Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kupuj szybko bo zaraz znowu go wycofają bo admin aliexpress nie śpi.

VAG COM 17.8.1 VAGCOM 18.2.0 VCDS HEX CAN USB DO VW AUDI Skoda Seat VAG 18.2 ATMEGA162 16V8 FT232RQ (Polski/Angielski)
http://s.aliexpress.com/RfiymYbY?fromSns=Copy to Clipboard

Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców tematu. Zadziała w o3????

Blenda świateł długich razem z przeciwmgielnymi
Wybierz sterownik 09 (Centralny układ elektroniczny) 
Dostęp bezpieczeństwa (31347)
Adaptacje
Lewa strona
8 Leuchte12NL LB45 Lichtfunktion C 12 “not active” > Nebellicht links
9 Leuchte 12NL LB45 Lichtfunktion D 12 “not active” > Lichthupe generell
10 Leuchte 12NL LB45 Dimmwert CD12 “0” > 127
11 Leuchte 12 NL LB45 Dimming Direction CD 12 “maximize” > maximize
Prawa strona
8 Leuchte 13NL RB5 Lichtfunktion C 13 “not active” > Nebellicht rechts
9 Leuchte 13NL RB5 Lichtfunktion D13 “not active” > Lichthupe generell
10 Leuchte 13NL RB5 Dimmwert  CD 13 “0” > 127
11 Leuchte 13NL RB5 Dimming direction CD 13 “maximize” > maximize
Aby światła przeciwmgielne włączały się zawsze na światłach długich(nie tylko blenda) należy dodatkowo ustawić:
(8)-Leuchte12NL LB45-Lichtfunktion C 12 > not active > “left high beam”
(8)-Leuchte13NL RB5-Lichtfunktion C 13 > not active > “right high beam”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nie wiem czy ta zmiana ma sens, światła przeciwmgłowe prawie w ogóle nie świecą do przodu a na boki w mojej opinii ledwo, szczególnie przy prędkości 90+ to niewiele da.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy bixenonach mam wrażenie że jak kogoś chce puścić i mu mignę długimi to tego nie do końca widzi. Kilka razy już tak miałem od kiedy mam to auto. A nie rozumiem tego bo świeci to na długich rewelacyjnie. I tak sobie myślę zmienię zobaczę najwyżej znowu zmienię. Kabel mam swój więc to kwestia wyjścia z domu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Avatar napisał:

Tylko że nie wiem czy ta zmiana ma sens, światła przeciwmgłowe prawie w ogóle nie świecą do przodu a na boki w mojej opinii ledwo, szczególnie przy prędkości 90+ to niewiele da.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

Ale mi chodzi o doświetlanie przy prędkości 0-20 km, jak skręcam, żeby doświetlił mi drogę. Nie wiem, w skodzie nie używałem, ale np. w Fjordzie daje rade. Przy prędkościach >90 km to chyba można co najwyżej mandat dostać za jadę na niewłaściwych światłach (niektórzy używają przeciwmgłowych jako dziennych za co grozi mandacik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mcq napisał:

Bo nic to nie da, tak jak niewiele daje doswietlanie przeciwmgłowym ? ewentualnie podrażnienie oczu patrzacego na to auto ?

doświetlanie przeciwmgielnymi   - szczegolnie po zmianie źródla świała na wydajniejsze  -bardzo duzo daje - idealnie doświetla pobocza. To pozwala lepiej widziec wszystkie kotki, pieski, dziki czy inne zwierzaki czające sie w trawie. Nie wspoiminajac o pijaczkach czy nieoznaczonych pieszych..  Przydaje sie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lec napisał:

doświetlanie przeciwmgielnymi   - szczegolnie po zmianie źródla świała na wydajniejsze  -bardzo duzo daje - idealnie doświetla pobocza. To pozwala lepiej widziec wszystkie kotki, pieski, dziki czy inne zwierzaki czające sie w trawie. Nie wspoiminajac o pijaczkach czy nieoznaczonych pieszych..  Przydaje sie.

Dokładnie tego chce! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lec napisał:

doświetlanie przeciwmgielnymi   - szczegolnie po zmianie źródla świała na wydajniejsze  -bardzo duzo daje - idealnie doświetla pobocza. To pozwala lepiej widziec wszystkie kotki, pieski, dziki czy inne zwierzaki czające sie w trawie. Nie wspoiminajac o pijaczkach czy nieoznaczonych pieszych..  Przydaje sie.

Dokładnie, tym bardziej że doświetlenie działa w określonych prędkościach np. u mnie od 0-40 km/h wyjściowo było 45km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gluszek20 napisał:

Co do kabla do octavi 3 fl z 2017 r modelow 18 działa wersja vcds 17.8 en sprawdzone osobiście

ja mam z 2018 i nie wszytko działa nie których sterowników nie czyta.I nie wiem ale nie ma żadnych bitów widocznych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zamówiłem kabelek od ryżowców super pieknie kabelek przyszedł zainstalowalem na jednym lapku win 10 nic na drugim z vista tez nic, kabelek podlaczony do kompa zaplon tez wyskakuje port ok ale interfejsu nie znaleziono, jesli kabel odlacze i wezme test to wyszukuje interfejs wszystko ok tylko ze analogicznie nie podpiety do samochodu i o co kaman? Wersja 18.2

1532687017643620670352.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zamówiłem kabelek od ryżowców super pieknie kabelek przyszedł zainstalowalem na jednym lapku win 10 nic na drugim z vista tez nic, kabelek podlaczony do kompa zaplon tez wyskakuje port ok ale interfejsu nie znaleziono, jesli kabel odlacze i wezme test to wyszukuje interfejs wszystko ok tylko ze analogicznie nie podpiety do samochodu i o co kaman? Wersja 18.2
1532687017643620670352.thumb.jpg.8fb30ae077f912da98dc452f1b29e2a5.jpg
Przeczytaj instrukcję na plytce dołączona przez majfrenda.
Ja tez nie mogłem odpalić. Zrobiłem wg instrukcji i działa

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2018 at 12:28, dzida napisał:

Przeczytaj instrukcję na plytce dołączona przez majfrenda.
Ja tez nie mogłem odpalić. Zrobiłem wg instrukcji i działa

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Wielkie dzięki:) nie zaglądałem tam właśnie, terazz działa

Teraz mam kolejne pytanko, kodowałem zmieniające sie kierunki na ledy podczas włączenia ich iwysztko cacy jest na ledach kierunki sie zmieniają na przemian ,ale gdy przełącza z automatu na mijania to świeca sie też wtedy kierunki, jak to wyłączyć żeby zachować te funkcje co teraz tylko żeby te kierunki sie nie paliły, pomoc w kodowaniu brałem z filmiku z youtube 

20180728_121441.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team