Skocz do zawartości

Jakie ET do Octavii III


b_easy

Rekomendowane odpowiedzi

.

Dnia 10.05.2021 at 17:23, Kubus1605 napisał:

ET 42 i 8J. Miało być ET 35 ale jak powiedziałem sprzedającemu, że jeżdżę często z przyczepka i załadowany to mi odradził ET 35. A z felg które chciałem miał tylko ET 35 i 42.

Czyli wg Ciebie przy max skręcie jest tam jeszcze miejsce na profil 45?

Edytowane przez Pablo20 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pablo20 napisał:

.

Czyli wg Ciebie przy max skręcie jest tam jeszcze miejsce na profil 45?

Jutro spróbuję zrobić kilka zdjęć jak to u mnie wygląda. Nie masz możliwości przymierzenia tych kół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kubus1605 napisał:

Jutro spróbuję zrobić kilka zdjęć jak to u mnie wygląda. Nie masz możliwości przymierzenia tych kół?

No własnie nie mam. Chce kupić z wysyłką, nigdzie w okolicy takich nie ma. I caly czas sie waham jakie et i jaka szerokosc oraz to czy nie bedzie ocierać. Twoje felgi w stosunku do moich fabrycznych beda dalej na zewnątrz o 19,5mm. To wydaje mi sie za dużo. Dodając jeszcze profil 45...

Edytowane przez Pablo20 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pablo20 napisał:

No własnie nie mam. Chce kupić z wysyłką, nigdzie w okolicy takich nie ma. I caly czas sie waham jakie et i jaka szerokosc oraz to czy nie bedzie ocierać. Twoje felgi w stosunku do moich fabrycznych beda dalej na zewnątrz o 19,5mm. To wydaje mi sie za dużo. Dodając jeszcze profil 45...

Jakie masz oryginalne kola, ET, szerokość i opony? I jakie wymiary mają kola które chcesz kupic? Ja auto kupiłem na oryginalnych felgach 16, 6,5J, ET 48 z oponami 205-55 R16. Teraz mam zimówki w rozmiarze 7J, ET 41 z oponami 205-50 R17 i letnie 8J, ET 42 z oponami 225-40 R18. Na rzadnych nic się nie działo, nawet przy sporym załadunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kubus1605 napisał:

Jakie masz oryginalne kola, ET, szerokość i opony? I jakie wymiary mają kola które chcesz kupic? Ja auto kupiłem na oryginalnych felgach 16, 6,5J, ET 48 z oponami 205-55 R16. Teraz mam zimówki w rozmiarze 7J, ET 41 z oponami 205-50 R17 i letnie 8J, ET 42 z oponami 225-40 R18. Na rzadnych nic się nie działo, nawet przy sporym załadunku.

Obecnie mam zimowe 225/45/17 na skodowskich felgach 7j,et49. Konkretnie mam upatrzone z audi 7j, et42 r18 ale na niej najlepiej jakby opona miała 215, ja wolalbym 225 wiec wychodzi na to że bede sie raczej decydował na nowe ale nie fabryczne felgi, dlatego wybór jest szeroki. Przy profilu 40 na r18 wiem że na pewno nic sie nie bedzie działo ale chcialbym opony z profilem 45 bo boje sie że przy 40 komfort jazdy moze sie pogorszyć a przy półroczniaku to lepiej wygodniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, macio88 napisał:

Ja u siebie ostatecznie założyłem felgi R18, J7,5 z ET45 i na to opona 225/40. I powiem szczerze dystans się przyda, tylko muszę zmierzyć jaki.

Tu masz sprawę prostą. Przykladasz wage do koła i mierzysz ile mozesz dołożyć żeby nie wystawało poza błotnik. Myślę że na przód 10mm. Ale w moim przypadku przy profilu 45 nie wiadomo jak będzie

Edytowane przez Pablo20 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pablo20 napisał:

Obecnie mam zimowe 225/45/17 na skodowskich felgach 7j,et49. Konkretnie mam upatrzone z audi 7j, et42 r18 ale na niej najlepiej jakby opona miała 215, ja wolalbym 225 wiec wychodzi na to że bede sie raczej decydował na nowe ale nie fabryczne felgi, dlatego wybór jest szeroki. Przy profilu 40 na r18 wiem że na pewno nic sie nie bedzie działo ale chcialbym opony z profilem 45 bo boje sie że przy 40 komfort jazdy moze sie pogorszyć a przy półroczniaku to lepiej wygodniej

Jestem w 90% pewny, że profil 45 przy szerokości 225 będzie Ci obcierał o błotnik. Na prostej drodze nie powinno być problemu ale przy skręconych kołach, jak auto nieco zanurkuje przodem możesz mieć problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam lipe😔 

A jak u Ciebie wygląda przesiadka z zimówek 215/50 na profil 40 przy r18? Drastyczne pogorszenie komfortu? Chociarz moze mniej to odczuwasz bo pewnie tam gdzie jezdzisz na codzień lepsze drogi niż u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Pablo20 napisał:

No to mam lipe😔 

A jak u Ciebie wygląda przesiadka z zimówek 215/50 na profil 40 przy r18? Drastyczne pogorszenie komfortu? Chociarz moze mniej to odczuwasz bo pewnie tam gdzie jezdzisz na codzień lepsze drogi niż u nas.

