Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Rolek napisał:

u mnie nie widzę pozycji :Frontscheibenwischer-SRA Verzögerungszeit auswählen"
ustawienie czasu :/
Co które spryskanie ma zadzialać ustawiłem z 10 na 20.
Dziś zrobię zrzust ekracu SRA i zobaczycie, bo w tej chwili syutacja jest taka ze pierwsze spryskanie leje na lampy i potem co 20 bez względu czy trzymam krótko czy długo.

Patrzyłeś pod nazwą Windshield wiper-SRA Verzoegerungszeit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2019 at 23:07, mazzi napisał:

U mnie nazywa się to Windshield wiper-SRA Verzoegerungszeit

Zmieniłem na 1500 ms i faktycznie nie włączają się spryskiwacze reflektorów, ale nie włączają się nawet jak trzymam przez te 1,5 sekundy. Czy muszę zmniejszyć liczbę w tym drugim polu? (Windshield wiper-Anzahl Bestaetigungen Frontwaschanlage pro SRA Aktivierung auswählen) - mam teraz fabryczne ustawienie - 9.

Dziękuję. TO pomogło i było 0ms  w kodowanu:Windshield wiper-SRA Verzoegerungszeit  
wcześniej robiłem wg. instukcji a tam jest trochę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Temat trochę widzę ucichl ,a zakupiłem nie dawno octavie 3 i chcialbym zakupic sobie kabelek do m.in takich rzeczy jak aktywowanie niektórych bajerow w aucie

Pytanie do znawców tematu mam czy ten kabelek obsłuży moje O3. ? :

PLN 95.66 | Najnowszy wersja VCDS VAG COM 18.2 VAGCOM 18.2 HEX CAN USB do VW Audi Skoda Seat VAG 18.2 angielski/hiszpański
https://s.click.aliexpress.com/e/bT6ZMEgD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie ze kable z Chin w wersji 18.2 i wyżej maja błąd w pomocniku kodowania są poprzestawianie bajty. Pewnie nie wszystkie ale większość wiec uważajcie z kodowanie . Ten sam kabel z 17.xx działa poprawnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rrobert napisał:

Pamiętajcie ze kable z Chin w wersji 18.2 i wyżej maja błąd w pomocniku kodowania są poprzestawianie bajty. Pewnie nie wszystkie ale większość wiec uważajcie z kodowanie . Ten sam kabel z 17.xx działa poprawnie 

PLN 84.18 | 2017 VAG VCDS 17.1.3 VAGCOM VAG HEX CAN USB 17.1 interfejs VAG 17.1.3 dla VW Audi Skoda Seat obsługuje GOLF6 niemiecki/angielski
https://s.click.aliexpress.com/e/VUCqdHB

Czy ten będzie lepszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, rrobert napisał:

Można kupić 18 ale pracować z 17

Kupie ten :

PLN 103.27 | Najnowszy wersja VCDS HEX V2 VAG COM 17.8.1 VAG COM 17.8 dla VW Audi Skoda Seat VCDS 17.8.1 angielski + VCDS 17.1.3 polski
https://s.click.aliexpress.com/e/NfScfuy

pisze ze j. Polski mam nadzieje ze Będzie oki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

mam pewien problem , wymieniłem żarówki w przednich halogenach do jazdy w dzień w O2 FL na LEDY , i świeci się

kontrolka przepalonej żarówki . Jest możliwość przekodowania komputera , żeby wyłączyć kontrolkę

ale żeby sprawdzanie innych świateł działało ?

Edytowane przez Robert125 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

czy ktos mógłby mi podać sposób na przekodowanie serwisu olejowego za pomocą VCDS.


Wiem że wchodzimy w Address 17: Instruments --> Adaptacje.
W moim przypadku mam zmieny okres wymiany czyli 30000 i 730 dni, olej LongLife.
Przy takim oleju chciałbym zostac, ale chce skrócić o połowę okres wymiany czyli na: 15000 i 365 dni.
Do wyboru mam podajże takie opcje:

ESI-SIA.jpg.4f0ae9df4a44aee306c3f4b2d7ce9d35.jpg

Pytanie czy to wszytsko, co ruszam/zmieniam a co nie?


Czytałem gdzieś na forum że można to też zrobić poprzez:
ESI: oil quality, ustawiona wartość "good oil quality", zmieniamy na "poor oli quality"  
i mamy 15 tys. i 365.
Pytanie czy efekt jest taki sam jak pozostanie przy  "good oil quality" i skroceniu tylko przebiegów i czasu?

Aha, i przed zmianą tych okresów trzeba zresetować ESI:
Instruments -> Adaptation --> ESI: Reseting ESI na wartość reset. Czy to wszystko ?

Aha, gdzie mogę przeedytować i wpisać jaki mam przejechany dystans oraz  czas od wymiany oleum?

 

 

Edytowane przez jackowski11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, whatsup napisał:

Chciałem zapytać, czy ktoś z Łódzkiego może parę rzeczy zakodować oczywiście odpłatnie

Zapraszam do Skierniewic.

Mogę co nieco aktywować.. kabelek posiadam.. Octavię również ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z Katowic. Mam kabelek i vcds 18.2.1

Wiedze mam na tyle by tylko grzebac u siebie w aucie. Wgralem pare adaptacji bez najmniejszego problemu. Robiac i czytając krok po kroku forum lub YT. Jest to raczej bardzo banalne no ale jakies tam lekkie pojecie trzeba miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie nowicjuszowi.

Zakupiłem kabelek na alli. Dzisiaj przyszedł. Oczywiście musiałem odpalić program i spróbować moich nowych podbojów z programowaniem O3 2015r.
Na początek spróbowałem zaprogramować test wskazówek (staging) oraz pokazywanie ilości litrów w baku. Poszło od strzała i działa.

