Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Od siebie dodam, że polecam ustawienie zamiast normal to früh/early/wcześnie
normal mnie trochę irytowal, jednak czuć było szarpniecia. Nie rozumiem również zmniejszania kąta na filmiku z 3 na 2%
U ustawienie normal dobilo mnie wtedy gdy parkowalem na kopertę dosłownie na milimetry z równoczesnym podjezdzaniem na krweznik.

Opis tych ustawień po niemiecku l
"Früh" > Bremse löst sich schnell und mit wenig Gas (kaum bis gar nicht wahrnehmbar, kein Ruck)
"Normal" > Werkseinstellung (Ruck spürbar)
"Spät" > Bremse lässt spät los und nur mit relativ viel Gas (Starker Ruck)

Taptap XZ3C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie normal daje chwile więcej np. w momencie gdy zapomnisz zapiąć 1 bieg / na ustawieniu wcześnie nie dasz rady wpiąć 1 bo auto zacznie się cofać 

Każdy ustawia pod siebie :) lub pod żonę :) po to mamy VCDS 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie czułość mikrofonu zmienia się we opcjach jego działania również podczas rozmowy  - zastanawia mnie tylko to czy nie będzie echa lub sprzężenie zwrotnego ( podczas rozmowy ) 

Zmieniłem u siebie na 2 zobaczymy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tutaj w sumie nie wiem po co bo nie mam bladego pojęcia o kodowaniu ale co tam, będę próbował się podszkolić i może się komuś przyda jeszcze. Będę pewnie Was męczył jeśli majfrend wyśle :)

Ciekawe czy będzie to działało w nowym aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał to wrzucam linka z ali, kabel sprawdzony działa 16.8.0
http://alipromo.com/redirect/cpa/o/olilsij6clpl7idiy6wkqayoh1ozbzyj/ -10 dni i był na miejscu

zrobił już: wyciszenie brzęczyka zapłonu, obniżanie lusterka, wyświetlanie mocy nadmuchu w cimatronic, cornery do 60km/h, tylne lampy razem z dziennymi

teraz szukam inspiracji co by tu jeszcze zakodować :)

P.S oczywiście test zegarów był jako pierwszy zakodowany!

Edytowane przez Taipan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak zakodować - zmienić czasu uruchomienia świateł mijania po włączeniu wycieraczek 

W standardzie włączają się dopiero po 5 min od uruchomienia wycieraczek, a wyłączają po 2 min  od  wyłączenia  wycieraczek ( przełączają się z mijania na dzienne i odwrotnie w trybie AUTO  ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... cornery do 60km/h, tylne lampy razem z dziennymi
teraz szukam inspiracji co by tu jeszcze zakodować :)

Ostatnio jeździłem O2FL i tam jak corner się zaswieci to to widać.. W O3 jakoś to słabo jest widoczne z pozycji kierowcy.. Nie wiem czy to kwestia długości maski czy ich jasności.. Też zmieniłem górny limit na 60km/h ale szybko stwierdziłem że jest to pozbawione sensu.. Przyjrzałem się przy jakiej prędkości coś to daje mi jako kierowcy po zmierzchu i ustawiłem ostatecznie nawet mniej niż fabryka bo 35km/h..

Możesz jeszcze wrzucić ComingHome ;)

Taptap XZ3C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy aso zaskoczy jak przesunąłem sobie zmienny okres wymiany oleju o 5kkm? 

Świeciło że już pora na wymianę oleju przy 20kkm od ostatniej wymiany a ja dodałem jeszcze 5kkm i wymiana będzie przy 25kkm od ostatniej zmiany oleju.

Dla ciekawskich którzy chcą coś powiedzieć to wyjaśniam że olej był zmieniony przy chipowaniu w firmie która to robiła po 15kkm od ostatniej wymiany w aso.  Teraz mi świeciło że pora na wymianę a faktycznie zrobiłem 5kkm od wymiany, także dorzuciłem kolejne 5kkm na kompie żeby mi nie świeciło i pojade do aso i zmienię przy 10kkm faktycznie a aso będzie miało informacje że po 25kkm :)

Zagmatwane trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hubee napisał:

Tak z ciekawości: gdzie to edytować?

