Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Siema Octavia MY2017, VCDS 17.8 angielski (polski 17.1 nie daje rady), parę rzeczy zakodowane. Pytanie odnośnie obniżenia lusterka pasażera podczas wrzucenia wstecznego. Czy da radę ustawić stopień obniżenia i powrót do pozycji wyjściowej? Obecnie obniża mi się prawie wcale i wraca nie do końca. Z każdym razem ustawia się coraz niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, rrobert napisał:

Jak nie masz pamięci to jest funkcja która nie ma sensu 

Skrzynia DSG u mnie tak działa:

Manualne fotele to sterowanie przełącznikiem lusterek.

Opuszczanie lusterka w pozycji na prawe lusterko i wrzuceniu wstecznego.

Powrót lusterka przełączenie lusterka w pozycje 0 i zrzucenie z wstecznego.

Klika krotne aktywowanie funkcji w radiu powoduje ze lusterko jedzie maksymalnie na dół.

Wyłączenie funkcji przez radio nie powoduje powrotu lusterka w ustawiona pozycje.

Edytowane przez mez2008 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rrobert napisał:

Jak nie masz pamięci to jest funkcja która nie ma sensu 

a takie egzystencjalne pytanie odn. funkcji opuszczania lusterek: bo jakoś nie moge dojść

czy pozycja do której się opuszcza usterko jest 1 dla wszytkich zapisanych ustawień pamięci czy dla każdego ustawienia fotela+lusterek można inaczej opuścić prawe lusteko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rrobert napisał:

tak ale jak nie masz pamięci w lusterkach to powrót jest losowy 

dolozyłem lusterka z pamięcią i to działa. ale lusterka z pamięcią pozycji - 15 pinów 

u mnie zawsze opuszcza i podnosi tak samo.

konieczne jest tylko pamiętać o przełączniku lusterek po zaparkowaniu ( przełączenie z prawego lusterka na pozycje 0 i lusterko wraca do pozycji przed opuszczeniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dzida napisał:

a takie egzystencjalne pytanie odn. funkcji opuszczania lusterek: bo jakoś nie moge dojść

czy pozycja do której się opuszcza usterko jest 1 dla wszytkich zapisanych ustawień pamięci czy dla każdego ustawienia fotela+lusterek można inaczej opuścić prawe lusteko ?

Opuszczanie i ustawienia lusterek możesz mieć inne pod każdym numerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z innej strony. Czy można włączyć VCDSem DRIVING MODE SELECT? Nie jest do tego wymagana elektryka foteli, ani zawieszenie adaptacyjne, ani cokolwiek (podczas konfiguracji) I czy kluczyk różni sie wtedy czymś?

Edytowane przez marcin01 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wydaje się, że po uruchomieniu tego moda lusterko powinno działać poprawnie. Wg instrukcji.

Ale to co? W konfiguracji można wybrać, a po zakupie auta już nie można doposażyć?

Edytowane przez marcin01 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rrobert lusterka standardowo programujesz tak jak fotel set i potem numer, opuszczanie na wstecznym --> wrzucasz R i robisz tak samo, ważne żeby pokrętło regulacji ustawione było na regulacje prawego.

tak działa u mnie w OIII po FL i SIII. 

Edytowane przez mer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mer napisał:

Opuszczanie i ustawienia lusterek możesz mieć inne pod każdym numerem.

OK - to muszę temat wybadać w praktyce...

osiągniecia z dziś:

zmiana CH/LH z xenonów na pmgielne,

domykanie szyb w deszczu

ilość paliwa do zalania

staging

wskazania wentylatora w trybie auto

pamięć ogrzewania fotela pasażera (bo u kierowcy co ciekawe był uruchomione)

Do zrobienia jeszcze automatyczne domykanie szyb po zamknieciu z pilota, przygaszanie DRL przy kierunkowskazie, uruchomienie prawego przeciwmgłowego z tyłu (robiłem wg instrukcji ale i tak nie działa nie wiem czemu)

Edytowane przez dzida (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dzida napisał:

domykanie szyb w deszczu

Skąd kodowanie? Ja u siebie zrobiłem wg briskoda, funkcja w radio się pojawiła ale przy lekko uchylonych szybach i lekkim deszczu nie domknął szyb. Wiem, że przełącznik od wycieraczek ma być na int. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team