Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.11.2017 at 09:27, Adam Skomra napisał:

Znalazłem problem. Aplikacja z której korzystałem sama zmieniała kod i w efekcie pojawiła się choinka. Zmieniłem wersję programu i powoli wszystko wraca do normy i dobrze przyjmuje kodowanie. 

Pozostały mi chyba tylko 3 problemy, resztę udało mi się ogarnąć:

- nie działają mi światła przeciwmgielne (mimo tego że zapala się kontrolka)
- nie działają światła skandynawskie (mimo tego że mam jes widoczne i włączone w Bolero)
- nie działą mi domykanie szym z pilota

Ktoś wie jak moge je przywrócić? czy w kodowaniu czy w adaptacjach?

Może ktoś z Was poleca jakąś konkretną wersję VCDS preferowaną do Octavi 2015?

Zmieniłem żarówki na LEDy w tablicy rejestracyjnej.

 W VCDS ustawiłem LED i  wartość 20 bo mocno świeciły.

Teraz mam problem z oświetleniem wnętrza.
Chciałem zrobić:
Controller 09 - Central Electronics
16 - Security Access - enter 31347
10 - Adaptations
 
(4)-Comfort illumination-Coming Home Leuchten - change to Foglight (Nebellicht)
To turn off the dipped beams for CH/LH:
Change the following channels: 
(8)-Leuchte6ABL LC5-Lichtfunktion C 6 from Coming Home oder Leaving Home aktiv to not active
(8)-Leuchte7ABL RB1-Lichtfunktion C 7 from Coming Home oder Leaving Home aktiv to not active
For maximum illumination change the following channels for the LED DRL strip to be 100% brightness for CH/LH only - it wont affect any of the other operations (side light, DRL etc).
(10)-Leuchte2SL VLB10-Dimmwert CD 2 from 35% to 100%
(10)-Leuchte3SL VRB21-Dimmwert CD 3 from 35% to 100%

Kodowanie zrobiłem według instrukcji - funkcji brak.
Problem teraz taki ze oświetlenie wewnętrzne działa dziwnie:
- podczas otwierania (przełącznik lampki wew na pozycji otwarte drzwi) lampki martwe, dopiero po stacyjce pojawia sie na nich światło, brak stacyjki = brak światła,

- jak jest odpalona stacyjka to przełączenie na pozycje zapalone powoduje palenie się lampek do chwili wyłączenia zapłonu, później ciemno,
- przełącznik w pozycji zapalone - lampki mrugają 1 raz, jak zostawię przełącznik w tej pozycji to przy zamykaniu i otwieraniu auta lampki mrugają 1 raz taka jak kierunkowskazy.
- przełącznik w pozycji oświetlenie to każde otwarcie/ zamkniecie drzwi powoduje mrugnięcie lampek.

Miał już ktoś takie objawy?

Gdzie i jak można ustawić oświetlenie wewnętrzne?

Dnia 17.11.2017 at 10:12, Adam Skomra napisał:

może jesteś ktoś z Poznania, albo jest mi wstanie pomóc przez połączenie zdalne? może polecacie jakiś serwis z Poznaniu?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc ....

Funkcje same się przywróciły czy kodowałeś od nowa?

U mnie uciekły funkcje:

- podświetlenia środka po otwarciu pilotem i ściemnienia sie w chwili odpalenia silnika

- zapalonego podświetlenia środka od zgaszenia silnika do chwili  zamknięcia auta pilotem.

Jako i gdzie można to zakodować od nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gecon napisał:

Jak Macie Vas 5054 to mogę wam przywrócić ori kodowanie

kodowałem CH i LH :

8Foglights as coming home/leaving home lights

Controller 09 - Central Electronics

16 - Security Access - enter 31347

10 - Adaptations

(4)-Comfort illumination-Coming Home Leuchten - change to Foglight (Nebellicht)

To turn off the dipped beams for CH/LH:

Change the following channels: 

(8)-Leuchte6ABL LC5-Lichtfunktion C 6 from Coming Home oder Leaving Home aktiv to not active

(8)-Leuchte7ABL RB1-Lichtfunktion C 7 from Coming Home oder Leaving Home aktiv to not active

For maximum illumination change the following channels for the LED DRL strip to be 100% brightness for CH/LH only - it wont affect any of the other operations (side light, DRL etc).

