Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, ndsmd napisał:

hej. a jak to zrobiłeś? pozdrawiam

mam na lapku w garażu, ale z tego co pamiętam to coś takiego:

09CE-> Security Access 16 kod 31347 -> Adaptacja 10:

Najpierw dla Leuchte28RFL LC11:

Lichtfunktion C22 - zmieniasz not active na Heckdeckel offen (lub Trunk lid open jeżeli masz nie po szkopsku)

Dimmwert CD22 - z 0 na 100

potem to samo robisz dla: Leuchte29RFL RA64

i powinno banglać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dzida napisał:

mam na lapku w garażu, ale z tego co pamiętam to coś takiego:

09CE-> Security Access 16 kod 31347 -> Adaptacja 10:

Najpierw dla Leuchte28RFL LC11:

Lichtfunktion C22 - zmieniasz not active na Heckdeckel offen (lub Trunk lid open jeżeli masz nie po szkopsku)

Dimmwert CD22 - z 0 na 100

potem to samo robisz dla: Leuchte29RFL RA64

i powinno banglać

dzieki. sprawdze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się to powinno już zrobić jak napisał kolega. Miałem pisać do Namo o utworzenie nowego działu sprawdzone kodowania, gdzie się podaje sprawdzone kodowania i adaptacje.

Czytanie 49 stron, gdzie wielokrotnie się pytamy o to samo jest do d....y rozwiązaniem i robi się bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wymieniłem lampy tylne żarówki na te z led. Wysztko się ładnie świeci ale wywala mi błąd żarówek postojowych.

Adaptacje robiłem zgodnie z już wcześniej zamieszczonym linkiem OEM led rear lights https://www.briskoda.net/forums/topic/299424-octavia-iii-vcds-adaptations-tried-and-tested/?page=2#comment-4377159

Coś źle zrobiłem?

Moja O3 MY15 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem że temat wałkowany milion razy ale już sam nie wiem co i gdzie kupić ?

Mam O3 z 2018 roku i chcę między innymi dołożyć kamerkę cofania i odpalić HHC i trochę pobawić się różnymi "dodatkami".

Proszę o info jaki interfejs kupić i gdzie. Obstawiam że VCDS będzie najlepszym rozwiązaniem ale jaka wersja i gdzie kupić ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, krissgren napisał:

Witam, wiem że temat wałkowany milion razy ale już sam nie wiem co i gdzie kupić ?

Mam O3 z 2018 roku i chcę między innymi dołożyć kamerkę cofania i odpalić HHC i trochę pobawić się różnymi "dodatkami".

Proszę o info jaki interfejs kupić i gdzie. Obstawiam że VCDS będzie najlepszym rozwiązaniem ale jaka wersja i gdzie kupić ? ?

Obd11 kup?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

To mój pierwszy post :)

W kwestii kodowania mam pytanie dotyczące gwarancji - czy ktoś to sprawdzał? Jak się ma samodzielne "dokodowanie" opcji podczas wizyty w serwisie? Coś na to mówią? sprawdzają? traci się gwarancję czy nie? W serwisie zapewne grube stówki za to będą chcieli ?

Tyle rozterek, ale 3 tygodnie temu odebrałem O3FL i w sumie nie pomyślałem o cornerach, a teraz "czuję", ze mi tej opcji brakuje.

Co myślicie?

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, itepe napisał:

Coś na to mówią? sprawdzają?

Nie, myślą, że po prostu masz taką w wersję.

1 godzinę temu, itepe napisał:

W serwisie zapewne grube stówki za to będą chcieli

Czasem, niektóre ASO na życzenie klienta samodzielnie kodują dodatkowe funkcje. Znany mi jest przypadek gdzie gość obcykany z VCDS na placu u Korczyka kodował dodatkowe funkcje nowym O2.

1 godzinę temu, itepe napisał:

tej opcji brakuje

Rób, nikt Ci za to głowy nie urwie a gwarancji nie stracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki za odpowiedź, nieco mnie to uspokaja :)

Zadzwoniłem do serwisu i "myślą" czy się da tę opcje włączyć i ile to ma kosztować, dziś mam poznać finalną cenę.

