Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

@22Tomaszz niee, samo kodowanie u mnie trwało ok. 30-40min. Poza tym trochę u @mcq siedzieliśmy i obczajaliśmy tego Bolerombusa, trochę na myjni i gatka szmatka no i zleciał czas do 2 w nocy, hehe. Jestem pełen podziwu dla Michała ile rzeczy potrafi ogarnąć tym VCDSem. Ustawiliśmy:

  1. brak błędy przy oświetleniu LED tablicy rozdzielczej + różna moc oświetlenia na postoju i inna w czasie jazdy (światła mijania)
  2. Staging
  3. Laptimer
  4. Paski ledowe z przodu jako CH/LH
  5. Opóżnienie włączenia sprysków ksenonów (powinny się włączać teraz dopiero po przytrzymaniu wajchy min. 2s)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Azazel ad. 5. też będę chciał :)

A próbował ktoś ustawić tak, żeby przy przytrzymaniu przycisku otwierania na kluczyki, poza otwieraniem wszystkich szyb,  otwierał się również całkowicie szyberdach? 

W serii wszystkie szyby idą w dół, ale szyberdach się tylko uchyla.

Ps. U mnie powstanie amudsembus albo lepiej amulumbus B-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=70]mcq[/mention]spocik lokalny :)

osiedlowy ;)

[mention=1144]22Tomaszz[/mention]Jestem pełen podziwu dla Michała ile rzeczy potrafi ogarnąć tym VCDSem

Dziękuję ;) Kabelek mam od niedawna, to nie jest trudne narzędzie :>
To ja jestem pod wrażeniem O3 jak dużo ma możliwości w adaptacjach :)

ad. 5 To coś się chyba zmieniło, bo w MY2016 max. czas to było 1500ms czyli 1.5 sekundy? 

Dzięki za info. To pewnie nic się nie zmieniło Nie przetestowalismy tego bo była końcówka płynu ;)@Azazel poprawimy :>


Taptap XZ3C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiedlowo - lokalny spot i ja o tym nic nie wiedziałem, ładnie to tak?>:-(:-)

@mcq ja wiedziałem, że wcześniej czy później ogarniesz temat tego paska ledowego :-D

ad.5 to jeśli ta zwłoka 2s by się potwierdziła to rzeczywiście byłoby spoko.

@mcq gdybyś miał jakąś lukę w pracy we wtorek pomiędzy godziną 8 -15 to zapraszam do Mordoru na lunch :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja to kodowałem w 2015 VCDS 14...  to miałem 1500ms. Dziś mam 17.1.3 z bazą danych z 20.03.17 i być może czas się zwiększył. Muszę to kiedyś sprawdzić z ciekawości.

Sprawdzone... więc w MY2016 na VCDS 17.1.3 z najnowszą bazą danych maksymalny czas to 2500 ms! 

Edytowane przez Bandini (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na podstawie wskazówek klegi z forum @mcq z góry dziekuję :) uruchomiłem funkcję coming home, wyłaczenie świateł do jazdy dziennej po zaciągnięciu ręcznego oraz przestawiłem by paliły sie światła dzienne + halogeny. Funkcja ta działa po pociągnięciu manetki długich i otwarciu drzwi palą się powyższe lampy.  Mam tylko czujnik wilgotności. Bawiłem się jeszcze w ustawieniach - adaptacjach i załaczyłem funkcię living home tylko z tym, że mam ta funkcje widoczną na pulpicie radia - mogę przestawić czas, ale funkcja w zasadzie nie działa. Zrobiłem również kodowanie:

Moduł 09 -> Kodowanie,

Byte 0-> Bit 5 i 7 zaznaczyłem (1),

Byte 2 ->Bit 4 odznaczony był (0),

Byte 17 -> Bit 6 zaznaczony (1),

Byte 23 -> Bit 5 zaznaczony (1),

równiez też nie pomogło i living home nie działa.

Może ktos mi jeszcze pomóc by tą funkcje uaktywnić.

Pracowałem na wersji oprogramowania 16.8.0.3. Samochód kupiłem w październiku 2016 (My2017). Posiadam Gateway o powyższym numerze  5Q0 907 530 AL

Edytowane przez marcinb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz czujnik wilgotności, a na włączniku świateł nie masz pozycji Auto to
nie uruchomisz LH :> Poszlales z tym kodowaniem.
Jeśli chcesz by światła zapalaly się w czasie gdy idziesz do auta i otwierasz go z pilota to musiałbyś wymienić czujnik wilgotności na zmierzchu/deszczu. Szukaj na forum np po skrócie RLHS ;)
Możesz również kupić jakiś nieoryginaly czujnik tylko zmierzchu u@lec jeśli jeszcze ma. Wtedy pozostaje Ci jeszcze jak w każdym wypadku wymiana wlacznika świateł. Funkcja z tego co pamiętam działa tylko w pozycji Auto