(10)-Leuchte2SL VLB10-Dimmwert CD 2 from 35% to 100%

(10)-Leuchte3SL VRB21-Dimmwert CD 3 from 35% to 100%

LUB

aktywować CH / LH z TFL (światła do jazdy dziennej)

 Poniższy kodowanie dotyczy:

Wybierz STG 09 (zasilanie pojazdu)

autoryzacja dostępu STG -> Funkcja 16

Wpisz kod odblokowujący 31347

Regulacja STG -> Funkcja 10

(8) -Leuchte6ABL LC5 światła funkcja C6

Sprawdzić wartość: Coming Home i Leaving Home aktywny
 (10) -Leuchte6ABL LC5-ściemnianie CD 6 Wybierz

dostosowanie wartości 0
 Wybierz (11) -Leuchte6ABL LC5 ściemniania kierunek CD 6

ustawić wartość, aby zminimalizować
 (8) -Leuchte7ABL RB1 światła funkcja C7

Sprawdzić wartość: Coming Home i Leaving Home aktywny
 (10) -Leuchte7ABL RB1 ściemnianie CD 7 Wybierz

dostosowanie wartości 0

Wybierz (11) -Leuchte7ABL RB1 ściemniania kierunku CD 7

ustawić wartość, aby zminimalizować.

Radio Swimg ma teraz funkcje comming i leaving home... ustawia się wartość od wyłączonego do 30s ale bez żadnego efektu w aucie.

VCDS

Problem z oświetleniem wnętrza - słaby akumulator :)

Ma ktoś dobry opis dla zakodowania CH LH?

Edytowane przez mez2008 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś pomoże mi namierzyć która żarówka stopu mi szwankuje oto zrzut z vcds.(chyba ze ten blad moze wynikac z czujnika stopu?) oraz proszę mi wytłumaczyć ten pomiar km co podkreśliłem co oznacza ? oraz data?

Address 09: Cent. Elect. (J519)       Labels: 1K0-937-08x-09.clb

  1 Fault Found:

01503 - Bulb for 3rd Brake Light (M25)

           010 - Open or Short to Plus - Intermittent

            Freeze Frame:

                   Fault Status: 00101010

                   Fault Priority: 1

                   Fault Frequency: 254

                   Reset counter: 80

                   Mileage: 148540 km

                   Time Indication: 0

                   Date: 2011.12.02

                   Time: 16:50:55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2017 at 09:10, sawel napisał:

U mnie to ustawiał @mcq, i zrobił tak, że zawsze po 2 sekundach od pociągnięcia manetki załączały się spryski reflektorów. A jak krócej się trzyma to pryska tylko na szybę

@mcq podrzucisz gdzie to ustawić na czas trzymania manetki przy spryskach reflektorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=70]mcq[/mention] podrzucisz gdzie to ustawić na czas trzymania manetki przy spryskach reflektorów
https://www.stemei.de/pages/coding/skoda-octavia-iii-5e/swra-verzoegerungszeit.php

Zmieniasz sobie w adaptacjach wartość pod
Frontscheibenwischer-SRA Verzögerungszeit auswählen

Tu masz jeszcze po ilu spryskaniach szyby ma myć światła.

https://www.stemei.de/pages/coding/skoda-octavia-iii-5e/swra-aktivierungsintervall.php

(1) Windshield wiper-Anzahl Bestaetigungen Frontwaschanlage pro SRA Aktivierung auswählen

Łączysz te dwa warunki w dogodny dla siebie sposób. Każdemu wedle marzeń ;) Ja osobiście tych sprysków nie mam, ale każdy któremu to ustawiłem wymyślił coś innego ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem cos takiego:

https://www.youtube.com/watch?v=2bP-_9vkfIw

kodowanie wg opisu goscia:

"My example for outer tail lights and fog lights
STG 09, 31347, Adaption,
Leuchte 23 SL Lichtfunktion H „Interior Light“
Leuchte 24 SL Lichtfunktion H „Interior Light“
Dimming-Wert GH: 100 (case LED 126)
Dimming-Direction GH: Maximize

Leuchte12NL LB45 Lichtfunktion C12, "Interior Light"
Leuchte12NL LB45 Dimmingwert CD12, 126
Leuchte12NL LB45 Dimming-Direction CD12, Maximize
Leuchte13NL LB5 Lichtfunktion C13, "Interior Light"
Leuchte13NL LB5 Dimmingwert CD13, 126
Leuchte13NL LB5 Dimming-Direction CD13, Maximize

As well you can use "Türausstiegslicht links/rechts" instead of "Interior Light". Then lights are shining when a door is opened."

Próbował ktoś to kodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem cos takiego:

kodowanie wg opisu goscia:

"My example for outer tail lights and fog lights

STG 09, 31347, Adaption,

Leuchte 23 SL Lichtfunktion H „Interior Light“

Leuchte 24 SL Lichtfunktion H „Interior Light“

Dimming-Wert GH: 100 (case LED 126)

Dimming-Direction GH: Maximize

Leuchte12NL LB45 Lichtfunktion C12, "Interior Light"

Leuchte12NL LB45 Dimmingwert CD12, 126

Leuchte12NL LB45 Dimming-Direction CD12, Maximize

Leuchte13NL LB5 Lichtfunktion C13, "Interior Light"

Leuchte13NL LB5 Dimmingwert CD13, 126

Leuchte13NL LB5 Dimming-Direction CD13, Maximize

As well you can use "Türausstiegslicht links/rechts" instead of "Interior Light". Then lights are shining when a door is opened."

