Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

w FL ustawiasz przeważnie wszystko w adaptacjach, a nie w długim kodowaniu z tego co pamietam.

Moze to tez wina wersji VCDS - zaktualizuj do 18... i zobacz wtedy

Edytowane przez balard12 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kodowania tego alarmu ja w swojej Rapidce próbowałem i skończyło się na tym że jak otworze drzwi do środka to świecą się awaryjne bez klaksonu brakuje mi jednej opcji z adaptacji która może być odpowiedzialna za jego załączenie. Będę jeszcze próbował uruchomić klakson do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie też tak jak na filmie  i brakuje mi adaptacji z filmu która jest w  2.24 filmiku z poprzedniej strony. Brakuje tylko klaksonu. A powiem że mam włączone akustyczne potwierdzenie otwarcia lub zamknięcia auta z pilota.

Edytowane przez Gluszek20 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎09‎-‎04 at 14:37, Gluszek20 napisał:

Jak w adaptacjach nazwana jest opcja powrotu wycieraczki do zera po wyłączonym zapłonie.

Dzida spróbuj jeszcze tego

https://www.stemei.de/pages/coding/skoda-octavia-iii-5e/regenschliessen-aktivieren.php

spróbowałem dziś i nie bangla….

tak więc temat odpuszczam...

teraz muszę podpiąć golfa pod vag-a i zobaczyć czego ten mi się drze przy odpalaniu.... jakieś emissiony workshopy wywala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2018 at 23:47, Gluszek20 napisał:

Spróbuj tego może akurat podejdzie. Kodowanie z rapida.

 Sygnał dźwiękowy przy otwieraniu samochodu - MY16
Przy otwieraniu autka, razem z kierunkami, trąbnie klaksonem 2 razy a przy zamykaniu raz.

Funkcję uaktywniamy w następujący sposób:
Moduł 09 BCM: 6C0 937 089 C
Security Code: 31347
Adaptation i zmiana w kanałach:

(1) Acknowledgement signals - Akustische Rueckmeldung Entriegeln - z 'not active' na 'active'
(2) Acknowledgement signals - Akustische Rueckmeldung Verriegeln - z 'not active' na 'active'
(7) Acknowledgement signals - Menuesteuerung akustische Rueckmeldung - z 'not active' na 'active'
W tym momencie pojawia się w radiu w kategorii "Otwieranie zamykanie" opcja potwierdzenie akustyczne za pomocą które w dowolnym momencie możemy opcję wyłączyć bez konieczności używania VCDS.

(6) Anti-thieft device - Akustischer Alarm Signalhorn - z 'not active' na 'active'
(9) Acknowledgement signals - Akustische Rueckmeldung Signalhorn - z 'not active' na 'active

Dokladnie włączyłem tą funkcję i działa ? sterowanie w radiu Bolero 8"

Sprawdzę jeszcze funkcję "alarmu przez klakson" przy otwieraniu drzwi od środka.

Do sprawdzenia kodowanie z Golfa 7 jak wyżej na filmie.

Pacjet Octavia III FL 

Sprzęt VCDS 18.2.1 

Dnia 7.09.2018 at 23:47, Gluszek20 napisał:
Edytowane przez Langusta (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2018 at 23:36, marcin01 napisał:

Tylko w adaptacjach ustawiałeś? 

Tak, trochę tego jest do ustawiania.

Dzisiaj to robiłem  (kodowanie z rapida)

Podsumowując udało mi się zrobić zgodnie z poniższym:

-Wyświetlanie wybranego trybu jazdy (nauka jazdy) Driving School Mode

-Przy otwieraniu autka, razem z kierunkami, trąbnie klaksonem 2 razy a przy zamykaniu raz. Menu Infotaniment Radia

-Aktywacja/Dezaktywacja świateł dziennych w Menu Infotaniment Radia

-Wyświetlanie siły nawiewu wentylatora w trybie auto.

- Opóźniona blokada bagażnika.

- Opuszczanie lusterka po włączeniu wstecznego biegu

-Radiotekst włączone 

- kasowania błędów 

i kilkanaście innych rzeczy 

          Octavia III FL 

Radiotekst.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób pokazany na filmie działa w moim rapidku my16. Tak że można próbować uruchomić w octavkach.

Radio tekst było u mnie od początku.

Edytowane przez Gluszek20 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczne ledy przy full led działają do 50kmh, sprawdzałeś czy przypadkiem fabrycznie tak to nie działa?
Nie zwróciłem na to uwagi, na pewno widać wyraźnie ich funkcjonowanie do wspomnianej prędkości i pracują cały czas choć nie zwróciłem uwagi czy przypadkiem nie uruchamiają się dopiero od jakiejś prędkości.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy by ktoś miał ochotę na małą modyfikację - zmiana / wyłączenie mrugania długimi światłami bez włączenia zapłonu i na włączonym zapłonie - halogenami 

6ABL LC5 eLichtfunktion B6 "Lichtupe general" ustawiamy na niekatywny 
7ABL RB1 eLichtfunktion B7 "Lichtupe general"ustawiamy na niekatywny 

po tych ustawieniach mamy brak mrugania długimy na wyłączonym zapłonie , ale słychać że przesłony ( od xenon ) pracują.Po zapłonie mruganie działa normalnie.

Ja ustawiłem mruganie halogenami 
12NL LB45
13NL RB5
jeśli nie mamy aktywnej opcji doświetlania zakrętów to ustawiamy
12NL LB45 b12 Lichtupe general
13NL RB5 b13  Lichtupe general

jeśli mamy aktywną funkcję doświetlania zakrętów to ustawiamy to 

12NL LB45 C12 Lichtupe general
13NL RB5 C13  Lichtupe general
 sprawdzamy jeszcze czy jest ustawiona jasność swiecenia dla wyżej podanych kanałów
12NL...CD ustawiamy wartość 100
13NL...CD ustawiamy wartość 100

teraz na wyłączonym zapłonie mrugają halogeny i słychać pracujące przesłony ( xenon ) po włączeniu zapłomu mruganie długi plus halogenami

jest możliwość wyłączenia mrugania światłami ( drogowe ewentualnie xenon )  na włączonym zapłonie gdzie pozostanie tylko błys halogenów i nie będą też pracowały przesłony 

11SHUTTER RB22

10SHUTTER LB23 wartość "Lichtupe general" zmieniamy na nie aktywne.
Modyfikacja sprawdzona octavia 3 2014

Przy okazji mam pytanie gdzie w adaptacjach można zmieniać ustawienia jakie światła mają zaplać się podzas zamykania i otwierania auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team