Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak w O2 ale z linku  @mcq ustawiłem sobie na 2 co drugie spryskanie z przytrzymaniem na 1500ms uruchamia się sprysk reflektorów: 

 https://www.stemei.de/pages/coding/skoda-octavia-iii-5e/swra-aktivierungsintervall.php 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w której opcji poprzez VCDS można zmienić jasność ściecenia tylnych ledów? VCDS v.16.8.x
Co masz na mysli przez "tylne ledy"? Postojowe, mijania a może podświetlenie rejestracji ;)
Lampy tyl szukaj w adaptacjach pod
Leuchte23SL HLC10
Leuchte24SL HRA65
a jasność to oczywiście dimmwert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lec napisał:

no to jest to samo co bylo wcześniej - tylko tu jest ustawianie czasu. W o2fl ustawialo sie ma np uruchamiac sprysk lampy co 5 sprysków szyby. Nie wiem do konca co to za czas tutaj sie ustawia

@lec ja u siebie ustawiłem (1)-Windshield wiper-Anzahl Betaetigungen Frontwaschanlage pro SRA Aktivierung na wartość 10 i faktycznie działało za 10 razem. Ale szybko przestawiłem (2)-Windshield wiper-SRA Verzoegerungszeit na 2000 ms i teraz psika mi na lampy tak jak chciałem przy 2 sek wduszeniu manetki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2018 at 13:35, Enriquez napisał:

Od tego roku już tracisz gwarancję na całe auto.

@Enriquez co to dokładnie znaczy "od tego roku" ? :-)

Auto wyprodukowane w tym roku? Czy auto które było wyprodukowane jeszcze na koniec 2017, a już odebrane w tym? Czy jakiekolwiek zmiany zarejestrowany w logach w tym roku?
Mógłbyś doprecyzować? Jeśli znasz odpowiedź oczywiście :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W [O2] można był zakodować włączenie świateł awaryjnych przy gwałtownym hamowaniu. Czy może próbował ktoś tej sztuki w O3, albo pulsujące światła STOP przy hamowaniu awaryjnym? Tak jak tu http://www.rymi.pl/ess.html

Edytowane przez jacek1708 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamontowałem przełącznik świateł z zewnętrznym czujnikiem zmierzchu z Aliexpress

Pierwsze testy  wypadły bardzo dobrze - czujnik szybko reaguje na zmianę oświetlenia i włącza światła.

Niestety razem ze światłami mijania włączają się także światła przeciwmgłowe przednie ( przełącznik nie jest wyciągnięty) - Czy ktoś wie czy da się tak zakodować światła aby z tym zestawem aby włączały się tylko światła mijania? 

image.png.a502abee04169d83fcf78141a8faeddd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kostekcom napisał:

Właśnie zamontowałem przełącznik świateł z zewnętrznym czujnikiem zmierzchu z Aliexpress

Pierwsze testy  wypadły bardzo dobrze - czujnik szybko reaguje na zmianę oświetlenia i włącza światła.

Niestety razem ze światłami mijania włączają się także światła przeciwmgłowe przednie ( przełącznik nie jest wyciągnięty) - Czy ktoś wie czy da się tak zakodować światła aby z tym zestawem aby włączały się tylko światła mijania? 

image.png.a502abee04169d83fcf78141a8faeddd.png

Dopinałeś przewód w PIN2 przy przełączniku z PIN 16 w BCM sekcja C ?

Czy tylko chińczyka zamontowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą, mez2008 napisał:

Dopinałeś przewód w PIN2 przy przełączniku z PIN 16 w BCM sekcja C ?

Czy tylko chińczyka zamontowałeś?

Wypiołem tylko stary przełącznik i wpiołem nowy. 

Powienem coś jeszcze zrobić przy kostce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kostekcom nie masz co testowac bo to juz wszystko jest sprawdzone że działa tak jak trzeba :P

którą masz dokładnie trójkę  ? są czujniki w wersji MK6 i MK7, pytanie który masz... 

Tych czujników się nie koduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team