Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, kodował ktoś już z Was w MY2017 Coming/Leaving Home? Próbowałem wg briskoda i stemei i jedyny efekt jaki osiągnąłem, to cały czas palące się halogeny przy włączonych światłach mijania.. :( Z cornerami też coś nie poszło :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cos pokrecileś. Nie ma z tym problemu raczej bez względu na rocznik.. Pamiętaj tylko, że jak nie masz auto swiateł to tylko CH mozesz, a RS ma inne lampy. Ewentualnie to ala CH/LH w stylu podłączenia wybranych swiateł pod tryb pracy lampek wewnątrz.

Prześlij na PW .csv z adaptacjami 09

Taptap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to może tu był gdzieś błąd, że te halogeny świeciły się cały czas.. Albo faktycznie coś jeszcze przekombinowałem ;) Dzięki w każdym razie.

Jutro będę miał trochę więcej czasu to jeszcze raz do tego usiądę i podłubię. Auto świateł nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tez to znalazłem i trochę czasu zajęło mi rozpracowanie tego co on uruchamia 

Na filmie widać ze włączył dodatkowe światła stop w przeciwmgielnych oraz na samym końcu pokazuje gdzie zmienić ustawienia żarówki 21W na led :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FakeRS tak działa - od wersji 15.7 możesz już się bawić z O3 spokojnie i działa już na Windows 10 bez problemu :)

No chyba, że masz Skode od MY2016 to czasem coś możesz się zdziwić.

Generalnie nr wersji np. VCDS 17...powinny być obsługiwać w 100 % samochód z MY2017.

Tak to działa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest jak coś pełna lista co dokładnie kodować:
http://www.motor-talk.de/blogs/tbax-vag-codierungen/skoda-octavia-iii-5e-leuchtenzuordnung-t5464378.html

Z translatorem dałem radę jak kodowałem postojówki na led itp :-) 

W adaptacjach jedynie chcąc dany typ żarówki szukamy klucza który ma po typie ze spisu "-Lasttyp...." i tak zmieniamy zawsze na wartość "6 - LED Lichtmodul" i po sprawie :-) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Mil3k6 sam przerzucaleś na led jak wyżej opisał@scary?
Jak widać na spisie
Leuchte28RFL LC11
Leuchte29RFL RA64
to światła cofania.
Wchodzisz w pierwsza wolną funkcje np C bo jak wybierzesz B to nie bedziesz mogl regulować odzielnie jasności ustawiasz tam z listy LeavingHome oder ComingHome
W dimming direction ustawiasz Maximize tzn że ma zaswiecić a w dimmwert ustawiasz jasność. Jak chcesz max dla led to 127.


taptap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam tylko dlatego, ze jak już zajrzysz samodzielnie do adaptacji żarówek to zrozumiesz to w kilka minut i nie będziesz musiał pytać na forum ;) To jest tak proste, że nie trzeba oglądać 10 minutowych filmów na YouTube które mogłyby to samo pokazując trwać 30 sekund ;)

taptap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczę się z moją O3 2016. Nie mam w niej czujnika zmierzchu oraz są zwykłe lampy. Z tego co wiem (słyszę ploty), to jest możliwość włączenia coming/leaving home dla zarówno świateł mijania jak i/lub halogenów przeciwmgłowych. Czy ktoś tu może mi pomóc? Mam VCDS 17.1.3 ENG

Z góry dziękuję.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ComingHome manualnie czyli po mignieciu dlugimi. Na halogenach czy mijania to Twój wybór ;)

Oczywiście jak zalezy Ci na włączaniu się swiateł jak idziesz do auta to tak jak ja mam zrobione mozna podłączyć wybrane lampy pod tryb pracy lampek wnetrza. Ma to jednak pewne minusy.. Świecą nawet w dzien ;)
Zawsze można zainstalować czyjnik zmierzchu.. (czujnik i włącznik auto swiatel razem ~300zł) i zyskać przy okazji czujnik deszczu ;)

taptap

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mcq napisał:

Tylko ComingHome manualnie czyli po mignieciu dlugimi. Na halogenach czy mijania to Twój wybór ;)

Oczywiście jak zalezy Ci na włączaniu się swiateł jak idziesz do auta to tak jak ja mam zrobione mozna podłączyć wybrane lampy pod tryb pracy lampek wnetrza. Ma to jednak pewne minusy.. Świecą nawet w dzien ;)
Zawsze można zainstalować czyjnik zmierzchu.. (czujnik i włącznik auto swiatel razem ~300zł) i zyskać przy okazji czujnik deszczu ;)

taptap
 

Dzięki za odpowiedz.

Byłbyś tak dobry i napisał mi krok po kroku (lub podrzucił link), co i jak trzeba zrobić, żeby podłączyć się pod lampki wnętrza? :) Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie do znawców tematu ;) Wołam @rrobert ;)

Zmieniłem h8 w halogenach na LED i pojawiło się kilka pytań...

1. Na jaką funkcję zmieniać, czym się różnią.. 

np.6 - LED lichtmodue lub np. allgemeine LED itd.

2. słyszałem kiedyś, że maks dla takiej led w wartości dimmwert to 127 (domyślnie 100)

Sęk w tym, że jak ustawiłem w funkcji A jasność 127 to zniknął efekt sciemnienia na tej żarówce,

Mam ją podłączeną w funkcji E do "interior light ;).

Czy to jakiś problem, że ustawiłem dimmwert dla E i F (ala CH/LH i dzienne) na 80 a żeby zachować ten efekt ściemniania dla A (przeciwmgielne) ustawiłem 120.

Generalnie jak ustawimy 127 to kiedyś wspomniano, że daje to stabilne napięcie na tym wyjsciu na ta żarówkę. A co przy wartości np. 120.

Jeśli tutaj wszyscy wspominaja, ze nie ma efektu sciemniania na LED to wydaje się być to spowodowane tym ustawieniem na 127.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znalazłem takie coś?

https://www.briskoda.net/forums/topic/380829-superb-mkiii-vcds-adaptations-tried-and-tested/?do=findComment&comment=4611928

Przyznam czuć różnice w szczególności jak popatrzy się na chwilowe spalanie 45l/100  przy 1.4TSi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Octavia zmienił(a) tytuł na Kodowanie VCDS
  • Octavia podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team