Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. W O2 FL miałem coś takiego, że po wyjściu z auta jak zamykałem drzwi z pilota i któreś drzwi miałem nie domknięte, albo szybę opuszczoną to po kilku sekundach od zamknięcia dostawałem sygnał dźwiękowy. Teraz mam O3 i niestety tego nie mam, co skutkowało tym że tydzień temu nie domknąłem szyby a nocy padał deszcz (i było mokro). Czy coś takiego daje się ogarnąć?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może wie, która funkcja dla wyprowadzenia na żarówkę w adaptacjach 09 to jest "plus po stacyjce"?
Przerzucilem na szybko zasilanie kamery z cofania do niewykorzystanego prawego światła przeciwmglowego, wyjalem żarówkę i bym ustawił tam coś takiego. Narazie ustawiłem, że przy zamkniętej klapie, ale nie wiem czybw tej opcji gaśnie po zamknięciu auta.
Jak nikt nie wie to pozostanie mi znowu wyjąć lampę, wsadzić żarówkę i lecieć po wszystkich funkcjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do znawców:

Czy jest możliwość (przez VCDS) zmiany czasu (regulacja) oświetlenia stóp przy otwartych drzwiach samochodu i wyłączonym zapłonie (chciałem skrócić ten czas podświetlania stóp) gdy są otwarte drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2017 at 12:13, Namo napisał:

Nie wiem czy w mojej kurze OIII 2015 da się to ogarnąć, bo mam tylko czujnik zmierzchu który włącza światła i deszczu, który włącza wycieraczki. Myslałem raczej o funkcji gdzie po zamknięciu samochodu z kluczyka, po kilkunastu sekundach zamykały się wszystkie szyby. Miałem tak w O I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sawel napisał:

Nie wiem czy w mojej kurze OIII 2015 da się to ogarnąć, bo mam tylko czujnik zmierzchu który włącza światła i deszczu, który włącza wycieraczki. Myslałem raczej o funkcji gdzie po zamknięciu samochodu z kluczyka, po kilkunastu sekundach zamykały się wszystkie szyby. Miałem tak w O I

Faktycznie w O1 tak było, ale miało to swoje minusy - np. jak zostawiałeś auto na chwilę w słońcu i chciałeś zostawić uchylone szyby to już była lipa, bo po włączeniu alarmu szyby i szyberdach były domykane, a tutaj wystarczy jak przytrzymasz na kluczyku dłużej kłódkę zamykającą auto, wtedy wszystkie szyby będą szły w górę dopóki nie puścisz przycisku. Tak samo w drugą stronę - trzymając przycisk otwierania auta wszystkie szyby zaczną się opuszczać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko - chyba dobry wątek - mam na stałe w kompie wpisane opony zimowe i nie mogę tego zmienić. Przycisk jest nieaktywny. Czy ktoś może coś poradzić? Może VCDS da się to uaktywnić do zmiany opony zimowe\letnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko - chyba dobry wątek - mam na stałe w kompie wpisane opony zimowe i nie mogę tego zmienić. Przycisk jest nieaktywny. Czy ktoś może coś poradzić? Może VCDS da się to uaktywnić do zmiany opony zimowe\letnie? 
Przyłączam się do pytania :-)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie to macie w infotainment? Sorki, nie spotkałem się jeszcze z taką informacją w ustawienaich. Jest możliwość włączenia komunikatu odnośnie ograniczenia prędkości przy np. oponach zimowych, ale nie wiem aby było coś że masz opony zimowe / letnie. Chodzi wam o to miejsce?

@Rolek @Adam Skomra

hqdefault.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, LEMUR napisał:

Ale gdzie to macie w infotainment? Sorki, nie spotkałem się jeszcze z taką informacją w ustawienaich. Jest możliwość włączenia komunikatu odnośnie ograniczenia prędkości przy np. oponach zimowych, ale nie wiem aby było coś że masz opony zimowe / letnie. Chodzi wam o to miejsce?

@Rolek @Adam Skomra

hqdefault.jpg

masz napisane winter tyres po angielsku to co my mamy po polsku i nie możemy zmienić na letnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam ustawiasz „ogranicznik” prędkości, stosownie do indeksu zimowych, i po przekroczeniu tej prędkości pojawia się info na maxidot. Nie ma zmiany tego na „letnie”

Równie dobrze możesz ustawići używać dla każdych: letnie / zimowe / wielosezonowe. Samego opisu nie zmienisz, nie taka jest idea tej opcji :-) 

B624874B-CCEF-4216-AE7E-3825F3A0E138.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2017 at 18:08, LEMUR napisał:

Ale tam ustawiasz „ogranicznik” prędkości, stosownie do indeksu zimowych, i po przekroczeniu tej prędkości pojawia się info na maxidot. Nie ma zmiany tego na „letnie”

Równie dobrze możesz ustawići używać dla każdych: letnie / zimowe / wielosezonowe. Samego opisu nie zmienisz, nie taka jest idea tej opcji :-) 

B624874B-CCEF-4216-AE7E-3825F3A0E138.jpeg

dzięki za wyjaśnienie :) terooo kumam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, potrek napisał:

Witam Panowie, pomógł by ktoś z okolic Szczecina zakodować HHL w O3FL?

co to HHL ?  

Ps. mam kabel i jestem z okolic Szczecina  można zakodować tylko trzeba znaleźć schemat kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rolek napisał:

co to HHL ?  

Ps. mam kabel i jestem z okolic Szczecina  można zakodować tylko trzeba znaleźć schemat kodowania.

Koledze @potrek chodziło chyba o HHC (Hill Hold Control), czyli wspomaganie ruszania pod górę? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) chodzi właśnie o HHC :)

17 minut temu, Rolek napisał:

co to HHL ?  

Ps. mam kabel i jestem z okolic Szczecina  można zakodować tylko trzeba znaleźć schemat kodowania.

Super by było, jakby ktoś jeszcze podpowiedział jak z tym schematem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@potrek mógłbyś nieco czasu samodzielnie poświęcić na odszukanie tego

https://octavia.team/temat/488-kodowanie-vcds/?do=findComment&comment=18598

a jak chcesz skorzystać z oferty - jako szukający to masz tutaj dział na ogłoszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team