Serwis działa dziwnie, to fakt, doposażenie auta to duże wyzwanie jak widzę. A pytałem jeszcze o przegródkę plastikowa w zagłębieniu bagażnika po prawej stronie. I znów amba - nie wiedzą jakie to części.?

DO Garażu wrzucę się jak jakieś fotki trzasnę, bo obecnie to już nie "czarna perła" (jak mówi moja córka) a "niezły brudas" ?

EDIT: Po 3. dniach oczekiwania dealer zdzwonił do mnie z wiadomością, cyt.: "Bardzo nam przykro, ale w Pana samochodzie nie można zamontować funkcji corner"

O co chodzi? zamontować? To czego ten samochód może nie mieć? A może jest tutaj ktoś z Łodzi, kto tę i kilka innych funkcji mi zakoduje?

Liczę na Waszą wiedzę i doświadczenie :)

Edytowane przez itepe (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, itepe napisał:

 A pytałem jeszcze o przegródkę plastikowa w zagłębieniu bagażnika po prawej stronie. I znów amba - nie wiedzą jakie to części. 

Z tego co widzę w etce to schowek jest tylko z lewej strony. O prawej nie ma żadnej wzmianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - tak jest fabrycznie. Chcę jednak dodać z drugiej strony i zaczynają się schody. Ciekawe jest to, że montowany on jest do obicia bagażnika, nie zaś do karoserii :)

OK, zboiczyliśmy nieco z tematu kodowania. Dlatego pytanie własnie o kolejny szczegół. W poprzednim samochodzie (Zafira) po zmaknięciu samochodu szyby można było domykać automatycznie. W mojej Balbinie też to mam, ale muszę po zmaknieciu przytrzymać przycisk. Można to zaprogramować, by po uzbrojeniu alarmu zawsze się domykały?

Edytowane przez itepe (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zamówiłem sobie interfejs polecony przez  @Langusta.

Dziś dotarł i pierwsze co to zmieniłem VCDSa na wersję 18.2.1 ENG aby mieć opisy w zrozumiałym języku - na płycie dostałem 18.2.1 PL.

Chciałem włączyć HHC bo we wcześniejszym samochodzie miałem i strasznie się przyzwyczaiłem do tego.

Problem polega na tym że jak wchodzę w kodowanie sterownika hamulców/abs to przy opisach poszczególnych bitów nie mam opisów ?

Czy tak powinno być ? czy coś źle robię ?

Przy wejściu w kodowanie wyskakuje błąd jak na poniższym screenie.

Dodam że na oryginalnym sofcie PL też tak było.

Bez tytułu1.png

Bez tytułu2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam, Przepraszamy, brak informacji o kodowaniu dla tego ECU. Jeśli chcesz pomóc, wyślij nam mapę automatycznego skanowania i kanałów kontrolerów.

Zobacz jeszcze w adaptacjach. 

Edytowane przez Langusta (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG COM 17.8.1 VAGCOM 18.2.0 VCDS HEX CAN USB DO VW AUDI Skoda Seat VAG 18.2 ATMEGA162   16V8   FT232RQ (Polski/Angielski)
VAG COM 17.8.1 VAGCOM 18.2.0 VCDS HEX CAN USB DO VW AUDI Skoda Seat VAG 18.2 ATMEGA162   16V8   FT232RQ (Polski/Angielski)
https://s.click.aliexpress.com/e/bfH8jbTE

Tylko sie pośpiesz bo aukcja zniknoe za jakis czas 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gluszek20 napisał:

Z tego co widzę w etce to schowek jest tylko z lewej strony. O prawej nie ma żadnej wzmianki.

a on nie jest symetryczny? nie da się odwrócić i zamontować z drugiej strony?

OK sprawdziłęm - same przegródki są IMO symetryczne ale mocowania do nich raczej nie są...

EDIT @: eee .uchwyty też IMO da się przełożyć na drugą stronę tylko w etce nie widzę ich nr (chyba żę są razem z przegródką w komplecie)

Edytowane przez dzida (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DoDominik napisał:

8b7654b1b4a7a1d82f5e4e87d8be5c9a.jpg

Zachciało mi się... emoji85.png skończyło się błędem U01044 w zakładce liczniki którego nie idzie skasować ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A...co tam Zmieniłeś/Szukałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team