Chciałem jeszcze zmienić parametry dla podświetlenia LED teblicy bo wyświetla mi usterkę spalonych żarówek, ale nie mogę sobie z tym poradzić.
Oczywiście znalazłem instrukcję na forum:

*Podświetlenie tablicy rejestracyjnej LED

Wprowadzenie tej modyfikacji likwiduje błąd żarówki tablicy rejestracyjnej, po wymianie na LED nawet bez CAN-bus.

Moduł 09 BCM: 6C0 937 089 C

Security Code: 31347

Adaptation i zmiana w kanale:

(1) Leuchte25KZL HA60-Type_Of_Load_25  - z '2*5W' na 'allgemeine LED mit Open Load Diagnose'

ale nie mogę znaleźć tego kanału. Znalazłem najwyższą cyfre przy kanale "Leuchte25KZL HA59". Jest możliwe żeby u mnie było to pod inną nazwą? Chyba że jestem ślepy, ale jest tam tyle tego i nie nauczyłem się jeszcze szukać. Jest jakiś sposób na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałe max napiecie.

Ale weź tam ustaw z 50..30 Zobacz jak to świeci...co by ludzi z tyłu nie oslepiać :> Możesz zmieniać na bieżąco.

Nie wiem jak mocne led tam włożyłeś ale strasznie uciążliwa jest jazda za kimś takim w nocy :>

Weź sobie najwyżej w CD ustaw 100 na Coming Home oder Leaving Home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Mam jeszcze jeden problem.

W weekend bawiłem się w samochodzie i wypiąłem wtyczkę od radia. Po jakimś czasie, a dokładnie na następny dzień, wyświetlił mi się komunikat że system entertainment został zablokowany. Rozmawiałem z ASO i fajny kierownik serwisu mi powiedział, o czym nie wiedziałem, że po odpięciu radia należy sparować sprzęt. Po włączeniu zapłonu należy długo przytrzymać przycisk ON na radiu aby się sparowało. Jak tego się nie zrobi do pewnego czasu to właśnie dochodzi do blokady radia. Jestem teoretycznie na jutro umówiony w ASO ale biorąc pod uwagę że przyszedł mi wczoraj kabel to może da się samemu zrobić ten temat. Zaoszczędził bym kilka złociszy.

Pomożecie!!!!!

Radio Amundsen z Navi. O3 2015 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Męczę ale jestem nowicjuszem i nie wiele jeszcze wiem.
Szukam na forum ale nadal mam wątpliwości.

Wiele opcji sobie zaprogramowałem na podstawie instrukcji z "sprawdzone kodowanie", ale z kilkoma mam problem. Min. zależy mi na Hill Hold Control:

Wg. forum można to zrobić nst:

  1. Wybierz STG 03 (hamulec)

    STG kodowanie -> funkcja 07

  2. bajt 25

    Włącz bit 0

  3. Włącz bit 1

LUB

HHC - Hill Hold Control (wspomaganie ruszania pod górę)
Gdy auto stoi na wzniesieniu pow 5% po zwolnieniu pedału hamulca pompa ABS przytrzymuje ciśnienie w układzie hamulcowym przez 2 sek.
Kodowanie:
1.     Wybierz ABS 03
2.     STG Lange Coding -> Function 07
3.     Bajt 16
4.     włączyć Bit 0
Dodatkowo:
1.     Wybierz ABS 03
2.     Adaptation 10
3.     CHANEL - Hill_Start_Assist
4.     w oknie [Value] wybieramy czas przytrzymania hamulca (który ma 3 opcje: szybki, normalny, wolny.

Sorki, kontynuuje powyższy post

W jednym i drugim przypadku rozumiem że piszecie że należy wejść w pomocnik kodowania i albo dla bajtu 25 włączyć bit 0 i 1, albo dla bajtu 16 włączyć bit 0.

U mnie ani w jednym ani w drugim przypadku nie występują bity do odznaczenia, po prostu nie ma ich.

Znalazłem jeszcze jeden sposób przedstawiony w poniższym filmiku

Pokazują tutaj sposób bez użycia pomocnika kodowania, aby aktywować w bajcie 25 bit 0 i 1 bezpośrednio w aktualnej wartości kodowania. Pokazują aby wartość 20 zmienić na 63.

U mnie zamiast 20 jest 60. Dlaczego jest inaczej? Czy tą wartość u mnie 60 mam zmienić na 63?
Mam napęd 4x4, może to dla tego jest różnica.

Podpowiedzcie mi, bo nie wiem czy ryzykować.

Moja cała wartość aktualnego kodowania to:

1A07629124210975007B070041CA295846249000E08294F200600070C009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrewp

Pierwszy raz też się bałem bo było inaczej niż w poradniku.

Zrób tak jak poniżej napiszę:

Wchodzi się w pomocnika kodowania i w  bajcie 25 trzeba zaznaczyć  bit 0 i 1. W kodowaniu wówczas wartość bajta 25 zmienia się z 20 na 23. Na początku zrobiła się choinka na desce ale po chwili wszystko wróciło do normy. Póki co działa ? Pozdrawiam 

Musi działać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz napisałem. Nie wiem dlaczego ale jak wchodzę w sterownik 03 w kodowanie i wejdę w pomocnika kodowania to nie mam żadnych bitów do odznaczenia. W żadnym bajcie. W innych sterownikach normalnie mam bity do zaznaczenia, tzw. ptaszki czy jak tam zwał.

Dlatego zacząłem patrzyć na ten filmik w którym nie odznacza bitów w pomocniku kodowania tylko zmienia je bezpośrednio w wartości kodowania, ale znowu jest różnica u mnie w wartości bajtu 25

O co chodzi????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team