Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 28.07.2018 at 14:23, djmalin napisał:

no i kierunki zminiają sie na przemian z ledami bo o to mi chodziło, tylko te obrysówki jak wyłaczyć bo tego nie chce, wydaje mi się że w tej pozycji co tam zmeiniał wartość z 0 na 25 to to odpowiada za te obrysówki, jasność swiecenia kierównków

djmalin - ogarnąłeś temat , chciałbym tez zrobić takie kodowanie ale te obrysówki mnie nie intersują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jackownik napisał:

djmalin - ogarnąłeś temat , chciałbym tez zrobić takie kodowanie ale te obrysówki mnie nie intersują.

"

Hopefully Andy will add these to the main O3 VCDS tweaks section, some maybe duplicated and some are variations on the ones already listed.

Controller 09 - Central Electronics
16 - Security Access - enter 31347
10 - Adaptations

Number plate LED adaptation (installed std NON canbus down-facing 501’s) 

(1)-Leuchte25KZL HA59-Lasttyp 25 from 18 - 2* 5W to LED Lichtmodul

DRL led light bar dimming when indicating

(16)Leuchte2SL VLB10-Lichtfunktion G 2 from "not active" to "Blinken links aktiv beide Phasen

(18)Leuchte2SL VLB10-Dimmwert GH 2 from “0” to “35” (20 or less will disable the light bar during indicating) Mine is set to 30

(19)Leuchte2SL VLB10-Dimming Direction GH 2 from "maximise" to "minimize" 

(16)Leuchte3SL VRB21-Lichtfunktion G 3 auf "not active" to "Blinken rechts aktiv beide Phasen

(18)Leuchte3SL VRB21-Dimmwert GH 3 from “0” to “35” (20 or less will disable the light bar during indicating) Mine is set to 30

(19)Leuchte3SL VRB21-Dimming Direction GH 3 from "maximise" to "minimize" 

DRL Doesn’t dim on side light, but does dim on low beam - only when ignition is on (returns to normal when ign off)

(4)-Daytime running lights-Parking light activates additionally daytime running lights from not active to Active

Fog lights -  Mine are set so the outer bulbs are cornering lights and they all come on with low beam at 18% brightness, I do have 30w cree led replacement bulbs which is why the dimming is so low, they look awesome though (parking light brightness)

Outer Left (function 1) = (5)-Leuchte8FL LB39-Lichtfunktion B 8 from Inactive to Abbiegelicht links (Cornering left)
Outer right (function 1) = (5)-Leuchte9FL RB2-Lichtfunktion B 9 from inactive to Abbiegelicht recuts (Cornering right)
                                                                                                                                                                   

Inner left (function 1) = (5)-Leuchte12NL LB45-Lichtfunktion B 12 from inactive to ABBLENDLICHT links  (Low beam left)                      
Brightness of inner left Func 1 = (6)-Leuchte12NL LB45-dimmerwert AB 12 to 18%

 

Inner right (function 1) = (5)-Leuchte13NL RB5-Lichtfunktion B 13 from inactive to ABBLENDLICHT recuts (Low beam right)  
Brightness of inner right Func 1 = (5)-Leuchte13NL RB5-dimmerwert AB 13 to 18%

Outer left (function 2) = (8)-Leuchte8FL LB39-Lichtfunktion C 8 – from Inactive to ABBLENDLICHT links   (Low beam left)

Brightness of outer left F2 = (10)-Leuchte8FL LB39-Dimmwert CD 8 - change to 18%

Outer Right (function 2) = (8)-Leuchte9FL RB2-Lichtfunktion C 9 – from inactive to ABBLENDLICHT rechts  (Low beam right)

Brightness of outer right F2 = (10)-Leuchte9FL RB2-Dimmwert CD 9 - change to 18%

Foglights as coming home/leaving home lights

(4)-Comfort illumination-Coming Home Leuchten - change from “ABBLENDLICHT” to “Nebellicht)” (Foglight)

On my car This does NOT swap low beam to fog lights, but uses FOG lights as well. (any suggestions how this could be done would be great)

US front indicator running lights when low beam is on

(9)-Leuchte 0 BLK VL B36-Lichtfunktion D 0 (Left indicator) from Nickt Activ to ABBLENDLICHT links
(10)-Leuchte 0 BLK VL B36-Dimmwert CD 0 – Brightness from 0% to 30%
(9)-Leuchte1BLK VRB20-Lichtfunktion D 1 (Right indicator) from Nickt Activ to ABBLENDLICHT rechts
(10)-Leuchte1BLK VRB20-Dimmwert CD 1 – Brightness from 0% to 30%

This next bit ensures when you are indicating the bulb goes on/off and not on/30% brightness

(12) Leuchte0BLK B36 VL E0 from “not active” to blinken links dunkelphase (blinking left  dark phase)

