Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyłączyć ESP za pomocą kabelka ??
Może wrzuci ktoś jakiś filmik jak to zrobić ?
Nabyłem kabelek od ryżowych ludzików i teraz wszystko przede mną.
Najbardziej zależy mi na wyłączeniu ESP oraz start stopu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajt 29 w module ABS: 

Jeżeli zmienisz tylko ostatni numer można uzyskać różne opcje w systemie ESC: 

9: Activated / ASR off / ESC Sport 

6: Activated / ESC Sport / ESC off 

7: Activated / ASR off / ESC off 

ABS + lampka śliskie (lub co) będzie migać na desce rozdzielczej i menu systemu ESC będzie unavailabe aż wyjdziesz całkowicie połączeń VCD. 

W przypadku wybrania opcji ESC wyłączyć w menu chcesz dostać ostrzeżenie pełnym ekranie i trzeba potwierdzić go ponownie. 

Wtedy będzie można uzyskać ładne czerwone ESC off ikonę na MaxiDot :)

Spróbuj tego i sorki ale tekst przetłumaczony przez telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna instrukcja dot. ESC ciut bardziej dokładna, więc wrzucam jeszcze raz (z OCP):

Cytat

ESP sport and OFF 
STG 03 Bremsenelektronik 
Codierung 
Byte 29: 
Letzte Nummer ändern: 
9: Aktiv / ASR aus / ESC sport 
6: Aktiv / ESC sport / ESC aus 
7: Aktiv / ASR aus / ESC aus

Czyli w sterowniku 03 wchodzisz w kodowanie, Bajt 29 i tam zmieniasz ostatnia cyfre jak podane. Przestawiłem sobie na 6 i faktycznie wyłacza ESP, a nie tylko zmniejsza jego ingerencje. Sprawdzone zeszłej zimy na pustym placu, na zwykłym bez recznego nie dało sie zarzucic tyłem mocniej, w Sport szło łatwiej, a przy wyłaczonym juz bez problemu.
Pierwsza wartosc jest po odpaleniu aktywna, druga to ta, ktora sie wlaczy po nacisnieciu, a trzecia po przytrzymaniu przycisku ESP. 

U mnie takie kodowanie zadziałało, niestety zarówno na ustawieniu ESC off, ESC Sport i ASR off i tak, ASR jest zawsze aktywne. Normalnie na desce świeci się kontrolka, że ESC nie działa lub jest w trybie sport, a i tak jak się ostro rusza to inna kontrolka od ASR mruga i moc ścina. Nie wiem tak naprawdę czemu tak jest. 

Biorąc powyższe pod uwagę to te ustawienie w zasadzie nadają się tylko do latania bokiem w zimie :-D (o ile w ogóle faktycznie ESC będzie wyłączone w 100% bo jeszcze nie sprawdzałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to ciekawe, ale czy to XDS nie powinno się wcinać tylko wtedy jak jedno koło traci przyczepność.

Chociaż bez szpery to chyba zawsze któreś koło słabiej ciągnie...

Teoretycznie przy kołach idealnie prosto i takiej samej przyczepności może się uda ruszyć z poślizgiem bez XDS :)

Edytowane przez 22Tomaszz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XDS do czego tak naprawdę się przydaję. W teorii jak jednym kołem wjadę w błoto, śnieg, lód to XDS powinien przyblokować to koło (hamulcem?), tak żeby poszło trochę mocy na drugie koło z lepszą przyczepnością - dobrze mi się wydaje? W praktyce też tak jest, czy nie bardzo?

Z moich obserwacji wynika, że XDS w ostrym zakręcie na asfalcie jak dam w palnik, nie załącza się i wewnętrzne koło piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie koduje się inaczej niż poniżej. Ja mam odblokowane, znajdę chwilę to napiszę. Będziesz kodował przez ODB11 ?


Tak, dzięki :)
@Lemur właśnie coś mi nie gra z tym kodowaniem - raz już próbowałem. Dam znać czy sposób@emylpe zadziała.

Swoją drogą to może lista sprawdzonych kodowań z odnośnikiem do pierwszego posta? Mamy tu paru speców co mogą wiedzieć więcej niż na briskoda ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shaarky

HHC trzeba zrobić tak. 

Wchodzisz w moduł od hamulców. Ten z numerkiem 3.

Potem długie kodowanie i szukasz byte 25.

Tam zaznaczasz bit 0 i bit 1. Potwierdzasz i powinno działać.

Ja od razu dostałem choinki kontrolek, poczekałem aż wszystko przeleci na Maxi Docie i potem wyłączyłem samochód. Po ponownym uruchomienie nic takiego już nie było. Przeskanowałem jeszcze wszystko i błędy nie wyskakiwały. Podjechałem na górę i faktycznie trzyma. Jak wcześnie ma łapać można w aplikacji lub gdzieś w adaptacjach, dla mnie jest w miarę ok.

Na dole zrzut z apki jak to wygląda.

Screenshot_20170626-152542.thumb.png.3d156224139920b72286a37df4c82eaa.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W końcu człowiek znalazł chwilę czasu żeby podłubać trochę dłużej w kompie i kilka rzeczy udało się włączyć, na niektórych poległem ;-)

Po tej zmianie:

Dnia 23.06.2017 at 14:51, -skaler- napisał:

Wczoraj znalazłem takie coś?

https://www.briskoda.net/forums/topic/380829-superb-mkiii-vcds-adaptations-tried-and-tested/?do=findComment&comment=4611928

Przyznam czuć różnice w szczególności jak popatrzy się na chwilowe spalanie 45l/100  przy 1.4TSi??

Nie czułem żadnej różnicy. Jedyny efekt jaki osiągnąłem, to brak tempomatu i poniższa ikonka:
temp.JPG

Udało się włączyć cornery xD Nie znalazłem tylko możliwości zmiany do jakiej prędkości mają się świecić..
HHC też włączone. Po kilku próbach udało się włączyć CH po mrugnięciu długimi, nawet w bolero pokazały się ustawienia:

chlh.JPG
 

Natomiast całkowicie przez przypadek zmieniłem layout w Bolero :-P Zamiast standardowego czarnego tła i 5 ikonek do stacji radiowych, można zmienić sobie na poniższe:

ver3-1a.JPG
ver3-2.JPG
ver3-4.JPG
ver3-5.JPG

Zmiany tej dokonuje się w 5F-Information Electr. > Coding 07 > Byte 17 > User interface skin #3:

zmb3.JPG

Skin #2 różni się tym, że jest czarne tło, nadal jest 6 ikonek radiowych, ale z nazwami stacji, a mp3 z usb jest normalne.

ver2-1.JPG
ver2-2.JPG

DrivingSchool mode jeszcze włączyłem:
tnj.JPG

I coś związanego z z hybrydą czy tam elektryczną furą xD
ee1.JPG
ee2.JPG
ee3.JPG

Edytowane przez saintLSC (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Octavia zmienił(a) tytuł na Kodowanie VCDS
  • Octavia podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team