Drogi lepsze na pewno ale miałem okazję pojeździć po Polsce na zimowych i na letnich. Różnica jest kolosalna. Na Polskę chyba bym się nie zdecydował na 18, a już na pewno nie na niski profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kubus1605 napisał:

Drogi lepsze na pewno ale miałem okazję pojeździć po Polsce na zimowych i na letnich. Różnica jest kolosalna. Na Polskę chyba bym się nie zdecydował na 18, a już na pewno nie na niski profil.

Czyli pozostaje mi zostać na tych małych kółeczkach na lato? Skoro przy profilu 45 moze byc problem to chyba nie mam wyjścia 😣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, macio88 napisał:

Ja się przesiadłem z profilu 45 na 17 calach, jest sztywniej troszkę ale w moim odczuciu nie ma utraty na komforcie, wiadomo trzeba bardziej uważaj bo mniej gumy jest

No właśnie o tą większą ostrożność chodzi.

Poszukam 8J/17 i spróbuję założyć szerokość 235

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pablo20 napisał:

No właśnie o tą większą ostrożność chodzi.

Poszukam 8J/17 i spróbuję założyć szerokość 235

I tutaj również musisz pamiętać, że zakładając szersze gumy musisz mieć na uwadze ET. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Kubus1605 napisał:

I tutaj również musisz pamiętać, że zakładając szersze gumy musisz mieć na uwadze ET. 

Wiem. Jak to u Ciebie wygląda przy 8 calach szerokosci i et42? Z tylu to bez problemu a z przodu mógłbys dołożyć jeszcze dystans czy juz bedzie za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą, Pablo20 napisał:

Wiem. Jak to u Ciebie wygląda przy 8 calach szerokosci i et42? Z tylu to bez problemu a z przodu mógłbys dołożyć jeszcze dystans czy juz bedzie za dużo?

Dystanse bez problemu. Jak z przodu tak i z tyłu. Przy ET 42 te oponki wejdą Ci bez problemu. Bardziej mialem na myśli gdybys chciał założyć ET 35 to możesz mieć problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kubus1605 napisał:

Dystanse bez problemu. Jak z przodu tak i z tyłu. Przy ET 42 te oponki wejdą Ci bez problemu. Bardziej mialem na myśli gdybys chciał założyć ET 35 to możesz mieć problem.

Przy et35 felga bedzie wystawała 7mm dalej tak od frontu jak i od zawieszenia. To dlaczego bylby problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pablo20 napisał:

Przy et35 felga bedzie wystawała 7mm dalej tak od frontu jak i od zawieszenia. To dlaczego bylby problem?

Bo przy ET 35 i szerokosci 8J i oponie 225 gość w serwisie mi odradzil gdyż byłoby ryzyko, że będzie obcierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kubus1605 napisał:

Bo przy ET 35 i szerokosci 8J i oponie 225 gość w serwisie mi odradzil gdyż byłoby ryzyko, że będzie obcierać.

Ale może miał na myśli tył + tą przyczepę i boks na dachu, bo skoro przod bedzie dalej to teoretycznie mniejsze ryzyko obcierania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pablo20 napisał:

Ale może miał na myśli tył + tą przyczepę i boks na dachu, bo skoro przod bedzie dalej to teoretycznie mniejsze ryzyko obcierania

Przy ET 35 było ryzyko obcierania o nadkole. Kolo odsuwa się od elementów podwozia ale zbliża się do błotnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć,

Panowie odkopię trochę temat. Jako, że każdy z Was ma różne doświadczenia i pewnie nie jedno już testował pozwolę sobie zapytać, czy do O3 RS liftback przed liftem koła w rozmiarze 8.5Jx19 ET28 5x112 podejdą? Pewnie będzie problem z przodem, dobrze kminię? Auto mam na sprężynach Eibach Prokit. Dzięki z góry za info.

Edytowane przez Tezet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około kilkanaście mm za obrys na tyle. Ja czekam na 18 x 9J et 44 i zobaczymy co będzie a będzie według obliczeń około 3 mm poza obrys.

Tu masz fajny kalkulator : https://xfelgi.pl/info/kalkulator-ET-felg

Edytowane przez KOLEC (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

troszkę odświeżę, może ma ktoś jakąś listę jakie felgi 7x17" ET 49 były w O3 lub O3 fl. Szukam czegoś srebrnego na lato,

na razie znalazłem:

1. Trius - nie wiem jaki mają numer, (nota bene takie czarne mam na zimę póki co) na lato może bym srebrne założył

2. 5E0601025E tu nie mam nazwy, ale fajnie wyglądają

Było coś jeszcze z 7x17?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mariush19 napisał:

troszkę odświeżę, może ma ktoś jakąś listę jakie felgi 7x17" ET 49 były w O3 lub O3 fl. Szukam czegoś srebrnego na lato,

na razie znalazłem:

1. Trius - nie wiem jaki mają numer, (nota bene takie czarne mam na zimę póki co) na lato może bym srebrne założył

2. 5E0601025E tu nie mam nazwy, ale fajnie wyglądają

Było coś jeszcze z 7x17?

Te drugie to Teron.

Mam na zimówkach, na przyszły rok polakieruje je w antracyt, powinno być super bo wzór jest ładny i nie przekombinowany.

20210325_103501.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team