Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, lec napisał:

żaden, chyba że bedziesz modyfiowal elektronike czujnika w budowanego w twój włącznik

taką żeby ECU wiedział że jest czujnik i można było sterowac jego pracą w VCDS

Jakie funkcje w VCDS ma chiński czujnik zmierzchu?

Czy można ustawić CH/LH aby sterowany był chińczykiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lec napisał:

podawalem link do SkodaClubu gdzie jest jest filmik, są screeny, są odpowiedzi. Teraz czas na checi aby to chciec przeczytać....

tyko że tam jest opis dla oryginalnego przełącznika i czujnika.

Jestem ciekaw czy na chińskim zamienniku tez będzie można ustawić CH/LH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest też filmik gdzie montowany jest chinski , jak podlaczasz kabelek to ecu nie wie ze to chinski czujnik, bierze z niego tylko odczyt dot. tego czy jest jasno czy ciemno i w zwiaazku z  tym odpala lub nie takie rzeczy jak CH/LH czy oswietlenie otoczenia w lusterkach. Nie mozna tylko sterowa czułoscią - to nadal realizuje chinska elektronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podpowiedzcie mi gdzie w VCDS mogę skasować/ustawić inny interwał jeśli chodzi o przegląd. Od kilku dni auto krzyczy mi o zbliżającym się przeglądzie na który de facto chcę jechać dopiero przy następnej wymianie oleju czyli za 5800 lub 133 dni :)

Przebieg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koszal nie wiem jak przestawić to samemu. Ale ja od razu przy odbiorze auta powiedziałem że mają mi ustawić stały okres między przeglądowy na 15 000 km. Teraz poproszę o zmianę na 12 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2018 at 21:00, Adams18 napisał:

Czy ktoś zmieniał coś w octavii 3 po facelift? Chciałbym zakodowac doświetlanie zakrętów i HHC. Niestety filmiki z YouTube dotyczące octavii przed liftem nie działają.

tzn co nie działa  ? kodowania nie przyjmuje przy cornerach  ? z HHC to jak juz pisal Robert musi byc osprzet odpowiedni wiec czesciej sie nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem doswietlanie według instrukcji z załącznika i nie działa. Inne opcje np miganie kierunkowskazów razem ze światłami dziennymi działają. 

HHC próbowałem z tego filmu ale zmiana bajtu 25 z 20 na 23 nie pomaga.

Screenshot_2018-01-17-19-26-28.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Diming Direction to rozumiem jest to miganie z kierunkiem tak ?

generalnie przy zwyklej byly 2 rzeczy do zmiany  a przy rs 4:

Controller 09 - Central Electronics
16 - Security Access - enter 31347
10 - Adaptations

(1)-Leuchte12NL LB45-Lasttyp 12 (FOG left inner) from “10 - allgemeine Scheinwerfer” to  6 – LED Lichtmodul
(1)-Leuchte13NL RB5-Lasttyp 13 (FOG right inner) from “10 - allgemeine Scheinwerfer” to  6 – LED Lichtmodul

Dodatkowo tylko dla VRS:
(1)-Leuchte8FL LB39-Lasttyp 8 (FOG left outer) from “10 - allgemeine Scheinwerfer” to  6 – LED Lichtmodul
(1)-Leuchte9FL RB2-Lasttyp 9 (FOG right outer) from “10 - allgemeine Scheinwerfer” to  6 – LED Lichtmodul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎06‎.‎01‎.‎2018 at 16:28, Enriquez napisał:

Od tego roku się to zmieni. Każde kodowanie poza Fabryką oznacza kłopoty. Tak mi doniosło moje źródło.

Rozmawiałem dziś z kolegą pracującym w ASO(jest doradacą serwisowym), absolutnie nie potwierdził tej tezy.

Jedyne na co wyczulone jest ASO to chiptuning. Tego pilnują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Próbuję znaleźć kodowania działania alarmu fabrycznego w O3 2014.

W Jettcie A5 mam możliwość ustawienia tak, że alarm nie dezaktywuje się, jeśli otworzę zamek kluczykiem - wyłączenie alarmu wymaga pilota.

W O3 w sterowniku BCM 5Q0-937-086-Q, nie potrafię znaleźć takiej opcji - ustawiłem na przykład bit dla "Start Anti-Theft Alarm Dalay with mechanical (Door Lock) Opening (Thatcham)" ale otwarcie samochodu z kluczyka potwierdza deaktywację alarmu (piknięciem syreny) i nic się nie dzieje dalej jak otworzę drzwi czekam nie wiadomo ile - alarm jest wyłączony i już.

Pomoże ktoś?

Pozdrawiam

Edytowane przez noogi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kifer napisał:

Dobry wieczór, czy ktoś wie jak zmienić kodowanie sterownia żarówka wstecznego w Skoda Octavia 2015 5E , ponieważ gdy wrzucam wsteczny przy włączonym silniku obraz z kamery po 2 sekundach znika..

A światełko też znika (gaśnie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Zastanawiam się czy jest możliwe coś takiego: w przypadku małej ilości płynu do spryskiwaczy w zbiorniku (o czym oczywiście informuje kontrolka) wyłączane jest spryskiwanie reflektorów?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team