Ja mam u siebie 225-40 R18 i bez żadnego problemu. Pierwszy raz wracaliśmy teraz z Polski, załadowani z boksem na dachu i przyczepka na haku-bez problemu.

Screenshot_20210510-001330_Chrome.jpg

A jakie masz ET i szerokość felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pablo20 napisał:

A jakie masz ET i szerokość felgi?

ET 42 i 8J. Miało być ET 35 ale jak powiedziałem sprzedającemu, że jeżdżę często z przyczepka i załadowany to mi odradził ET 35. A z felg które chciałem miał tylko ET 35 i 42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team