A poza tym chyba nikt się nie czepiać, bo nikt nie będzie miał czasu tego sprawdzać. :)

  1. Wybierz STG 17 (centrala telefoniczna)
  2. Regulacja STG -> Funkcja 10
  3. Przejedz listę bo nie pamiętam dokładnie która to Olej a która Serwis
  4. Ewentualnie gdyby nie przyjmował kodowania to w uprawnieniach dostępu STG 16 kod 20103 do tego na załączonym silniku bo inaczej błąd wywali.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcq witam kolegę. Mam octavię my2017, auto zakupiłem w październiku 2016 roku.  Mam kabel z oprogramowaniem  16.8.0.3. Na chwile obecna udało mi się aktywować cornery, sprawdzenie licznika, wyświetlenie predkości dmuchawy  w trybie auto, ruszanie pod  górkę, ilość paliwa do zatankowania, ledy w tablicy rejestracyjnej. Cz kolega jest mi w stanie pomoc i napisać jak zakodować CH/LH oraz wyłączenie świateł drogowych po zaciągnięciu hamulca ręcznego. Pojazd posiada tylko czujnik wilgotności. 

Edytowane przez marcinb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznia po zaciągnięciu ręcznego -

Wyłączenie świateł dziennych (DRL) przy zaciągniętym ręcznym - MY16

Moduł 09 BCM: 6C0 937 089 C
Security Code: 31347
Adaptation i zmiana w kanale:

(5)-Daytime running lights-Tagfahrlicht Dauerfahrlicht bei Handbremse abschalten - z 'not active' na 'active'.

W przypadku manualnego CH to tak jak wspominałem kwestia włączenia w adaptacji, żadnego kodowania.
Generalnie zmieniasz każda funkcje którą wyświetli po wpisaniu coming home ;) Łatwo dojść która jak zmienić.
1 to będzie aktywacja w menu radia - Coming Home Werkseinstellung - active

2 aktywacja przez dzwignie długich bo nie ma czujnika światła - illumination-Coming Home Verbaustatus - manual

3 co aktywuje otwarcie drzwi czy wyciągniecie kluczyka - illumination-Coming-home Einschaltereignis - Driver door

4 które światła - illumination-Coming Home Leuchten - Low beam

Automatycznie wrzucą Ci się zmiany w funkcjach poszczególnych świateł.
Ja potem jeszcze tam grzebałem i przestawiałem funkcje tak to było na halogenach i np w czasie trwania CH podświetlenie tablicy świeciło na maksa bo na mijania mam przygaszone a światła z tyłu na 30%. Można się bawić i bawić ;)

Taptap XZ3C

Edytowane przez mcq (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz. A jesteś mi w stanie krótka instrukcje podesłać. Ostatnio tez coś robiłem w adaptacjach i zmieniłem wyświetlanie otwarcia drzwi i servis na gwarancji poprawił to ale polowe życzy przywrócił do stanu pierwotnego, ale już z powrotem są porobione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakies dwa tyg bede mial na stale dostep online do grupy vag (VW, Audi,Seat,Skoda), jakby ktos cos potrzebowal w tej kwestia to moge wspomoc, osoba ktora bedzie zainteresowany musi Posiadac glowice vas5054a podlaczona do swojego laptopa, reszta idzie przez wifi, nie musicie instalowac zadnych programow itd.

Dostep online na poziomie Aso

Edytowane przez Szuli88 (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą zmianą kiedy wymiana oleju to nie jest takie proste. Ustawiłem sobie na za 5tys i ileś tam dni a dzisiaj mi samo wskoczyło wymiana za 18tys. Sam sobie poprzeliczał.

Zastanawiam się czy aso nie bedzie u siebie widziało że grzebałem w tym czy poprostu zresetują i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zresetuja aczkolwiek moga sie doczepic dlaczego tak jest.

Najlepiej to tlumacz ze byles gdzies w trasie i wyskoczyl jakis blad na zegarach wiec udtales sie do najblizszego serwisu i pewnie tam Ci cos namieszali.

Edytowane przez Szuli88 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Octavia zmienił(a) tytuł na Kodowanie VCDS
  • Octavia podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team