Ja dzisiaj pogrzebalem trochę i nie mam już takiej chęci wymiany czujnika.
Tak jak kiedyś opisywalem do halogenow/lamp tył/podświetlenia rejestracji dodałem funkcje światła wewnętrznego i mam takie prawie LH. Może nawet lepsze bo LH gaśnie po jakimś czasie np 30s a w tym rozwiązaniu dopiero tak jak zgasna lampki wewnątrz :>
Brakowało mi jednak możliwości zgaszenia tego na czas np. sprzątania aucie itp.
Ostatnio do podświetlenia rejestracji dodałem funkcje że ma gasnać jak otworze klapę bagażnika.
Dziś dodatkowo dodałem do tego wyłączenie po zaciągnięciu ręcznego.
Taka też funkcje przypisalem do halogenów.
Tylne lampy zostawiłem bo i tak są LED to raczej dużo prądu nie ciągną :>
W takiej sytuacji funkcja quasi-LH/CH (jak to nazwano na forum Rapida ;)) może nie działać np w dzień :> Wystarczy że zostawię auto z zaciągniętym hamulcem ręcznym ;)

Taptap XZ3C

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie czujnik nie potrzebny zmierzchu. Ja już mam włącznik z funkcja auto ze skody superb z pakietem chrom. Czujnik to pare groszy kosztuje ale już z podłączeniem i kodowaniem bym musiał mieć pomoc. Włącznik działał  tylko, ze podświetlanie białe które mi się podobało. Teraz mam z Rapida z pakietem chrom. A naprowadził byś mnie jeszcze jak adaptacje zrobić z ta funkcja oświetlenia wewnętrznego  by mieć ala LH. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że zostawię auto z zaciągniętym hamulcem ręcznym ;)
Niestety po testach musiałem zrezygnować z tej opcji. Przy funkcji"handbremse ist angezogen" wcina się HillHold.

Wyszło na to, że za każdym razem gdy HHC zadziałało gasiło wybrane lampy czyli wyłączało się podświetlenie rejestracji i halogeny, a że tam przerzuciłem postojówki :> było to dosyć nie pożądane ;)

Funkcje HHC docenilem i nie mam zamiaru z niej rezygnować ;)

Już wiem dlaczego wyłączenie dziennych przy zaciągniętym ręcznym aktywuje się w innym miejscu ;)

Pozostaje mi jeszcze przyjrzeć się dostępnym opcjom.

Jest ktoś w stanie przetłumaczyć z niemieckiego dostępne opcje przy funkcji lamp?

Nie wszystko rozumiałem z użyciem translatora ;)

Taptap XZ3C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącznik działał  tylko, ze podświetlanie białe które mi się podobało. Teraz mam z Rapida z pakietem chrom. A naprowadził byś mnie jeszcze jak adaptacje zrobić z ta funkcja oświetlenia wewnętrznego  by mieć ala LH. 

Znaczy białe Ci się nie podobało? Mi wręcz przeciwnie ale ja mam już białe podświetlenie klawiszy na kierownicy.

Dodajesz funkcje interior light w jakąś wolną pozycję odpowiednio do każdej lampy. Dostosowujesz jasność dimmwert.

Taptap XZ3C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie biale dodało uroku właśnie i  fajnie zgrało się z kierownica, która też mam podświetloną na biało. Gdybym miał czujnik zmierzchu i deszczu to bym zostawił ten włącznik. Ta zieleń trochę nie leży już w dzisiejszych czasach i mam zamiar pozmieniać na białe podświetlenie, zostawił bym tylko tunel środkowy. A z tą adaptacją już nie będę kombinować musi wystarczyć  to co jest.  Odblokuję jeszcze VIM i koniec modyfikacji, mam tylko nadzieje ze iPhone pójdzie z tym po odblokowaniu. Włącznik fajny tylko jak żona się zapomniała i przełączyła na auto to odrazu wyskakiwał błąd świateł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz zamawiał na Ali to dopytaj sprzedawcę o wysyłkę, zauważyłem, że wszystko zaczęli nadawać pocztą Malezyjską, która jest najwolniejsza na świecie. 

Warto dopłacić kilka $ niż czekać 60 dni i się wqrwiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Po ostatnich kodowaniach w bloku 09 straciłem Sygnalizację kierunkami po zamknięciu auta, sygnał akustyczny po zamknięciu auta, coming home po zamknięciu auta. :/ Przy otwarciu wszystko działa.

Niestety ale nie mogę tego z powrotem przywrócić za nic. :/ Czy wie ktoś może w którym miejscu można z powrotem to włączyć? Wydaje mi się że może to być gdzieś w opcjach access control ale chyba sprawdziłem już wszystko i nie mogę tego znaleźć. Wszystko zginęło w jednym momencie więc podejrzewam że to odpowiada  tylko jedno ustawienie.

Z góry wielkie dzięki za jakiekolwiek wskazówki.

Edytowane przez kamillo890 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Octavia zmienił(a) tytuł na Kodowanie VCDS
  • Octavia podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team