Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, magi2 napisał:

też szukam rozwiązania ustawienia czułości czujnika zmierzchu :

spotkałem coś takiego ale nie testowałem :

Wybierz STG09

Uprawnienia:31347

Adaptacje Assistenzlichtfunktion : i wybieramy czułość ( wartość domyślna to : normalny )

Drążąc temat dalej doszukałem się : https://forums.ross-tech.com/showthread.php?5144-Any-way-to-change-the-sensitivity-for-the-Day-Night-light-sensor-on-a-2015-Q5/page2

Na stronie 2 tego wątku - Sprawdz czy masz aktywne te dwa kanały :

Jeśli tak to tu jest opcja podana w luxach do tej zmiany

fqwR8DK.png

Ja mam zablokowany ten kanał wiec chyba pozostaje zmiana na nową wersje oprogramowania

Na samym początku tego wątku jest też opcja zmiany w kodowaniu , tylko nie jestem pewien czy nie mając opcji zmiany procentowej tak ja tu zmiana kodowania coś da :image.png.2b8b5b2dc8ecc010a3e27c550b631328.png

u mnie nie mam takiej opcji nie ma

 

Dzięki @megi2.

Udało mi się zmienić wartości wskazanych przez Ciebie kanałów, tj. ...day z 500lx na 200lx i ...dawn z 200lx na 100lx. 200lx dla day i 100lx dla dawn znalazłem na forum Skody Rapid, gdzie ktoś podawał kodowania po doposażeniu auta w czujnik zmierzchu/deszczu. Zobaczymy w dzień, co to dało. Dam znać.

Niestety nie mam w bajcie 1 i 2 długiego kodowania listy z wyborem indeksów i kolorów szyby. W tym bajcie mam odesłanie do opcji w bajcie 0, gdzie mam do wybory progi aktywacji świateł "Normalnie" i 20%, 40%, 60%, 80% wcześniej. Czy tu chodzi o wcześniejsze włączenie świateł dziennych czy mijania? Jaka jest różnica do procentów wybieranych z listy indeksów i kolorów szyby?

Edytowane przez msemafor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jutro czy są jakieś zmiany 

Ja też nie mam w bajcie 1 i 2 drugim tego co na fotce.Dlatego trzeba szukać innego rozwiązania - przynajmniej tak mi się wydaje.

Zmiana Procentowa przyspiesza tylko zadziałanie czujnika zmierzchu ( to działa bo sprawdzałem czyli zapala wczesniej z dziennych na mijania w moim przypadku ksenony )

Ciesz się ze masz aktywne kanały , które podałem wydaje mi się ze to będzie rozwiązanie.

Jak możesz podeślij jaką masz wersję sterownika i kodowanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, magi2 napisał:

Daj znać jutro czy są jakieś zmiany 

Ja też nie mam w bajcie 1 i 2 drugim tego co na fotce.Dlatego trzeba szukać innego rozwiązania - przynajmniej tak mi się wydaje.

Zmiana Procentowa przyspiesza tylko zadziałanie czujnika zmierzchu ( to działa bo sprawdzałem czyli zapala wcześniej z dziennych na mijania w moim przypadku ksenony )

Ciesz się ze masz aktywne kanały , które podałem wydaje mi się ze to będzie rozwiązanie.

Jak możesz podeślij jaką masz wersję sterownika i kodowanie 

Nie jestem pewny, czy o to Ci chodziło ale poniżej wklejam nagłówek z mapy modułu 09 Centralna Elektronika PRZED ZMIANĄ _RLS ... day i _RLS ... dawn.

SW:5Q0-937-084-CJ   HW:5Q0-937-084-AL ---  Centr.zesp.elektr.

Komponent:BCM MQBAB M   H24 0175, Kodowanie: 0C000842424702FB47E04000000407080000000000000000000000000000

EV_BCMMQB,015001,EV_BCMBOSCH_016_AU37.rod

Jutro wkleję to samo po zmianie i dam znać odnośnie efektu zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dzięki ja mam star SW:5Q0 937 086 AA przynajmniej tak mi się wdaję

Dorzucę ci jeszcze jedną informację ( przetłumaczoną odnośnie ustawień )

"

Steve: OK - moje złe (często robię niewłaściwe założenia). Zatem "luks" to jednostka mierząca ile światła pochodzi ze źródła (w tym przypadku - słońca o zmierzchu). Im wyższa liczba lux, tym lepsze oświetlenie.

