Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, mcq napisał:

Wiec jesli chodzi o Coming Home w MY16 bez czujnika zmierzchu wystarczą zmiany w adaptacjach. Pojawia się opcja CH w menu ustawień oświetlenia wiec to kolejne kodowanie ktore mozna wrzucać jak ktos już dorwie kabelek ;)
A pamietam jak w Fiacie Panda ponad 10 lat temu mialem to fabrycznie ;)
Zostawiłem narazie na mijania bo wrzucilem opcję podłączenia zewnętrznych świateł do "interior light"
Wybrałem halogeny i tyl.
Opcja w nocy jest nawet ciekawa bo halogeny i ledy z tylu rozjasniaja i sciemniaja sie powoli tak jak lampki wewnątrz :) Z przodu kałuze podświetla wyśmienicie :D
Szkoda, że bedzie to dzialalo tez w dzień :> Zobaczymy jutro czy bedzie to mnie denerwowało :)
Jednak mysle ze zostawie tą konfiguracje. Bedzie to dla mnie to czego potrzebowałem, info że zamknałem auto bo kierunki nie zawsze zauważam.
Sygnalizacja zamkniecia w moim przypadku bez alarmu, tak na klaksonie jest za głośna. Jak się podchodzi z tyłu to ok, ale z przodu choć krótki to jednak klakson :>

Tutaj wszystko ładnie pieknie ale potrzebował bym schemat jak zakodować żeby zamiast zenonów włączały się tylko dolne halogeny jak u kolegi.  Na tej Niemieckiej stronie nie mogę ogarnąć tak mi to google tłumaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rolek nie to zaświeca halogeny właśnie - mam to zrobione u siebie że przy CH/LH zaświęcają sie halogeny zamiast xenonów... oprócz tego święcą mi DRL jeszcze ;-) 

Poza tym chciałeś chyba pisać o światłach mijania a nie drogowych? :-) 

Ta część odpowiada za ich wyłączenie:

Cytat

To turn off the dipped beams for CH/LH:


Change the following channels:
(8)-Leuchte6ABL LC5-Lichtfunktion C 6 from Coming Home oder Leaving Home aktiv to not active
(8)-Leuchte7ABL RB1-Lichtfunktion C 7 from Coming Home oder Leaving Home aktiv to not active

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zakodowałem i widać na filmie nie ma nic wspolnego w kodowaniu z CH/LH.
Poprostu do poszczegolnych lamp dodalem funkcje oswietlenia wewnętrznego stąd efekt sciemniania.

W przypadku O3 bez xenonow i z ledami z tylu to lampy

Leuchte12NL LB45 lewy przód przeciwmgłowy
Leuchte13NL RB5 prawy przód przeciwmgłowy
Leuchte23SL HLC10 - lewa lampa tył
Leuchte24SL HRA65 - prawa lampa tył

W przypadku RS przeciwmgielne przód pewnie beda inne a w przypadku zwyklych lamp z tylu trzeba jeszcze poszukac jak jest oznaczona wewnetrzna strona lampy by swieciła sie cała.
Sprawdzić tylko musze czy sa wolne funkcje dla poświetlenia rejestracji z tylu... to bedzie bodajże Leuchte25KZL HA59

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie: obdeleven pro czy VCDS Micro-CAN?

Aktualnie mam chińczyka z VCDS 15.7 i jest OK ale już stary się robi i też pirat a tego nie lubię.

Możliwości VCDS-a znam. Wersja z Mico-CAN ma ponoć takie ograniczenia:

Cytat

Interface Micro-CAN (w przeciwieństwie do urządzeń z profesjonalnej serii HEX) posiada pewne ograniczenia funkcjonlane. Oto zaawansowane funkcje programu VCDS, które są nieaktywne podczas korzystania z programu przy pomocy urządzenia Micro-CAN:

- Tryb "Turbo" - funkcja opisana w instrukcji obsługi na stronie 14. 
- Kasowanie kodów ze wszystkich sterowników jednym przyciskiem - funkcja opisana w instrukcji na stronie 46.
- Aktywacja i dezaktywacja trybu transportu - instrukcja, strona 50.
- Diagnostyka optycznej magistrali danych - instrukcja, strona 53. 

obdeleven to taka bardziej zabawka czy zrobi się tym jakieś kodowanie lcode, adaptacje itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz go chyba też oryginał? Rozumiem, że większość modów robisz nim i cały czas można aktualizować sobie VCDS jak wychodzi nowa wersja?

