Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 21.11.2018 at 23:29, Langusta napisał:

*Automatyczne odmrażanie przedniej szyby w warunkach zimowych. 

Wybierz sterownik 08(Elektronika układu klimatyzacji / ogrzewania)

Adaptacje

Wybierz - Activa. Autom. Calefacc. Windshield deicing MAX

Zmień na On

*Czas ogrzewania tylnej szyby _ustawienia.

Wybierz sterownik 09 (Centralny układ elektroniczny) 

Dostęp bezpieczeństwa (31347)

Adaptacje

Wybierz - Heating crystals

Sub - Heckscheibenheizung zeitwert

Zmień wedle uznania, maks 600 s

*Czas ogrzewania przedniej szyby _ustawienia.

Wybierz sterownik 09 (Centralny układ elektroniczny) 

Dostęp bezpieczeństwa (31347)

Adaptacje

Wybierz - Heating crystals

Sub - Running time of heated front window

Zmień wedle uznania, maks 240s

szyba przód rozmrażanie.jpg

20181122_161737.jpg

@Langusta, dwa pytania:

1. czy te "automatyczne" rozmrażanie przedniej i tylnej szyby jest dostępne we wszystkich CZDA czy trzeba mieć jakąś lepszą lub specjalną szybę przednią?

2. czy będzie ono "automatycznie" uruchamiane TYLKO w ściśle określonych warunkach, np. przy temp. zewn. poniżej zera i/lub przy określonej wilgotności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, msemafor napisał:

@Langusta, dwa pytania:

1. czy te "automatyczne" rozmrażanie przedniej i tylnej szyby jest dostępne we wszystkich CZDA czy trzeba mieć jakąś lepszą lub specjalną szybę przednią?

2. czy będzie ono "automatycznie" uruchamiane TYLKO w ściśle określonych warunkach, np. przy temp. zewn. poniżej zera i/lub przy określonej wilgotności?

1.Uruchomienie  tej funkcji zależne jest od sterownika w samochodzie, jeżeli obsługuje to powinno działać (trudno powiedzieć jak działa z klimatyzacją manualną)

W każdym aucie jest inaczej zależnie od roku modelowego/produkcji.

2.Działa przy odpowiednich nastawach klimatyzacji, zwiększa wydajność grzania szyby.

W automacie nie sprawdzałem, przy większych temperaturach ujemnych przetestuje (obecnie auto garazowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Langusta napisał:

1.Uruchomienie  tej funkcji zależne jest od sterownika w samochodzie, jeżeli obsługuje to powinno działać (trudno powiedzieć jak działa z klimatyzacją manualną)

W każdym aucie jest inaczej zależnie od roku modelowego/produkcji.

2.Działa przy odpowiednich nastawach klimatyzacji, zwiększa wydajność grzania szyby.

W automacie nie sprawdzałem, przy większych temperaturach ujemnych przetestuje (obecnie auto garazowane)

Ad 1. Próbowałem w rapidce odpalić ale nie poszło były adaptacje do tego wg adaptacji do golfa 7.

Ad 2. A przypadkiem to podgrzewanie przedniej szyby nie działa wtedy gdy ma się zamontowaną przednią szybę na rynek rosyjski z wtopionymi linia grzewczymi?? Bo to że klimatyzacja ma max na przednią szybę to jest przycisk na panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Gluszek20 napisał:

Ad 1. Próbowałem w rapidce odpalić ale nie poszło były adaptacje do tego wg adaptacji do golfa 7.

Ad 2. A przypadkiem to podgrzewanie przedniej szyby nie działa wtedy gdy ma się zamontowaną przednią szybę na rynek rosyjski z wtopionymi linia grzewczymi?? Bo to że klimatyzacja ma max na przednią szybę to jest przycisk na panelu.

Mam to zakodowane, muszę przetestować przy czasie, różne opcje są możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, msemafor napisał:

@Langusta, jak tam testy automatycznego odmrażania przedniej szyby? Masz ją w swoim aucie ogrzewaną czy tylko nawiew?

Ogrzewanie przez nawiew na szybę.

Jeszcze nic ciekawego nie zauważyłem (tylko wydajnej dmcha ciepłym powietrzem na szybę przy minusowej temperaturze, poza tym nic więcej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, mam Octę 1.4 DSG z grudnia 2016 oraz ogrzewaną elektrycznie przednią szybę. Ogrzewanie włącza się automatycznie gdy temperatura spada ponizej chyba 3 stopni. Teraz jeżdżę firmowycm codziennie o Octa sobie odpoczywa ale pamiętam poprzednie zimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie automatycznych CH/LH. Doposażyłem auto w czujnik RLHS 5Q0955547A i we włącznik z AUTO 5E0941431N, przeciągnąłem przewód naprawczy pomiędzy odpowiednimi pinami wtyczki włącznika a wtyczki C (chyba) po lewej nad nogami kierowcy. Aktywowałem czujnik i zrobiłem kodowania znalezione w sieci w "długim kodowaniu". Zakodowałem też CH/LH (dzienne i przeciwmgielne z przodu, pozycyjne [chyba] z tyłu) ale chciałbym jeszcze dorobić im takie spowolnione włączanie i wyłączanie, jak ma oświetlenie wnętrza. Podpowie ktoś, które kanały i na jakie wartości trzeba pozmieniać?