(15) Leuchte0BLK VL B36-Dimming Direction EF 0 Adjust value from “maximise” to “minimize”

(12) Leuchte1BLK VRB20 E 1 from “not active” to blinken rechts dunkelphase (blinking left dark phase)

(15) Leuchte1BLK VRB20 dimming Direction EF 1 Adjust value from “maximise” to “minimize”

Rear lights on permamently (no number plate lights)

(9)-Leuchte23SL HLC10-Lichtfunktion D 23 from "not active" to "daytime running lights"
(9)-Leuchte24SL HRA65-Lichtfunktion D 24 from "not active" to "daytime running lights"

"

tu masz wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje kodowanie dla otwierania i zamykania czterech szyb z pilota. Pomoże ktoś potrzebne do testów w rapidzie.

W planach mam jeszcze auto wycieraczki i światła.

Edytowane przez Gluszek20 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, zakupiłem żaróweczki ledowe postojowe z allliexpres z tego linku i niby z canbus ale wywala mi błąd przepalonej żarówki, i teraz pytanko gdzie trzeba zmienić i na co żeby było dobrze to jedno, a drugie zmieniłem też z tyłu do cofania żarówki i te też są led i wszystko niby jest ok ale chciałbym zmienić ich moc świecenia, żeby świeciły jaśniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2018 at 22:06, Adrian napisał:

Pytanie do znawców tematu. Zadziała w o3????

Blenda świateł długich razem z przeciwmgielnymi
Wybierz sterownik 09 (Centralny układ elektroniczny) 
Dostęp bezpieczeństwa (31347)
Adaptacje
Lewa strona
8 Leuchte12NL LB45 Lichtfunktion C 12 “not active” > Nebellicht links
9 Leuchte 12NL LB45 Lichtfunktion D 12 “not active” > Lichthupe generell
10 Leuchte 12NL LB45 Dimmwert CD12 “0” > 127
11 Leuchte 12 NL LB45 Dimming Direction CD 12 “maximize” > maximize
Prawa strona
8 Leuchte 13NL RB5 Lichtfunktion C 13 “not active” > Nebellicht rechts
9 Leuchte 13NL RB5 Lichtfunktion D13 “not active” > Lichthupe generell
10 Leuchte 13NL RB5 Dimmwert  CD 13 “0” > 127
11 Leuchte 13NL RB5 Dimming direction CD 13 “maximize” > maximize
Aby światła przeciwmgielne włączały się zawsze na światłach długich(nie tylko blenda) należy dodatkowo ustawić:
(8)-Leuchte12NL LB45-Lichtfunktion C 12 > not active > “left high beam”
(8)-Leuchte13NL RB5-Lichtfunktion C 13 > not active > “right high beam”

Potwierdzam ,działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam tu kodowanie trybu serwisowego przednich wycieraczek z rapida My 16 włączany z pozycji menu radia wycieraczki i lusterka. Wiem że można też manetka od wycieraczek

Domyślnie opcja w radiu odznaczona kiedy zaznaczymy wycieraczki robią ruch w kierunku pionowym i tak pozostają.
 
9 centralna elektryka
Adaptacja
IDE01268-ENG126573 -Frontwischer_Serviceposition zmieniamy na aktywne.
IDE01268-ENG116615- Menuesteuerung Frontwischer zmieniamy na aktywne.

Myślę że zadziała to w octavi również.

Edytowane przez Gluszek20 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, balard12 napisał:

Sprawdziłem, w Octavii nie ma opcji IDE01268-ENG126573 -Frontwischer_Serviceposition.

IDE01268-ENG116615- Menuesteuerung Frontwischer  - jest.

Ok w takim razie pierwsza pozycja będzie inaczej nazwana bo manetka od wycieraczek idzie  ustawić wycieraczki do pionu. Warto poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jackownik napisał:

Proszę podrzućcie kodowanie wyłączenia dziennych przy zaciągniętym hamulcu ręcznym.  

Grzebię na forum , w necie ale nie mogę nigdzie namierzyć .

Dziękuję. 

Wyłączenie świateł dziennych (DRL) przy zaciągniętym ręcznym
 
Moduł 09 BCM: 6C0 937 089 C
Security Code: 31347
Adaptation i zmiana w kanale:
 
(5)-Daytime running lights-Tagfahrlicht Dauerfahrlicht bei Handbremse abschalten - z 'not active' na 'active'.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mase napisał:
Wyłączenie świateł dziennych (DRL) przy zaciągniętym ręcznym
 
Moduł 09 BCM: 6C0 937 089 C
Security Code: 31347
Adaptation i zmiana w kanale:
 
(5)-Daytime running lights-Tagfahrlicht Dauerfahrlicht bei Handbremse abschalten - z 'not active' na 'active'.