Kanał (1) -RLS_Night_Sensitivity-p_lx_rs_day ma domyślną wartość 500 lx. Ta wartość jest ogólnie przyjętym progiem dla zmierzchu - więc gdy poziom światła spadnie poniżej tej liczby, włączą się reflektory / światła pozycyjne. Aby światło włączało się automatycznie w ciemniejszy nocny dzień, zmniejsz tę liczbę. Następnie odejmij 300 od numeru wprowadzonego do tego kanału i wprowadź tę liczbę do (2) -RLS_Night_Sensitivity-p_lx_rs_dawn (jest to próg, w którym reflektory / światła pozycyjne wyłączają się o świcie)"

oryginalny wątek :https://forums.vwvortex.com/showthread.php?7134970-VCDS-Tweaks-for-the-7R&p=100252489&viewfull=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, magi2 napisał:

też szukam rozwiązania ustawienia czułości czujnika zmierzchu :

spotkałem coś takiego ale nie testowałem :

Wybierz STG09

Uprawnienia:31347

Adaptacje Assistenzlichtfunktion : i wybieramy czułość ( wartość domyślna to : normalny )

Drążąc temat dalej doszukałem się : https://forums.ross-tech.com/showthread.php?5144-Any-way-to-change-the-sensitivity-for-the-Day-Night-light-sensor-on-a-2015-Q5/page2

Na stronie 2 tego wątku - Sprawdz czy masz aktywne te dwa kanały :

Jeśli tak to tu jest opcja podana w luxach do tej zmiany

fqwR8DK.png

Ja mam zablokowany ten kanał wiec chyba pozostaje zmiana na nową wersje oprogramowania

Na samym początku tego wątku jest też opcja zmiany w kodowaniu , tylko nie jestem pewien czy nie mając opcji zmiany procentowej tak ja tu zmiana kodowania coś da :image.png.2b8b5b2dc8ecc010a3e27c550b631328.png

u mnie nie mam takiej opcji nie ma

 

https://octavia.team/temat/1640-kodowanie-czujnika-5q0955547a/?tab=comments#comment-32079

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, magi2 napisał:

tak dzięki ja mam star SW:5Q0 937 086 AA przynajmniej tak mi się wdaję

Dorzucę ci jeszcze jedną informację ( przetłumaczoną odnośnie ustawień )

"

Steve: OK - moje złe (często robię niewłaściwe założenia). Zatem "luks" to jednostka mierząca ile światła pochodzi ze źródła (w tym przypadku - słońca o zmierzchu). Im wyższa liczba lux, tym lepsze oświetlenie.

Kanał (1) -RLS_Night_Sensitivity-p_lx_rs_day ma domyślną wartość 500 lx. Ta wartość jest ogólnie przyjętym progiem dla zmierzchu - więc gdy poziom światła spadnie poniżej tej liczby, włączą się reflektory / światła pozycyjne. Aby światło włączało się automatycznie w ciemniejszy nocny dzień, zmniejsz tę liczbę. Następnie odejmij 300 od numeru wprowadzonego do tego kanału i wprowadź tę liczbę do (2) -RLS_Night_Sensitivity-p_lx_rs_dawn (jest to próg, w którym reflektory / światła pozycyjne wyłączają się o świcie)"

oryginalny wątek :https://forums.vwvortex.com/showthread.php?7134970-VCDS-Tweaks-for-the-7R&p=100252489&viewfull=1

Dzięki @megi2.

Ciekawe i logiczne rzeczy opisane są w wątku, który mi podałeś. Zgodnie ze wskazówkami z tego wątku zmieniłem ustawienia utrzymując różnicę 300lx, tj. 400lx dla ...day i 100lx dla ...dawn (zmiana co 100lx - nie przyjmuje np. 350lx i zaokrągla do 400lx). Zobaczę, jak to działa jak zacznie się robić ciemno - teraz w dzień przy lekkim zachmurzeniu automatycznie włączają się światła dzienne ale jak zasłonię czapką czujnik po 2 - 3 sekundach włączają się światła mijania. Jak dalej będzie włączał światła mijania zbyt wcześnie zmienię ...day na 300lx.

Jak u siebie próbowałeś zmienić wartości w tych dwóch kanałach to czy przed wejściem w "Adaptacje" kliknąłeś przycisk "Dostęp upoważniony" i wpisałeś kod bezpieczeństwa 31347? Ja u siebie tak robię i mogę zmieniać wartości kanałów.