Edytowane przez msemafor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z automatycznym włączaniem się świateł dziennych w dzień. Doposażyłem auto w czujnik RLHS 5Q0955547A i we włącznik z AUTO 5E0941431N, przeciągnąłem przewód naprawczy pomiędzy odpowiednimi pinami wtyczki włącznika a wtyczki C (chyba) po lewej nad nogami kierowcy. Aktywowałem czujnik i zrobiłem kodowania znalezione w sieci w "długim kodowaniu". Niezależnie od pory dnia od razu włączają się światłą mijania. W radiu ustawiłem włączanie na "Późno" ale dalej to samo. Octa przed FL i bez xenonów ale chciałbym aby w dzień włączały się TYLKO te wewnętrzne, mniejsze części lamp. Automatyczne wycieraczki działają OK, CH/LH też działają OK. Załączam mapę CSV z adaptacji z modułu 09 Centralna Elektryka. Może ktoś znajdzie chwilę aby w nią spojrzeć i coś podpowiedzieć, za co będę bardzo wdzięczny. Może jakieś ustawienia fabryczne trzeba przywrócić lub "miękki reset" trzeba zrobić?

Czy "IDE06864-ENG115734-Światła do jazdy w dzień-Tagfahrlicht nur in Schalterstellung AUTO" powinno być aktywne? Bo teraz mam nieaktywne.

adpmap-09-5Q0-937-084-CJ.CSV

Mógłby ktoś, u kogo automatyczne światła działają prawidłowo zgrać mapę modułu 09 Central Electric ze swojej OIII przed FL z czujnikiem deszczu/zmierzchu oraz włącznikiem AUTO i załączyć tutaj? Chętnie porównałbym wartości poszczególnych kanałów.

Edytowane przez msemafor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, msemafor napisał:

Mam problem z automatycznym włączaniem się świateł dziennych w dzień. Doposażyłem auto w czujnik RLHS 5Q0955547A i we włącznik z AUTO 5E0941431N, przeciągnąłem przewód naprawczy pomiędzy odpowiednimi pinami wtyczki włącznika a wtyczki C (chyba) po lewej nad nogami kierowcy. Aktywowałem czujnik i zrobiłem kodowania znalezione w sieci w "długim kodowaniu". Niezależnie od pory dnia od razu włączają się światłą mijania. W radiu ustawiłem włączanie na "Późno" ale dalej to samo. Octa przed FL i bez xenonów ale chciałbym aby w dzień włączały się TYLKO te wewnętrzne, mniejsze części lamp. Automatyczne wycieraczki działają OK, CH/LH też działają OK. Załączam mapę CSV z adaptacji z modułu 09 Centralna Elektryka. Może ktoś znajdzie chwilę aby w nią spojrzeć i coś podpowiedzieć, za co będę bardzo wdzięczny. Może jakieś ustawienia fabryczne trzeba przywrócić lub "miękki reset" trzeba zrobić?

Czy "IDE06864-ENG115734-Światła do jazdy w dzień-Tagfahrlicht nur in Schalterstellung AUTO" powinno być aktywne? Bo teraz mam nieaktywne.

adpmap-09-5Q0-937-084-CJ.CSV

Mógłby ktoś, u kogo automatyczne światła działają prawidłowo zgrać mapę modułu 09 Central Electric ze swojej OIII przed FL z czujnikiem deszczu/zmierzchu oraz włącznikiem AUTO i załączyć tutaj? Chętnie porównałbym wartości poszczególnych kanałów.

Dla samego czujnika 5Q0955547A kod 07805D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @mez2008.

Przy kodowaniu czujnika zastosowałem ten kod, czytałem Twoje posty na konkurencyjnym forum. Dziś wieczorem przywróciłem ustawienia fabryczne dla sekcji oświetlenia. Zobaczę w czwartek w dzień, co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, -skaler- napisał:

Panowie wyłączał ktoś Star/Stop inną metodą niż zmianą napięcia i zakresem temperatury? Raz już tak robiłem tylko nie u siebie i nie pamiętam jak to szło?

Inną nie inną temperaturą albo napięciem najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Pomoże ktoś uruchomić VCDS-a

Przyszedł l kabelek oraz sofcik.

Niestety przyjaciel z za oceanu przysłał wersję 18.9 

Problem jest taki, że po zainstalowaniu oprogramowania (nie ma różnicy czy EN czy PL) wykonaniu testu portu, który pokazuje status OK- jedynie info że auto nie podłączone.. robię SAVE

Niestety wszystkie przyciski w VCDSie są nie aktywne.

