Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 22.12.2017 at 20:23, Langusta napisał:

Mam funkcję która , jest aktywowana w Bolero 8 - Ustaw.parkowania/manewr. -"Funkcja hamowania podczas manewrów"

Tylko pytanie czy to jest ta sama funkcja co  Manoeuvre Assist

oo.jpg

Możesz wrzucić kodowanie u siebie tej funkcji  - ciekaw jestem czy da się zakodować w wersji przed FL.

Pewnie trzeba będzie dodatkowo zobaczyć kodowania w bloku 5E oraz 03.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wymienić pompę wobec tego - przy okazji będzie motywacja do większych modyfikacji.

@rrobert masz jakąś stronkę albo ftp....  (poza erwin) gdzie udostępniają aktualne softy do sterowników - oczywiście jeśli to nie tajemnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2017 at 16:15, mez2008 napisał:

Mam problem z adaptacją:

Permanently Disable Start-Stop

VCDS 17.1.3  nie znalazłem – IDE08348 -Start/Stop.

VCDS 15.7 jest taka linia ale nie działa.

1.

Available with VCP (Vag Can Pro) as an OCF (One Click Function)

 Works with VCDS as below

·Go to Module 19 (Can Gateway)

·Adaption

·Go to  Kanaal: Start_stop_voltage_limit (każda inna nazwa ze start/ stop – IDE08348 -Start/Stop)

·change to  12.1V ( standaard is 7.6V)

The Start-Stop will show as disabled because the energy requirement from the car is too high, which is not an error but a valid reason for SS to be disabled.

2. Znalazłem coś takiego  - potrzebna zmiana wartości z -50 na 50:

image.png.ad5b5661e054894ce5ecbc44596dbe8b.png

image.png.5363c945924e67345324eacc9b905059.png

Robił ktoś już sposobem nr 2?

Sposób nr2 na SS u mnie działa :)

Kolejna Adaptacja:

Lampy tylne z żarówkami (bez LED).
Tylne lampy hamulca "Leuchte20BR LA71, Leuchte21BR RC8" były ustawione dodatkowo jako oświetlenie pozycyjne tylne (moc świecenia jako żarówki pozycyjne ustawione na 16).
Sprawdzałem czy lampy mają cały ring (pełny ring lampy) - widoczne było mocniejsze świecenie żarówek lamp STOPU od pozostałych lamp pozycyjnych i przeciwmgielnych.
Ustawiłem żarówki "Leuchte20BR LA71, Leuchte21BR RC8" na funkcje pozycyjnych z moc świecenia 16 ale świecą tylko jak żarówki hamulca z mocą 100 (regulacja mocy nic nie daje - świecą jak na 100 albo wyłączone przy wartości 0).
Włączenie oświetlenia pozycyjnego i wciśniecie hamulca nie powoduje różnicy w świeceniu lamp STOPU (jedna moc dla pozycyjnych i hamulca - moc 100).
Skasowałem opcje pozycyjnych dla lamp STOPU "Leuchte20BR LA71, Leuchte21BR RC8" i teraz nie świecą jako pozycyjne ( są wyłączone dla oświetlenia pozycyjnego) tylko świecą jako STOP wtedy jak wcisnę hamulec.

Podobna konfiguracja na lampach przeciwmgielnych "Leuchte26NSL LA72, Leuchte27NSL RC6"   i tutaj działaj jako lampy pozycyjne (lekko przyciemnione - moc podobna do lamp pozycyjnych) i normalnie jako przeciwmgielne mocniejsze świecenie przy włączonym oświetleniu dla lamp przeciwmgielnych.

Z listy ustawienia świateł wynika że żarówki STOP powinny być przyciemnione na 18 i działać jako pozycyjne ( u mnie STOP pali się cała mocą na wartościach 18 i 100):
image.png.c53be50b03b2852aefa7a01a4637409d.png

W jaki sposób sprawdzić czy żarówka H21W jest OK czy już jest uszkodzona (podanie prądu z wartością 18 powoduje ze żarówka świeci na 100%)?

Wiecie jak poprawić lampy hamulca aby były tez pozycyjnymi (z mocą świecenia jak lampy pozycyjne) i mocnym światłem STOP?

Edytowane przez mez2008 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, balard12 napisał:

Muszę wymienić pompę wobec tego - przy okazji będzie motywacja do większych modyfikacji.

@rrobert masz jakąś stronkę albo ftp....  (poza erwin) gdzie udostępniają aktualne softy do sterowników - oczywiście jeśli to nie tajemnica?

Erwin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

obecnie mam O3. Służbowa. Za kilka tygodni dostaję nową służbówkę, Ambition+amazing. Powiedzcie mi jak to jest z tymi "modami" przez VCDS. Mogę stracić przez to gwarancję albo mieć nieprzyjemności skoro auto nie moje?

Jeżeli nie, to jakie mody polecacie?

I co z nowym radiem Bolero? Koledzy z pracy mówili mi, że gra gorzej od tego przedliftowego. Czytałem, że są jakieś opcje wgrania plików przez Vag can pro w celu poprawienia brzmienia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio moja spedziła 1,5 miesiąca w ASO, wymienili mi m.in. skrzynie biegów i Bolero.. Nikt nie wnosił zastrzeżeń co do grzebania VCDS a mam aktywowane/zmienione dość dużo.. chyba wszystko co sie da ;)
Przez te dwa lata widziało moje auto 4 ASO i nikt nawet o tym nie wspomniał.
Fakt, jak wymienili Bolero to już nie zakodowali mi ponownie dołożonej samodzielnie kamery cofania.. No ale nie mam do nich o to pretensji ;) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo byloby to niezgodne z prawem. To jak sprzedaż odbiornika radiowego z zastrzeżeniem że można słuchać tylko tego radia które ustawił producent.  Pod warunkiem oczywiscie, że zmiana ustawień nie wiąże sie z łamaniem zabezpieczeń. Z drugiej strony w gwarancji można sobie pisać co sie chce, ale rękojmia i inne przepisy ochronne nadal nas bedą obejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie  - gdzie zmienia sie za ktorym razem maja wystartowac spryskiwacze lamp  - znalazlem tylko opóźnienie czasowe opisane w tym wątku a to chyba nie do konca to o co mi chodzi

Ten mój post znalazłeś?

https://www.stemei.de/pages/coding/skoda-octavia-iii-5e/swra-verzoegerungszeit.php

Zmieniasz sobie w adaptacjach wartość pod

Frontscheibenwischer-SRA Verzögerungszeit auswählen

Tu masz jeszcze po ilu spryskaniach szyby ma myć światła.

https://www.stemei.de/pages/coding/skoda-octavia-iii-5e/swra-aktivierungsintervall.php

(1) Windshield wiper-Anzahl Bestaetigungen Frontwaschanlage pro SRA Aktivierung auswählen

Łączysz te dwa warunki w dogodny dla siebie sposób. Każdemu wedle marzeń ;) Ja osobiście tych sprysków nie mam, ale każdy któremu to ustawiłem wymyślił coś innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team