Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, LEMUR napisał:

CH/LH akurat mam w menu. Bardziej interesuje mnie taka sama właśnie możliwość przy doświetlaniu zakrętów

Jeśli nie było fabrycznego CH/ LH to aby było w menu radia to potrzebne jest jej adaptacja w VCDS lub innym programem. Właczenie funkcji oraz jedna adaptacja dla radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mez2008 napisał:

Jeśli nie było fabrycznego CH/ LH to aby było w menu radia to potrzebne jest jej adaptacja w VCDS lub innym programem. Właczenie funkcji oraz jedna adaptacja dla radia.

Pytanie moje dotyczy doświetlania a nie CH/LH.

Jak znasz dla doświetlania możliwość dodania do infotainment to po prostu napisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie widzialem możliwości adaptacji on/off doświetlania. W jakims aucie grupy VW widział ktoś taką możliwość?
Ogólnie problem z tematem on/off doświetlania widział bym w tym, że funkcja doświetlania jest rozbita na prawą i lewą co komplikuje sprawę.

Można pewnie by było kombinować możliwość włączenia/wyłączenia danej lampy na wzór pomysłu z kierunkami US style podlaczonymi pod jakąś funkcje oświetlenia dodatkowego.. Ale to by trzeba bylo kombinować..
Ja doświetlanie wyłączyłem.. to bez sensu migać tymi halogenami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy istnieje możliwość regulacji obrotów silnika przy zwalnianiu sprzęgła(sterownik silnika sam podwyższa obroty jeśli my sami nie dotykamy pedału gazu),szukam jakieś regulacji VCDSem albo OBD eleven bo u mnie jakieś małe te obroty?

Octavia 3fl,1.4tsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2018 at 14:08, mez2008 napisał:

Jeśli nie było fabrycznego CH/ LH to aby było w menu radia to potrzebne jest jej adaptacja w VCDS lub innym programem. Właczenie funkcji oraz jedna adaptacja dla radia.

Aktywowałem już ch/lh za pomocą vcdsa. Problem mam z aktywowaniem funkcji on/off w radiu. Jeżeli ktoś ma instrukcje to mógłby podać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Radek90 napisał:

Czyli z tym programowaniem i utratą gwarancji to jest ściema?

Kiedy przed kodowaniem dzwoniłem do serwisu żeby zapytać o to samo powiedziano mi że stracę gwarancję i w ogóle jest to niemożliwe bo takie adaptacje wykonuje się na etapie fabrycznym. Oczywiście pletli bzdury. Aktywowałem vcds'em kilka funkcji i na serwisie nie zadawali żadnych pytań. Przy okazji dowiedziałem się że nie kasują błędów z kompa i biorą za to kasę. Dlatego serwisuję u "Janusza".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2018 at 01:47, imson1125 napisał:

Aktywowałem już ch/lh za pomocą vcdsa. Problem mam z aktywowaniem funkcji on/off w radiu. Jeżeli ktoś ma instrukcje to mógłby podać.

temat ogarnięty na YT na kanale test-o-matik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jacek73 napisał:

Witam

Udało mi zmienić logo na wyświetlaczu Amundsen podczas uruchamiania,zamiast standardowego logo Skody mam teraz vRS w kolorze?,do wyboru jeszcze Greenline,Scout,Monte Carlo,Laurin&Klement?

No to ładnie?, ciekawe czy w Bolero 8" idzie zmienić logo przy starcie radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

Wszystkich :]

mam w sumie dwa pytania odnośnie kodowania.

1. Zmieniłem oświetlenie na Led w środku, oświetlenie na nogi, na najniższym poziomie dalej świeci tak jasno teraz że nie da się tego używać. Stąd moje pytanie czy może mi ktoś podpowiedzieć gdzie mogę zmienić natężenie światła bardziej ??

2. Chodzi o wzmocnienie światła w halogenach bo słabo świecą. Problem podobny.

Proszę o pomoc

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LEMUR napisał:

1. U mnie jest w infotainment... menu car > oswietlenie. Tam mam intensywnosc

2. Wymien żarówk ze standardowych

1. Też to mam ale mimo że jest ustawione na najniższe - czyli najciemniejsze dalej jak dla mnie za mocno świecą.

2. Żarówki wymieniłem na Ledy H8 wiec już tam siedzą i mimo wszystko mogły by trochę mocniej świecić.

A podobno da się to zrobić przez VCDS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można pozbyc się błędu po wymianie wyswietlacza z Bolero 6" na Columbus ?

1555 - Check Software Version Management
          B201A 00 [009] -  -
          Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:

Voltage terminal 30: 11.4 V
Status_Software_Version_Management-module_name: D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można pozbyc się błędu po wymianie wyswietlacza z Bolero 6" na Columbus ?
1555 - Check Software Version Management
          B201A 00 [009] -  -
          Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
Voltage terminal 30: 11.4 V
Status_Software_Version_Management-module_name: D
Nie można. Kiedyś czytałem o tym na Ross-Tech.
To nie ma na nic wpływu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jak jest czysto to jest czysto. Znalazłem takie rozwiązanie na forum Leona

"..Odpalamy kalkulator windows zaawansowany alt-3
obliczamy : abcd Xor C9D2 (abcd zapisany walor w sterowniku "Stored value", C9D2 to walor na podstawie ktorego obliczamy nowy ). Double check it. :)
Wpiujemy nowy walor w module 5f - adaptation Confirmation of installation change) ( "xx xx" w takim formacie uzywajac spacji ) ok i zapisujemy."

Nie wiem o co chodzi
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ahiasz napisał:

1. Zmieniłem oświetlenie na Led w środku, oświetlenie na nogi, na najniższym poziomie dalej świeci tak jasno teraz że nie da się tego używać. Stąd moje pytanie czy może mi ktoś podpowiedzieć gdzie mogę zmienić natężenie światła bardziej ??

Adaptacje, następnie  

Leuchte30FR LC72-Dimmwert AB 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2018 at 05:24, yorqe napisał:

No podobno były 3 rodzaje pomp i w moim przypadku jest tak na której to nie działa. 

U mnie też nie mogłem zakodować ponieważ nie moglem zaznaczyć 1 i 2 bitu bo ich nie widać. Zmieniłem ręcznie na 25 bajcie i poszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2017 at 20:31, AdamS napisał:

Wprowadziłem zmiany w VCDS, zakodowałem 2 funkcje, ale nie działają one w samochodzie.

Kodowałem:
- pozostała pojemność baku
 

Ilość paliwa do zatankowania? Ja zakodowałem ale już drugi dzień wyświetla wartość 5l a to się ma nijak do rzeczywistości bo paliwa jest 3/4 zbiornika. 

Czy działa to od razu czy trzeba auto np. zatankowac żeby komp policzyl wartości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jak jest czysto to jest czysto. Znalazłem takie rozwiązanie na forum Leona
"..Odpalamy kalkulator windows zaawansowany alt-3
obliczamy : abcd Xor C9D2 (abcd zapisany walor w sterowniku "Stored value", C9D2 to walor na podstawie ktorego obliczamy nowy ). Double check it. icon_usmiech2.GIF
Wpiujemy nowy walor w module 5f - adaptation Confirmation of installation change) ( "xx xx" w takim formacie uzywajac spacji ) ok i zapisujemy."
Nie wiem o co chodzi
 
Dokładnie tak się to rovi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team