Pytanie co z tym można zrobić? Czy reklamować, czy też coś źle instaluję.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Obal A instalowałeś według instrukcji? Z wyłączonym netem i antywirusem I dodatkowo zgrałeś ten boatloader I go uruchomiłeś? Oczywiście używanie samego vcds też najlepiej mieć wyłączonego antywirusa i neta. Ewentualnie już kabel się sam uwalił. Bo ponoć te ostatnie wersje są jakieś felerne. Mi po paru użyciach padł kabel w wersji 18.2

Edytowane przez -skaler- (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą, -skaler- napisał:

A robiłeś instalowałeś według instrukcji? Z wyłączonym netem i antywirusem I dodatkowo grałeś ten boatloader I go uruchomiłeś? Oczywiście używanie samego vcds też najlepiej mieć wyłączonego antywirusa i neta. Ewentualnie już kabel się sam uwalił. Bo ponoć te ostatnie wersje są jakieś felerne. Mi po paru użyciach padł kabel w wersji 18.2

Sprawdzałem na kilku PC, nawet specjalnie postawiłem na jednym WIN XP, 

Net wyłączony, antywirus wyłączony, instalacja wykonana wedle instrukcji.

Czyli pierw instalowałem VCDS-Release-18.9.0-Installer.exe a następnie VCDSLoader English.exe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Obal Nawet jak jest podłączony do auta to Ci go nie wykrywa przy Teście portu? Mi jak się uwalił kabel to raz wykrywał auto a raz nie przy teście. Opcje potem w samym programie były widoczne. Jednak przy próbie połączenia z którymś ze sterowników powodował tylko wysyp wszelakiej maści błędów?? Ale pisałem z gościem co stawiają takie kable na nogi. I jak wspomniałem wcześniej te wersje same z siebie potrafią się uwalić przez słabej jakości elektronikę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@-skaler- Udało się jakimś cudem i działa.

TYzn powiem tak, że trochę nim popukałem, i działa. ?

Skomunikował się z autem i nawet udało mi się odczytać niektóre parametry.

Natomiast potrzebowałbym jeszcze pomocy, a mianowicie aktywacja "Wspomagania pod górkę"

Obejrzałem filmik, jak to jest aktywowane, i niestety u mnie są inne wartości czytane.

25076A91242521714077060460C624A456248402600624722020F070C002430B00000012121212B835351919323200    (to jest oryginalna wartość)

Chcąc zmienić w 25 bajcie wartość 20 na 63 klucz będzie wyglądał następująco:

25076A91242521714077060460C624A456248402600624722063F070C002430B00000012121212B835351919323200 

Jednak zastanawiam się gdyż wartość kodowania nijak się ma do wartości wyświetlonej na filmiku. 

Pytanie do znawców czy tak powinno być ,bo powiem szczerze iż mam lekkie obawy, czy dobrze ja to rozumuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎10‎-‎16 at 22:12, Langusta napisał:

*Wyłączenie dźwięku imitacji silnika

Wybierz sterownik 09 (Centralny układ elektroniczny) 

Dostęp bezpieczeństwa (31347)

Adaptacje

Volume of structure borne noise actuator 

Ustaw wartość na 0

Czy to działa w każdej wersji silnikowej czy tylko np. w VRS i czy jest różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie i mógłby podpowiedzieć, jak opóźnić uruchamianie automatycznych świateł dziennych w OIII przed FL (zwykłe lampy bez xenon i led)? Włączają mi się światła mijania nawet w średnio pochmurny dzień, a jednocześnie mam CH/LH i one się nie włączają w dzień. W ustawieniach świateł w radiu mam zaznaczona opcję "Późno". Mam interface i VCDS więc mógłbym zmienić jakiś parametr w 09 Central Electric tylko nie wiem, który, a jest tam ich kilka, gdzie można ustawić poziom luxów (tak, jak w CH/LH wpisywałem 46400 lx i 12 lx).

Będę wdzięczny za podpowiedź lub jeśli u kogoś światła mijania uruchamiane są przy naprawdę "szarówce" zgranie mapy modułu 09 Central Electric i zamieszczenie tutaj. Porównam sobie parametry kanałów. Zamieszczam moją mapę w pliku CSV do wglądu i analizy.

adpmap-09-5Q0-937-084-CJ.CSV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też szukam rozwiązania ustawienia czułości czujnika zmierzchu :

spotkałem coś takiego ale nie testowałem :

Wybierz STG09

Uprawnienia:31347

Adaptacje Assistenzlichtfunktion : i wybieramy czułość ( wartość domyślna to : normalny )

Drążąc temat dalej doszukałem się : https://forums.ross-tech.com/showthread.php?5144-Any-way-to-change-the-sensitivity-for-the-Day-Night-light-sensor-on-a-2015-Q5/page2

Na stronie 2 tego wątku - Sprawdz czy masz aktywne te dwa kanały :

Jeśli tak to tu jest opcja podana w luxach do tej zmiany

fqwR8DK.png

Ja mam zablokowany ten kanał wiec chyba pozostaje zmiana na nową wersje oprogramowania

Na samym początku tego wątku jest też opcja zmiany w kodowaniu , tylko nie jestem pewien czy nie mając opcji zmiany procentowej tak ja tu zmiana kodowania coś da :image.png.2b8b5b2dc8ecc010a3e27c550b631328.png

u mnie nie mam takiej opcji nie ma

 

Edytowane przez magi2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team