Próbował ktoś to kodować?

Ja mam tak od dawna ;)

Oprócz halogenów i lampy z tyłu mam też podświetlenie rejestracji.

Dimming steruje jasnoscią więc ustawiłem tak,że halogeny(zarowki led)z przodu mam na 50% jasnosci, lampy z tyłu na 40% a ledy rejestracji na 100 (w czasie jazdy mam zmniejszone na 30%) ;)

Minusem jest oczywiscie to ze zaswiecaja sie zawsze czy dzien czy noc i brak mozliwosci wylaczenia z przycisku jak lampek wewnatrz. Plusem ze fajnie sie steruje tym ala CH/LH z pilota...zawsze sie zapalaja i swieca tyle ile potrzeba a nie jak CH/LH max 30sek.

Glupie jest to w fabrycznym CH/LH ze jak juz otworzysz auto i zgasna to na dobre i tego czasu nie da sie wydłużyć. Nie zaswieci swiateł ponowne zamkniecie i otwarcie auta. Oczywiscie z CH/LH nie musisz rezygnować i mam zostawione na mijania wiec dodatkowe oświetlenie jak potrzebuje na 30sek po machnieciu manetka i wyjsciu z auta jest (nie mam czujnika swiatła)

Z tego co pamietam jak masz ledy w halogenach i ustawisz 126 to nie bedzie efektu sciemniania, przy innych wartościach jest i w sumie jeszcze lepiej to wygląda.

Z racji tego, że wszedzie mam led to się zużyciem aku się nie martwię, na zwyklych żarówkach chyba bym sobie darował.

Tapnięte z 8 galaktyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mcq napisał:

Ja mam tak od dawna ;)

Oprócz halogenów i lampy z tyłu mam też podświetlenie rejestracji.

Dimming steruje jasnoscią więc ustawiłem tak,że halogeny(zarowki led)z przodu mam na 50% jasnosci, lampy z tyłu na 40% a ledy rejestracji na 100 (w czasie jazdy mam zmniejszone na 30%) ;)

Minusem jest oczywiscie to ze zaswiecaja sie zawsze czy dzien czy noc i brak mozliwosci wylaczenia z przycisku jak lampek wewnatrz. Plusem ze fajnie sie steruje tym ala CH/LH z pilota...zawsze sie zapalaja i swieca tyle ile potrzeba a nie jak CH/LH max 30sek.

Glupie jest to w fabrycznym CH/LH ze jak juz otworzysz auto i zgasna to na dobre i tego czasu nie da sie wydłużyć. Nie zaswieci swiateł ponowne zamkniecie i otwarcie auta. Oczywiscie z CH/LH nie musisz rezygnować i mam zostawione na mijania wiec dodatkowe oświetlenie jak potrzebuje na 30sek po machnieciu manetka i wyjsciu z auta jest (nie mam czujnika swiatła)

Z tego co pamietam jak masz ledy w halogenach i ustawisz 126 to nie bedzie efektu sciemniania, przy innych wartościach jest i w sumie jeszcze lepiej to wygląda.

Z racji tego, że wszedzie mam led to się zużyciem aku się nie martwię, na zwyklych żarówkach chyba bym sobie darował.

Tapnięte z 8 galaktyki

Kodowałeś jak opis mówi: kroko po kroku w zakresie:

Leuchte12NL LB45

Leuchte13NL LB5

Lampy świeca ci się jak na filmiku?

Kodowałeś jeszcze kierunki na Leuchte25KZL?

Do których lamp są: Leuchte12NL LB45, Leuchte13NL LB5 (czy są to przeciwmgielne)?

Edytowane przez mez2008 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowałeś jak opis mówi: kroko po kroku w zakresie:

Leuchte12NL LB45

Leuchte13NL LB5

Lampy świeca ci się jak na filmiku?

Kodowałeś jeszcze kierunki na Leuchte25KZL?

Do których lamp są: Leuchte12NL LB45, Leuchte13NL LB5 (czy są to przeciwmgielne)?

To nie kodowanie przy ktorym trzymasz sie instrukcji tylko adaptacje. Wystatczy zrozumieć i się zastanowić.

Nie powiedziane, że u Ciebie funkcja np C jest wolna..

Jak nie masz RS to halogeny faktycznie 12nl i 13nl

25 KZL to rejestracja, a kierunki przód 0 BLK i bodajże 1 BLK...

Jak dobrze poszukasz to jest gdzieś na forum rozpiska opis wyprowadzeń bordnez którą wrzucał@rrobert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z adaptacją:

Permanently Disable Start-Stop

VCDS 17.1.3  nie znalazłem – IDE08348 -Start/Stop.