Pytam, bo chyba zainwestuję w VCDS  microCAN  z adeko. Jest teraz wyprzedaż i cena w końcu jest w miarę akceptowalna...

http://vcds.pl/index.php?mod=sklep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2017 at 13:22, sebkoch napisał:

obdeleven pro

Ja mam, fajne to, VCDSem (12.12.3) nie mogłem zakodować pokazywania poziomu wentylatora climy na AUTO a OBD11 zrobił to za 10 żetonów. Po tej operacji żetony skończyły mi się, zbieram teraz na włączenie wstecznych podczas otwartej klapy bagaja :-P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sebkoch napisał:

Ty masz go chyba też oryginał? Rozumiem, że większość modów robisz nim i cały czas można aktualizować sobie VCDS jak wychodzi nowa wersja?

Pytam, bo chyba zainwestuję w VCDS  microCAN  z adeko. Jest teraz wyprzedaż i cena w końcu jest w miarę akceptowalna...

http://vcds.pl/index.php?mod=sklep

Tak, mam oryginał. Jak go kupiłem był zdaje się w wersji 9 coś tam :) Ale na szczęście cały czas się uaktualnia za free i nie mam z nim problemu. Do tej pory połamał mi się przewód USB i musiałem zmienić. Z rzeczy upierdliwych są dwie:

1. Nie można wykasować na raz wszystkich błędów w samochodzie, trzeba jechać po kolei.

2. Nie obsługuje samochodów z dodatkową linią K - w przypadku popularnych modeli to nie problem.

Używam go jako pierwsza linia ze względu na szybkość działania i w miarę aktualne opisy.

Oczywiście nie zrobi się tym wszystkiego, więc mam też VCP+K-line - stety albo niestety abonament roczny 123 PLN. Tutaj jest to brzytwa i nie ma z tym interfejsem żartów. Można jak najbardziej uśmiercić sterownik (w przeciwieństwie do VCDS, gdzie nie ma takiej opcji). Mam też VASa 5054a i dwa rodzaje ODIS. Serwisowy i Engineering, oba offline aby rozkminić co i jak. To już niestety kobyły i jak wystarcza VCDS to sobie leżą i czekają na swoją kolejkę.

Podsumowując, jak Ci przestanie wystarczać VCDS kupisz coś innego. Wszystko w ramach potrzeb i możliwości. Czasem nie warto inwestować, bo się z czegoś nie skorzysta nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, sebkoch napisał:

A za ok 200€ można mieć oryginał...

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
 

Ale chodzi ci chyba o wersję ograniczoną do 3 lub 10 numerów VIN? a nie pełną wersję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak zapomniałem o micro-CAN :-) tyle że te kable lada chwila wylecą z dostępności, bo ROSS-TECH wszystkie wycofał już dość trochę temu ze sprzedaży... łącznie z wersją unlimited zwykłego HEX-V2... ostro promują teraz swój bezprzewodowy interfejs HEX-NET :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę tego micro-Can, zawsze potem można go dobrze odsprzedać.

Dołożyłem sobie led-y rejestracji od rapida i nie mogę ich zakodować moim chińczykiem 12.7 bo nie rozpoznaje czegoś w 09 central elec. i adaptacja jest niedostępna... W octavii MY15 nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Enriquez napisał:

pod warunkiem że masz konto geko

a tak to jest zwyczajnie do dupy

To kwestia przyzwyczajenia, jak dla mnie to jest właśnie na odwrót .

Wersje (Odis S 3.1.3 i Odis E 7.1.3) które urzywam radzą sobie już całkiem niezłe pod względem szybkości.

Odnosnie Geko to już niedługo będę miał dostęp na 4 marki i wtedy będzie full opcja.

Edytowane przez Szuli88 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Octavia zmienił(a) tytuł na Kodowanie VCDS
  • Octavia podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team