Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

gdzie znajdę listę błędów i za co odpowiadają. Dzisiaj sprawdziłem u siebie i mam kilka. Zdaje się że to po hamowni i boxie. To tak ma być? Ktoś może zerknąć?

6 Faults Found:

17178 - Databus 
          U1123 00 [032] - Received Error Message
          Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear

21322 - Implausible Data Received from ABS Control Module 
          U0415 00 [032] - -
          Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear

21323 - Implausible Data Received from ABS Control Module 
          U0415 00 [032] - -
          Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear

15343 - Boost Pressure Regulation 
          P0299 00 [096] - Control Range Not Reached
          Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear

23130 - Implausible Data Received from ABS Control Module 
          U0415 00 [032] - -
          Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear

23131 - Implausible Data Received from ABS Control Module 
          U0415 00 [032] - -
          Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear


Readiness: 0000 0000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Zrobilem przygasanie przednich DRL-s na zmiane z kierunkami wg. przykładu z:

https://www.briskoda.net/forums/topic/299424-octavia-iii-vcds-adaptations-tried-and-tested/?do=findComment&comment=3766705

a wiec przez opcje:

(16)Leuchte2SL VLB10-Lichtfunktion G 2 from "not active" to "Blinken links Hellphase" 
(18)Leuchte2SL VLB10-Dimmwert GH 2 from “0” to “25” (20 or less will disable the light bar during indicating)

(19)Leuchte2SL VLB10-Dimming Direction GH 2 from "maximise" to "minimize" 

Interwał ustawiłem na 23. Poniżej 20 będa gasnąć. Efekt jest taki że Ledy migają na zmiane z kierunkiem. Nie ma efektu przygasania. Opis jednoznacznie mówi:
This will cause the LED DRL to dim when the indicator bulb is on, and go back to the brightness it was before when the indicator is off, so flashing out of phase with the indicator
 

Znalazłem jeszcze inny opis:

DRL led light bar dimming when indicating

(16)Leuchte2SL VLB10-Lichtfunktion G 2 from "not active" to "Blinken links aktiv beide Phasen

(18)Leuchte2SL VLB10-Dimmwert GH 2 from “0” to “35”

Nie mam pewnosci ale tu chyba chodzi o przygaszenie ciagłe DRL-a przy kierunku, bez efektu migania na zmiane? Co robie nie tak

 

 
Edytowane przez jackowski11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc. O3 + VCDS 16.8.0. Chciałbym zmienic uruchamianie  spryskiwania przednich reflektorów tylko w przypadku dłuższego przytrzymania wajchy. Chciałem to ustawić na 3,5 lub 4.5 sek. To co daje mi komputer to max  2500 ms czyli 2,5 sek. ? Nie da sie inaczej?

http://www.stemei.de/pages/coding/skoda-octavia-iii-5e/swra-verzoegerungszeit.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosc w serwisie mi dziś powiedział że nie można mieć odpalonych tylnych świateł przy dziennych. Ze niby dla aut po 2007 to zabronione przez KD.

Oraz że niby dzienne przód świecą wtedy z mniejszą mocą.

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje zakodować sobie spryskiwacze reflektorów aby podczas spryskiwania szyby dopiero po np. 1,5 s. płyn leciał na lampy. Robię to według sposobu opisanego tutaj:

http://www.stemei.de/pages/coding/skoda-octavia-iii-5e/swra-verzoegerungszeit.php

Wpisuje np. 90 ms. lecz spryskiwacz pryska na lampy podczas pierwszego użycia spryskiwacza szyby, pytanie czy nie powinienem wyzerować tej wartości (seryjnie ustawiona jest tam wartość 10):

http://www.stemei.de/pages/coding/skoda-octavia-iii-5e/swra-aktivierungsintervall.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shaarky Żartowniś z niego z tą mniejsza mocą przodu ;) Co ma piernik do wiatraka ;)
Ja narazie z tyłu led mam załączone przy dziennych ale planuje je ustawić na 50% i niech tam się coś świeci. Moim zdaniem powinno.. Może nie trafi się żaden co mu to bardzo będzie przeszkadzać.


Taptap XZ3C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Octavia zmienił(a) tytuł na Kodowanie VCDS
  • Octavia podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team