Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

@Darushka i @bobo-1 - zróbcie to jak jest przedstawione w tym filmiku zamieniając RĘCZNIE wartość 25 bajtu z 20 na 63. W mojej OIII 1.4 TSI CZDA Ambition + Amazing z 2016r. tak zrobiłem wzorując się na wskazówkach z filmiku i działa. Kąt nachylenia oraz tryb puszczania hamulca można ustawić normalnie z Adaptacji.

Edytowane przez msemafor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, msemafor napisał:

@Darushka i @bobo-1 - zróbcie to jak jest przedstawione w tym filmiku zamieniając RĘCZNIE wartość 25 bajtu z 20 na 63. W mojej OIII 1.4 TSI CZDA Ambition + Amazing z 2016r. tak zrobiłem wzorując się na wskazówkach z filmiku i działa. Kąt nachylenia oraz tryb puszczania hamulca można ustawić normalnie z Adaptacji.

Jak napisałem wcześniej, ja właśnie tak zrobiłem i działa. Ale zmieniłem tylko dwa bity w 25 bajcie (czyli z 20 na 23).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jestem nowy na forum i nie moge znalesc informacji na temat dezaktywowania dzwieku niezapietych pasow. Chodzi mi tylko o sam dzwiek a ikonka niezapietych pasow na desce zeby zostala. Sorki za byc moze laickie pytanie ale nie moglem znalesc tego na forum?

Ewentualnie poprosze info jak to zakodowac w vcds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problem z odpaleniem:  

Awaryjny sygnał stopu i miganie hamulca awaryjnego (Światła hamowania).

 

W VCDS nie widzę żadnej opcji z wątku: VCDS Sprawdzone kodowania / adaptacje. Spis aktualizowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2018 at 12:48, msemafor napisał:

@Darushka i @bobo-1 - zróbcie to jak jest przedstawione w tym filmiku zamieniając RĘCZNIE wartość 25 bajtu z 20 na 63. W mojej OIII 1.4 TSI CZDA Ambition + Amazing z 2016r. tak zrobiłem wzorując się na wskazówkach z filmiku i działa. Kąt nachylenia oraz tryb puszczania hamulca można ustawić normalnie z Adaptacji.

ok

udało się. HHC działa

Ja akurat zrobiłem to przez LCode 2 w 25 bajcie ustawiłem wartość 63

posiłkowałem się również tym filmikiem (niestety po niemiecku):

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje..
Pytanie czy ta opcja jest w standardzie aktywowana czy tez nie.. jestem nowym posiadaczem nie za dużo przejechałem.. wiec ciężko mi powiedzieć czy ta opcja działa czy tez nie.. z tego co zaobserwowałem raczej nie działa.

Będę musiał jak coś aktywować, pytanie czy jest ktoś z okolic Skierniewic co posiada VCDsa gdyż jeszcze swojego nie nabyłem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HHC działa na pompie ABS a nie hamulcu ręcznym więc tym hamulca nie ma znaczenia.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka


Raz próbowałem aktywować ale po kodowaniu jest błąd .Wydaje mi się że na forum jest gdzieś informacja że działa tylko z niektórymi pompami abs .Czy ktoś może to potwierdzić i podać wiecej szczegółów .

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam kupic kabelek z ali VCDS. Octavia 3 z 2014 posiadam ok 2 tyg.  Poprzednie linki w tym temacie sa juz nieaktyne. Na co zwrocic uwage szukajac. Jak szukac. co wpisac w wyszukiwarce co jest istotne aby ten kabelek mial.

Pzdr.

Rado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest link bezposrednio do sklepu poszukaj vcds vag pl. bo aukcje szybko znikaja.

http://s.aliexpress.com/3mmIRJZf

Pytanie czy ta wersja obsłuży O3FL z 2018 ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek Obal napisał:


Pytanie czy ta wersja obsłuży O3FL z 2018 ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niestety aukcja już nieaktualna. 

Pytanko czy ktoś posiada wiedzę jak często się odnawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem u sprzedawcy, który wciąż ma aktualne oferty:

https://www.aliexpress.com/store/group/Polish-Version/507537_512396675.html?spm=2114.12010615.0.0.2fa66065RVAQn2

(link zaweza kable do tych z wersją polską oprogramowania).

U mnie działa w O3 FL.

Po pominięciu ofert, gdzie trzeba zamówić min. 5 lub 10 przedmiotów, pozostają 3 pozycje

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darushka To jest ten sam sprzedawca, którego polecił @alocet

Niestety aukcja nie aktywna.

Czatuje na reaktywację ? 

Edytowane przez Marek Obal (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marek Obal napisał:

@Darushka To jest ten sam sprzedawca, którego polecił @alocet

Niestety aukcja nie aktywna.

Czatuje na reaktywację ? 

Według mnie jest aktywna. Po czym poznajesz, że jest nieaktywna? Nie widzę takiej informacji. Dla sprawdzenia dodałem przedmiot do koszyka i nie było przeszkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team