Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś ogarnia kodowanie automatycznego zamknięcia obiegu powietrza po użyciu spryskiwacza a a3 zamykał sie na jakieś 20 sek. aby nie było czuć zapachu płynu - oczywiście po 20 sek otwierał nie na nowo :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mil3k6 trochę nie na temat, ale też dobre rozwiązanie :) - zamiast takiej kombinacji polecam koncentrat VAG do szyb 5E1064200

 ac29ad2c4af6b64109a968f26198.jpg.13a304262f153820f940baa27c21b284.jpg160547_x800.jpg.2f0e6ec08cf859b7b6b614cb4da680a0.jpg

Nadaje się na lato i na zimę. Jest prawie bezwonny i mówię tu o zimie, gdzie jest mało rozcieńczony. 1L opakowanie kosztuje ok. 10-15 zł (w każdym ASO VW i w części SKODY również, dodatkowo w tym momencie na allegro 9 zł). Na lato z 1l robi się 5l, w zimie robię z 2l koncentratu 5l płynu - tak więc jest ekonomicznie, a jednocześnie jakościowo najwyższa półka.

Jest też odpowiednik SKODY, ale jest dużo droższy i ma mniejsze temperatury zamarzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jest szansa zakodować światła mijania po odpaleniu auta, a nie tak jak mam teraz po zapłonie? Posiadam czujnik zmierzchu i jeśli przełącznik mam ustawiony na auto to gdy nocą przekręcam kluczyk na zapłon od razu zapalają się światła. Nie gasną nawet w trakcie uruchamiania silnika co powoduje obciążenie akumulatora. :/ Jest szansa to zmienić kodowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie tez sie nad tym zastanawiałem - skoki napięć podczas rozruchu auta mogą uszkodzić startery lub przetwornice albo inne ważne podzespoły lamp 

Fajnie by było zakodować odpalenie po jakiś 10 sek ( świateł mijania w trybie auto ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też mi się wydaje że widziałem jakąś funkcje wyglądająca w ten sposób. Wydaje mi się że można przetestować. Pytanie co będzie gdy zadziała StartStop.
Może być tak jak w przypadku funkcji "zaciagniety ręczny" że aktywowala się mi przy HillHold ;)

Taptap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony Waszymi doświadczeniami postanowiłem kupić kabelek na Ali. Niestety już  na samym początku  natrafiłem na problem. Wysłałem kilka zapytań do myfriendów czy dany kabel będzie współpracował z Octavią 3 i za każdym razem odpowiedź była negatywna. Albo nie wiedzą albo się czegoś boją. Czy możecie polecić jakiegoś sprzedawcę? Teoretycznie mógłbym olać odpowiedzi i po prostu kupić wersje 16.8 lub 17.1 ale wydać kasę i czekać miesiąc na przesyłkę aby dostać bezwartościowy towar trochę mi się nie uśmiecha. Z góry dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym wziął gdyby budzet pozwolił :) Ja potrzebuję poustawiać sobie parę pierdół i potem do ewentualnej diagnostyki. Stąd prośba o polecenie kogoś na Ali. Niestety wszystkie kable do których linki były w tym wątku wyświetlaja 404. Z drugiej strony całe Ali jest pełne kabelków w wersjach 16.8 i wyższych ale sprzedawcy nabierają wody w usta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego@Sulej ,

Z Ali bywa różnie. Też długo szukałem kabelka aż w końcu znalazłem oferty na OLXie, VCDS 16.8.3 EN, pojechałem osobiście, sprawdziłem kabel podłączając samochód przy sprzedającym (przed wizytą poprosiłem o pozwolenie bo sprzedawcy różnie podchodzą) 

Cena co prawda 180 zł trochę więcej niż zakładasz ale nie musisz czekać i masz pewność, że działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze opinie! Co prawda jeszcze liczę na zakup u chińczyków ale ciekawi mnie wątek OBD Eleven. Czy do adaptacje/kodowanie w wersji Pro potrzebne są kredyty? Czy apka działa tylko z ich nadajnikiem czy dowolny na bluetooth może być?

Przy okazji - czy ktos kupował kabelek w e-service.info.pl? Czy oni dają jakiś programik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj wątek o OBDeleven, powinny być wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania. 

Nie ma co tutaj zasmiecać. 

Edytowane przez majkel123 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Octavia zmienił(a) tytuł na Kodowanie VCDS
  • Octavia podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team