Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam RS 4x4 DSG i kupiłem OBD eleven PRO.

Właśnie przy Waszej pomocy za która bardzo dziekuje uaktywniłem doświetlanie zakrętów.

Może jeszcze pomożecie w jakiś adaptacjachO.o. Co Wam się udało ustawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zacząłem testować ...i kabel działa, vcds działa, ale co mi nie idzie.

Oglądam tutoriale, ale niczego nie udało mi się jeszcze zakodować. Za każdym razem kiedy mam edytować jakiś bit to go nie mam u siebie widocznego ....

Mam w "pomocniku kodowania" np bit 1,3,6,7, ale nie mam widocznych tych brakujących. Wiem że to pewnie jakaś głupia podstawa, ale może jest ktoś wstanie mi wyjaśnić co mam zrobić?

Mam VCDS 17.1.3

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz tych okienek do zaznaczania ptaszkami, to powyżej masz binary coding i tam możesz zamiast 0 wpisać 1. To działa tak samo.

Pamiętaj tylko, że liczysz od końca, czyli zmieniając 00000000 na 00000001 to tak jakbyś zaznaczył bit 0, czyli krótko mówiąc liczenie jest od końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz tych okienek do zaznaczania ptaszkami, to powyżej masz binary coding i tam możesz zamiast 0 wpisać 1. To działa tak samo.
Pamiętaj tylko, że liczysz od końca, czyli zmieniając 00000000 na 00000001 to tak jakbyś zaznaczył bit 0, czyli krótko mówiąc liczenie jest od końca.
Świetnie! Dziękuję :-)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Świetnie! Dziękuję :-)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

A co jeżeli wprowadzę bit, ale przez to że nie był on widoczny nie pojawia mi się rozwijana list? Ktora jest poniżej

24fd4566c70689c6bc0b3da9b6d7429c.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam auto z 2014r 4x4 czy przy braku mode jest możliwe aktywować off road, radio amundsen. Widziałem wcześniejszy opis tylko zastanawiałem się jak by wyglądało w moim przypadku wł/wył tego systemu.

Edytowane przez BUBER. (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wszystkie z KL15.  KL15 oznacza zasilanie po zapłonie 

No i w sumie nie wiem które wybrać, nie ogarniam tego niemieckiego ;)

Klemme 15 ohne Nachlauf chyba sie nie nadaje bo przestal dzialac OPS po kilku włączeniach, ale błędu nie wyrzuciło.

Klemme 15 mit mit Nachlauf bis Fahrzeugstillstand narazie ustawilem, ale ja nie wiem kiedy kamere low mogłoby być widac jeszcze chwilę przy jeździe do przodu.

Chyba miałeś na mysli sytuację gdy nie mamy czujników z przodu.

b4c2b70cab3c4e06208141fb8af23c55.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2017 at 15:46, mcq napisał:

No i w sumie nie wiem które wybrać, nie ogarniam tego niemieckiego ;)

Klemme 15 ohne Nachlauf chyba sie nie nadaje bo przestal dzialac OPS po kilku włączeniach, ale błędu nie wyrzuciło.

Klemme 15 mit mit Nachlauf bis Fahrzeugstillstand narazie ustawilem, ale ja nie wiem kiedy kamere low mogłoby być widac jeszcze chwilę przy jeździe do przodu.

Chyba miałeś na mysli sytuację gdy nie mamy czujników z przodu.

b4c2b70cab3c4e06208141fb8af23c55.jpg

a możne lepiej podpiąć się do zasilania tylnej wycieraczki jak masz. na pinie 4 na zasilanie po stacyjce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możne lepiej podpiąć się do zasilania tylnej wycieraczki jak masz. na pinie 4 na zasilanie po stacyjce 

Mam ta ochydną wycieraczkę ;) Kiedyś nawet o to pytalem. Miałem taki pomysł, by wziąść z niej zasilanie jak zabierałem sie za montaż. Teraz nie mam już czasu tam grzebać, może kiedyś dorwę HIGH, albo chociaż samą obudowe ze spryskiwaczem... lub wymyślę plan na montaż w obecnej.Jest ktoś w stanie przetłumaczyć jak to można rozumieć??

Klemme 15 mit mit Nachlauf bis Fahrzeugstillstand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba może zostać ;)

A podpowiedź mi przy okazji.. Choć raczej nie pamiętasz..
Kiedyś jak byłem u Ciebie zmieniałeś mi VCP działanie wspomagania.
Czy dobrze pamietam, że przełączałeś na automatic? Ktoś wie jak jest fabrycznie?
Zdziwilem sie teraz jak przypadkiem tam zajrzałem, że mam ustawione po przycisku.. Którego faktycznie przecież nie mam..
Czy to nie to miejsce? Adaptacje w 44.9b2632face03bc1cfb09e73b2d88c1e8.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mode i inne pierdoly można aktywować tylko przez kod SWaP który potencjalnie kupisz w ASO ( mało który w ogóle słyszał o takim kodzie w ASO) lub można aktywować to na stole edytując epprom w tym wypadku Gaetaway’a. Jak będziesz miał taki kod to bez problemu mogę Ci to aktywować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że zaśmiecam pytaniami z zakresu podstawowych, ale znów jestem w kropce.

Wprowadziłem zmiany w VCDS, zakodowałem 2 funkcje, ale nie działają one w samochodzie. Po ponownym podłączeniu programu do samochodu wszystko jest zapisane tak jak zakodowałem, ale mimo wszystko funkcje nie działają w aucie.

Kodowałem:
- pozostała pojemność baku
- automatyczne domykanie szyb po zamknięciu samochodu z pilota

W czym może tkwić problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team