Edytowane przez msemafor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś parę minut przed 15 przy średnim zachmurzeniu i zaczynającym padać deszczu. Przy _RLS ... day 400lx i _RLS ... dawn na 100lx od razu włączają się światła mijania. Zmniejszyłem _RLS ... day na 300lx ale nie spowodowało to reakcji automatu i zmiany świateł na dzienne. Aktualnie zostawiłem _RLS ... day na 300lx i _RLS ... dawn na 100lx. Muszę też przyznać, że w momencie testowania w miejscu postoju auta było dość szaro/ciemnawo. Ale czy aż tak, że już na jazdę na dziennych za ciemno? To kwestia do indywidualnej interpretacji. Pora roku i związana z nią pogoda obecnie będzie zapewne wpływać na częstsze włączanie świateł mijania.

Edytowane przez msemafor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania powyżej i kieruję je do forumowiczów @rrobert i @balard12, którzy w 2017r. pisali już o tym.

Mam takie dane w mapie ABS z VCDS: SW: 3Q0-907-379-T   HW:3Q0-907-379-C. Czytałem, że trzeba wgrać nowy flash do sterownika. Podpowiecie, jak taki mod przebiegł u Was i skąd wziąć, jak wgrać nowy flash oraz jakie zrobić adaptacje?

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Załączam moją mapę ABS z VCDS.

adpmap-03-3Q0-907-379-T.CSV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś chciałem zmodyfikować ustawienia podświetlenia rejestracji. Niestety zgodnie z poradą, nie mogłem odnaleźć wskazanej ścieżki. 

Według porady jest taka operacja...

Moduł 09 BCM: 6C0 937 089 C

Security Code: 31347

Adaptation i zmiana w kanale:

(1) Leuchte25KZL HA60-Type_Of_Load_25  - z '2*5W' na 'allgemeine LED mit Open Load Diagnose'

 

u mnie nie występuje 25KZL HA 60...co mogę zrobić ?

 

IMG_20181226_162743.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2018 at 00:07, Marek Obal napisał:

@-skaler-

25076A91242521714077060460C624A456248402600624722020F070C002430B00000012121212B835351919323200    (to jest oryginalna wartość)

Chcąc zmienić w 25 bajcie wartość 20 na 63 klucz będzie wyglądał następująco:

25076A91242521714077060460C624A456248402600624722063F070C002430B00000012121212B835351919323200 

Jednak zastanawiam się gdyż wartość kodowania nijak się ma do wartości wyświetlonej na filmiku. 

Pytanie do znawców czy tak powinno być ,bo powiem szczerze iż mam lekkie obawy, czy dobrze ja to rozumuję.

Zna ktoś odpowiedź na powyższe pytanie przy kodowaniu HHC przy podanych wartościach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę odgrzeje kotlecika bo mam problem z zakodowaniem spryskiwaczy w OIII RS 2015r
Nie widzę w menu opcji:  Frontscheibenwischer-SRA Verzögerungszeit auswählen

  1. STG 09 (Bordnetz) auswählen
  2. STG Zugriffsberechtigung -> Funktion 16
  3. Freischaltcode 31347 eingeben
  4. STG Anpassung -> Funktion 10
  5. (2) Frontscheibenwischer-SRA Verzögerungszeit auswählen
  6. Wert entsprechend nach Wunsch anpassen

    Defaultwert: 0 ms
    Beispielwert: 1500 ms

    z tego linku:
    http://www.stemei.de/pages/coding/skoda-octavia-iii-5e/swra-verzoegerungszeit.php
     


Ale widzę opcje:  Windshield wiper-Anzahl Bestaetigungen Frontwaschanlage pro SRA Aktivierung auswählen

  1. STG 09 (Bordnetz) auswählen
  2. STG Zugriffsberechtigung -> Funktion 16
  3. Freischaltcode 31347 eingeben
  4. STG Anpassung -> Funktion 10
  5. (1) Windshield wiper-Anzahl Bestaetigungen Frontwaschanlage pro SRA Aktivierung auswählen
  6. Wert entsprechend nach Wunsch anpassen

    Defaultwert: 5

z tego linku:

https://www.stemei.de/pages/coding/skoda-octavia-iii-5e/swra-aktivierungsintervall.php

Czy można zrobić tak aby spryskiwacze lamp działały tylko po przytrzymaniu dłużej wajchy od spryskiwaczy a nie co ileś spryskiwań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Robert Bd napisał:

Witam czy wie ktoś jak aktywować taką informację między zegarami po zapaleniu się rezerwy O3 2014 r 

Bez tytułu.jpg

Enabling refuel quantity in the maxidot

Controller 17 - Instruments

07 - Coding

Byte 10

Enable Bit 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2019 at 19:49, Rolek napisał:

Nie widzę w menu opcji:  Frontscheibenwischer-SRA Verzögerungszeit auswählen

U mnie nazywa się to Windshield wiper-SRA Verzoegerungszeit

Zmieniłem na 1500 ms i faktycznie nie włączają się spryskiwacze reflektorów, ale nie włączają się nawet jak trzymam przez te 1,5 sekundy. Czy muszę zmniejszyć liczbę w tym drugim polu? (Windshield wiper-Anzahl Bestaetigungen Frontwaschanlage pro SRA Aktivierung auswählen) - mam teraz fabryczne ustawienie - 9.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2019 at 19:49, Rolek napisał:

trochę odgrzeje kotlecika bo mam problem z zakodowaniem spryskiwaczy w OIII RS 2015r
Nie widzę w menu opcji:  Frontscheibenwischer-SRA Verzögerungszeit auswählen

  1. STG 09 (Bordnetz) auswählen
  2. STG Zugriffsberechtigung -> Funktion 16
  3. Freischaltcode 31347 eingeben
  4. STG Anpassung -> Funktion 10
  5. (2) Frontscheibenwischer-SRA Verzögerungszeit auswählen
  6. Wert entsprechend nach Wunsch anpassen

    Defaultwert: 0 ms
    Beispielwert: 1500 ms

    z tego linku:
    http://www.stemei.de/pages/coding/skoda-octavia-iii-5e/swra-verzoegerungszeit.php
     


Ale widzę opcje:  Windshield wiper-Anzahl Bestaetigungen Frontwaschanlage pro SRA Aktivierung auswählen

  1. STG 09 (Bordnetz) auswählen
  2. STG Zugriffsberechtigung -> Funktion 16
  3. Freischaltcode 31347 eingeben
  4. STG Anpassung -> Funktion 10
  5. (1) Windshield wiper-Anzahl Bestaetigungen Frontwaschanlage pro SRA Aktivierung auswählen
  6. Wert entsprechend nach Wunsch anpassen

    Defaultwert: 5

z tego linku:

https://www.stemei.de/pages/coding/skoda-octavia-iii-5e/swra-aktivierungsintervall.php

Czy można zrobić tak aby spryskiwacze lamp działały tylko po przytrzymaniu dłużej wajchy od spryskiwaczy a nie co ileś spryskiwań?

No przecież masz tutaj dwa kodowania. Odnośnie nazewnictwa wpisz samo SRA to ci wyszuka wszystko z tym związane.

Pierwsze dotyczy ile ms ma upłynąć... czyli po jakim czasie od trzymania sprysku mają ci spryskać ksenony... tutaj 1.5sek.

A w drugim masz co które przytrzymanie ma się to dziać.

Ja mam ustawione 2sek (2000ms - w pierwszym kodowaniu) i co 3cie (w drugim kodowaniu) takie długie użycie dopiero mi spryska ksenony.

Jak co, dostosuj te wartości dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LEMUR tak, ale chciałbym doprecyzować:

Czy przy takich ustawieniach pierwsze długie użycie dźwigni spryskuje światła?

A jeżeli masz ustawione co trzecie pryskanie na światła, to później np. drugie przytrzymanie przez 2 sekundy nie będzie psikać na światła. Czy krótkie przytrzymania też są liczone do tej wartości 3? Nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Jak masz ustawione co 3, to co 3cie przytrzymanie wyznaczonej ilości sekund pójdzie na ksenony. 

Fabrycznie masz chyba pierwsze i co 10-te albo co 5-te nie pamiętam już, ale bez względu na czas przytrzymania. Przytrzymania krótsze niż ustawiony czas (2sek) nie są liczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie widzę pozycji :Frontscheibenwischer-SRA Verzögerungszeit auswählen"
ustawienie czasu :/
Co które spryskanie ma zadzialać ustawiłem z 10 na 20.
Dziś zrobię zrzust ekracu SRA i zobaczycie, bo w tej chwili syutacja jest taka ze pierwsze spryskanie leje na lampy i potem co 20 bez względu czy trzymam krótko czy długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team