Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 2.05.2018 at 14:05, rrobert napisał:

Bez literki na końcu to powinno działać 

Taki dokładnie: RLFS 024 0042 part no 5Q0 955 547

Tak więc postanowiłem jeszcze raz sprawdzić:

Tak w ogóle to VCDS 17.8.1 jeśli ma to znaczenie.

Wg jednego poradnika 09-pomocnik kodowania Bajt 4 powinno się zaznaczyć bit 5 i 6

U mnie to wygląda tak:

Więc brak bitów do zaznaczenia i inne wartości.

Następnie w tym menu wybierając RLS -> pomocnik kodowania w Bajcie 0 powinno się zaznaczyć bit 2, który jak zaznaczę to nie przyjmuje kodowania. Błąd out of range

image.png.e5de1c186fc236d2f6d4c3161285437f.png

Wg briskoda:

Controller 09 - Central Electronics

16 - Security Access - enter 31347

10 - Adaptations

Change the 3 channels listed below

Change (14) Access control 2-Regenschließen ein aus to Active

Change (15) Access control 2-Regenschließen art to Permanent

Mam tylko jedno: Access control 2-Regenschließen - bez rozróżnienia na ein aus/art.

EDIT:

Jeszcze raz do tego przysiadłem i kodowanie dopiero mi przyjął zaznaczając bit 2 oraz 0 - zadziałało, szyby domyka ale ... no właśnie czujnik wycieraczek po przełączeniu na INT pracuje tak jakby cały czas padał deszcz i co jakiś czas bez sensu wyciera szybę. Oczywiście reaguje na czułość, którą się reguluje na manetce.

Ktoś ma pomysł dlaczego czujnik przestał działać i widzi tak jakby go nie było ?

Edytowane przez Lukas345 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie,

Czy macie dostęp do bloków pomiarowych w VCDS ? Mam wersję 17.8 i tam są wyszarzone ? np. 09 bloki grupy 008 i 015 ?

Czy ktoś próbował zmieniać wartości w grupie 09 i czy w ogóle macie do tego dostęp (bo u mnie opcje nie są dostępne)

(1)-RLS_Night_Sensitivity-p_lx_rs_day > 500 lx
(2)-RLS_Night_Sensitivity-p_lx_rs_dawn > 200 lx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem dzisiaj nastepujące rzeczy:

- aktywacja obu lamp p-mgielnych tylnych (@mcq miałeś rację - prawe światło pmgielne było "ściemnione" na maxa - po rozjaśnieniu działa OK)

- Led DRL przygasają przy włączonym kierunku

- Wyłączenie DRL przy zaciągniętym ręcznym

- zmieniłem częstotliwość spryskiwania xenonów oraz jak długo trzeba wajchę spryskiwacza ciągnąć żeby się włączyły spryski xenonów (dostosowałem pod siebie)

Czego się nie udało jeszcze:

- przeciwmgielne włączające się z długimi (gdzieś znalazłem recepturę ale nie działa)

I na razie tyle

ciąg dalszy nastąpi jak przyjdą zakupy od ryżowców (wyjmaki do radia i jedna kamerka cofania - do przetestowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, balard12 napisał:

@dzida możesz wrzucić kodowanie dla -" Led DRL przygasają przy włączonym kierunku"

 Nie mogę odszukać info o tym - a chciałem to sobie zrobić.

Controller 09 - Central Electronics
16 - Security Access - enter 31347
10 - Adaptations


Lewa strona
(16)Leuchte2SL VLB10-Lichtfunktion G 2 from "not active" to "Blinken links aktiv beide Phasen"
(18)Leuchte2SL VLB10-Dimmwert GH 2 from “0” to “35” (20 or less will disable the light bar during indicating)
(19)Leuchte2SL VLB10-Dimming Direction GH 2 from "maximise" to "minimize"

I analogicznie prawa strona
(16)Leuchte3SL VRB21-Lichtfunktion G 3 from "not active" to "Blinken rechts aktiv beide Phasen"
(18)Leuchte3SL VRB21-Dimmwert GH 3 from “0” to “35” (20 or less will disable the light bar during indicating)
(19)Leuchte3SL VRB21-Dimming Direction GH 3 from "maximise" to "minimize"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Na wstępnie chciałem się przywitać ? i przy okazji zapytać czy miał ktoś z Was przypadek że w kanałach nie było Start_stop_voltage_limit?

Chciałem wyłączyć start stop przez zmianę napięcia, ale niestety nie mam tego kanału. VCDS 17.1.3 PL.

Edytowane przez mase (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DJ MŁODY napisał:

czy mogę prosić o kodowanie 

Na oryginalnych lampkach led od skody:

-> Controller 09 - Central Electronics

-> 16 - Security Access - enter 31347

-> 10 - Adaptations

(1)-Leuchte25KZL HA59-Lasttyp 25  -  set to: 43 - allgemeine LED

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Monday, June 11, 2018 at 20:53, DJ MŁODY napisał:

cześć 

wiem że idę na łatwiznę zamiast czytać 

czy VCDS-em wyłączę diagnozę żarówek w lampkach rejestracji tył tzn chce wymienić na led w O3 FL 

czy mogę prosić o kodowanie 

dziękuje 

Mam 03 FL My 2018 i fabrycznie są ledy do oświetlenia rejestracji a nic nie dopłacałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Na wstepie chcialem sie przywitac ze wszystkimi ;-)

Ostatnio probowalem zakodowac pare rzeczy w swojej O3 (2013 rocznik) i udalo sie zrobic obnizanie lusterka, start-stop wylaczenie, ale chcialem tez aktywowac HHC i po przekodowaniu ABS'u chcialem zakodowac 'uklad wspomagania pojazdu' niestety nie moglem go znalesc ? Pytanie czy jest to wynikem zlego kodowania ABS'u na dzien dobry - softu ? (kwestia aktualizacji) czy po prostu moje O3 nie posiada potrzebnych 'dodatkow' aby to uaktywnic ?

Z gory dzieki za pomoc!

Pozdrawiam

P

adaptacja.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj jaka dokladnie mam pompe ABS to dokladnie nie wiem (a do VCDS'a nie mam aktualnie dostepu ) jezeli chodzi o kodowanie to: 1A076A9120212A710078060801C4245856045400608024F000280020C0  oryginalne a zmienilem na: 1A076A9120212A710078060801C4245856045400608024F0006B0020C0  - chyba ze zle cos policzylem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, musiałem zamówić kluczyk kessy do swojej Octavii 3. Czy mając VCDS 17.1.2 jestem w stanie go samemu zaprogramować? Wiem, że składa się na to dodanie kluczyka do centralnego i zakodowania immo. Do zakodowania immo trzeba mieć jego pin. Czy chinski kabel jest w stanie go wyciągnąć? Jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team