VCDS 15.7 jest taka linia ale nie działa.

1.

Available with VCP (Vag Can Pro) as an OCF (One Click Function)

 Works with VCDS as below

·Go to Module 19 (Can Gateway)

·Adaption

·Go to  Kanaal: Start_stop_voltage_limit (każda inna nazwa ze start/ stop – IDE08348 -Start/Stop)

·change to  12.1V ( standaard is 7.6V)

The Start-Stop will show as disabled because the energy requirement from the car is too high, which is not an error but a valid reason for SS to be disabled.

2. Znalazłem coś takiego  - potrzebna zmiana wartości z -50 na 50:

image.png.ad5b5661e054894ce5ecbc44596dbe8b.png

image.png.5363c945924e67345324eacc9b905059.png

Robił ktoś już sposobem nr 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa funkcja Manoeuvre Assist

Nowe wyposażenie pozwala też zapobiec wgnieceniom i przetarciom na parkingu. Czujniki parkowania zostały wzbogacone o funkcję Manouevre Assist, która w ograniczonym zakresie prędkości rozpoznaje i reaguje na napotkane przeszkody: najpierw wysyła ostrzeżenia wizualne i dźwiękowe, w ostateczności zaś - sama hamuje. Nowością jest to, że system hamuje nie tylko po wykryciu przeszkody przez czujniki z tyłu, ale również z przodu.

Czytaj więcej na http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-skoda-superb-z-bogatszym-wyposazeniem,nId,2399417#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

W OIII FL  czy też będzie działać, ktoś ma jakieś info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa funkcja Manoeuvre Assist

Nowe wyposażenie pozwala też zapobiec wgnieceniom i przetarciom na parkingu. Czujniki parkowania zostały wzbogacone o funkcję Manouevre Assist, która w ograniczonym zakresie prędkości rozpoznaje i reaguje na napotkane przeszkody: najpierw wysyła ostrzeżenia wizualne i dźwiękowe, w ostateczności zaś - sama hamuje. Nowością jest to, że system hamuje nie tylko po wykryciu przeszkody przez czujniki z tyłu, ale również z przodu.

Czytaj więcej na http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-skoda-superb-z-bogatszym-wyposazeniem,nId,2399417#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

W OIII FL  czy też będzie działać, ktoś ma jakieś info.

No właśnie dzisiaj kolega odebrał O3FL i widzialem taka funkcje w menu... Nie wiedzialem o co kaman.. A to chyba to... Ale dali by to bez słowa w O3.. dziwne to bylo.. Właśnie cos w stylu hamowania przy parkowaniu.. Czy to coś innego i juz to było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam funkcję która , jest aktywowana w Bolero 8 - Ustaw.parkowania/manewr. -"Funkcja hamowania podczas manewrów"

Tylko pytanie czy to jest ta sama funkcja co  Manoeuvre Assist

oo.jpg

Edytowane przez Langusta (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, to jak czujniki parkowania będą za blisko przeszkody to hamuje. Ciekawe czy idzie przy każdej przed O3FL to zakodować

@Langusta tak - to jest właśnie manoeuvre assist - tylko, że czytałem o tym jeżeli chodzi o wyposażenie Suberb a nie O3FL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mcq napisał:

@Langusta właśnie to.. Jak to działa?
Masz automat? Pomyślałem w pierwszej chwili że to funkcja dostępna tylko przy DSG..

Mam 1.4 Ambition + Amazing 2017 my 2018  manual

28 minut temu, LEMUR napisał:

z tego co wiem, to jak czujniki parkowania będą za blisko przeszkody to hamuje. Ciekawe czy idzie przy każdej przed O3FL to zakodować

@Langusta tak - to jest właśnie manoeuvre assist.

Czyli czujniki parkowania z przodu też powinny  hamować auto przed przeszkodą, trzeba zrobić teścik ?

23.jpg

Edytowane przez Langusta
zdjęcie (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czujniki parkowania z przodu też powinny  hamować auto przed przeszkodą, trzeba zrobić teścik

Ciekawa opcja, trzeba potestować ;)

Wczoraj odebrana... Ale z kolega sie pewnie będę widział dopiero po nowym roku.. Zobaczymy czy aktualny VCDS ją ogarniee15bb176ac6ee58ee2ced9bf3a47e3da.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mcq napisał:

Ciekawa opcja, trzeba potestować ;)

Wczoraj odebrana... Ale z kolega sie pewnie będę widział dopiero po nowym roku.. Zobaczymy czy aktualny VCDS ją ogarniee15bb176ac6ee58ee2ced9bf3a47e3da.jpg

Powinno być w standardzie, sprawdź  w menu radia kolegi 9_9

Ładna sztuka OIIIFL 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team