Dziękuję , zrobione , działa.

Siedzę jeszcze nad domykaniem szyb z czujnika deszczu i mam taki mały problem . Nie mam w moim kodowaniu takich zakładek jakie są pokazane w materiałach.

np: Access control 2 - Regenschlieben mam tylko jeden.

Kurak z 2013 roku.

IMG_20180823_113013.jpg

Edytowane przez Jackownik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś posiada info na temat adaptacji dołożonego czujnika zmierzchu i deszczu dla modulu bcm w poliftowej octavii.

Coś u mnie nie działczy. Dodatkowo albo mam komunikat zakłócenie oświetlenia samochodu

Albo sprawdz dzialanie prawego/lewego światła mijania (usterka)

Czwarty dzień walki i już mnie to lekko mierzi. 

Pozdrawiam uzytkowników OT

W przedliftowych bcm z racji że była opcja kodowania w bajtach 6 i 7 które odpowiadały za aktywację czujnika światła i wlacznik z trybem "auto", teraz jako rozszerzenie palety są dostępne tylko kanały adaptacyjne ale za to jest ich w ch...?  w adaptacjach znajduje się teraz grupa kanałów które odpowiadają za to samo.Walka z niemieckim językiem trwa...No i załatwione ?błędów brak. Wszystko hula

Edytowane przez Wentylator (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w kodowaniu czujnika deszczu.

Dziękuję , zrobione , działa.
Siedzę jeszcze nad domykaniem szyb z czujnika deszczu i mam taki mały problem . Nie mam w moim kodowaniu takich zakładek jakie są pokazane w materiałach.
np: Access control 2 - Regenschlieben mam tylko jeden.
Kurak z 2013 roku.
IMG_20180823_113013.thumb.jpg.3852834b4455bbedcd49e4a6d3efb845.jpg


Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, cliner napisał:

Poszukaj w kodowaniu czujnika deszczu.


Sent from my Pixel XL using Tapatalk
 

Temat ogarnięty, zrobione według tego kodowania i wszystko działa.

Dziękuję za pomoc. 

Pozostało tylko HHC do ogarnięcia.

IMG-20180823-WA0002.jpg

Edytowane przez Jackownik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jackownik napisał:

Temat ogarnięty, zrobione według tego kodowania i wszystko działa.

Dziękuję za pomoc. 

Pozostało tylko HHC do ogarnięcia.

IMG-20180823-WA0002.jpg

Cały czas mam problem z prawidłowym zakodowanie czujnika 5Q0955547A.

Jak zakodowałeś swój czujnik deszczu?
Edytowane przez mez2008 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wentylator napisał:

Z czym masz problem?

Czujnik zmierzchu dział.

Nie mogę zakodować czujnika zmierzchu, VCDS pokazuje wartość poza zakresem

Edytowane przez mez2008 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczki powinny latać z automatu.Wyedytuj w long coding 07805D "ramkę 1" , wyjdz , zaakceptuj. Wcześniej pewnie kod dostępu 31347 choc nie wiem czy on jest tylko do bordnetza.Nic się nie stanie.Powinno zaskoczyć. Która wersja vcds działasz?Jakie bity masz w 7 bajcie bcm?

Edytowane przez Wentylator (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wentylator napisał:

Wycieraczki powinny latać z automatu.Wyedytuj w long coding 07805D "ramkę 1" , wyjdz , zaakceptuj. Wcześniej pewnie kod dostępu 31347 choc nie wiem czy on jest tylko do bordnetza.Nic się nie stanie.Powinno zaskoczyć. Która wersja vcds działasz?Jakie bity masz w 7 bajcie bcm?

VCDS 17.8

long coding 07805D dla czujnika 5q0955547a?

Edytowane przez mez2008 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zepsuje się...jeśli poszczególne bity w tych bajtach robią to samo...nawet jeśli nie przyjmie skody to możesz 1 i 2 bajt zakodować pod Leona.W 0 domykanie w deszczu moze byc odznaczone...u mnie nie działa.Wycieraczki w trybie auto działają w położeniu "INT"manetki.Kodowanie można zmienic

20180824_232401.jpg

Edytowane przez Wentylator
ortografia (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wentylator napisał:

Nie zepsuje się...jeśli poszczególne bity w tych bajtach robią to samo...nawet jeśli nie przyjmie skody to możesz 2 bajt zalogować pod Leona.Kodowanie można zmienic

20180824_232401.jpg

I  takie ustawienie bym chciał mieć w swojej kurze ?

Jutro sprawdzę long coding 07805D  czy wchodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W postawie lusterka musi być czujnik deszczu i jeśli się nie mylę to włącznik świateł z funkcją auto. Było tu na forum kilka postów wcześniej. Warto przeczytać a potem zadać pytanie.
Mam a i tak Kodowanie nie działa

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team