Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Marek Obal napisał:

@andrewp

Pierwszy raz też się bałem bo było inaczej niż w poradniku.

Zrób tak jak poniżej napiszę:

Wchodzi się w pomocnika kodowania i w  bajcie 25 trzeba zaznaczyć  bit 0 i 1. W kodowaniu wówczas wartość bajta 25 zmienia się z 20 na 23. Na początku zrobiła się choinka na desce ale po chwili wszystko wróciło do normy. Póki co działa ? Pozdrawiam 

Musi działać ?

Znalazłem jeszcze taki filmik i mi wszystko wyjaśnił. Zrozumiałem dlaczego nie widzę bitów i że trzeba użyć dodatkowej zakładki lcode.
Również wyjaśniła się sprawa z moja wartością 60 przy bajcie 25. Jednak wynika że nie w każdym samochodzie należy wpisać 23. U mnie wpisuje się 63.

Sterownik przyjął ustawienia, biorąc pod uwagę że robiłem to wczoraj o 24 to dzisiaj będę testował.

Wspomniany filmik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, saintLSC napisał:

W tym filmiku nie chodzi o sam test wskazówek, tylko o to, że po odblokowaniu auta wskazówki od razu są podświetlone ?

Dokładnie , test wskazówek to była pierwsza rzecz jaką zrobiłem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o kilka odpowiedzi, wytłumaczeń:

1. Kodowanie " *Aby wycieraczka przednia wracała do pozycji zero po wyłączeniu zapłonu. "

Rozumiem, że jest to funkcja która wraca wycieraczkami do pozycji zero w sytuacji gdy wyłączymy zapłon. Czyli np. pracowały wycieraczki, wyciągamy kluczyk i mimo braku zapłonu wycieraczka nie zostaje w pozycji w której wyciągnęliśmy kluczyk tylko wraca do zera?

Jeżeli tak to u mnie to nie działa. Zrobiłem kodowanie wg. instrukcji w forum i nic

Centralna elektryka

Kod 31347

Adaptacja

Windshield wiper-Wischer stop bei KL15 aus było active zmieniamy na no active.

Podpowiecie mi dlaczego nie działa to u mnie.

2. Kodowanie " *Zamykanie okien w czasie deszczu "

Zrobiłem kodowanie wg. instrukcji:
STG 09 > Login: 31347 > Adaptacje > ZV Komfort > Kanal "
(15) -ZV Komfort-Regenschliessen_ein_aus" > Ustaw na "aktiv" > Kanal "
(16) -ZV Komfort-Regenschliessen_art" > Ustaw na "Permanent" > Kanal "
(26) -ZV Komfort-Menuesteuerung Regenschließen" > Ustaw na "aktiv"

STG 09 > Kodowanie > RLFS > Byte 00 > Bit 1 i Bit 2 aktywować

Po kodowaniu w opcjach CAR pojawiła mi się funkcja "Automatyczne zamykanie w czasie deszczu" którą zaznaczyłem.
Funkcja mi nie działa. Włączyłem automatyczne wycieraczki i otworzyłem okna i ręcznie polałem wodą na czujnik. Wycieraczki się włączyły a okna się nie zamknęły.

Pomoże mi ktoś jak ta funkcja działa, dlaczego u mnie nie ma reakcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @andrewp Pomoże mi ktoś jak ta funkcja działa, dlaczego u mnie nie ma reakcji? 

Było już o tym na forum. Nowsze sterowniki deszczu nie obsługują tej funkcji pomimo prawidłowego zakodowania - trzeba wymienić na starszy typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alocet Nie. Sprawdzałem to przy otwartym samochodzie. Już idę sprawdzić...

Niestety, ale przy zamkniętych zamkach również nie działa.

@balard12 napisał że jest to wina czujnika deszczu. O tyle mnie dziwi taka teza, że czujnik deszczu wyzwala tylko sygnał w sterowniku jak pojawi się deszcz. Przecież on nie ma bezpośredniego powiązania z funkcją zamykania okien podczas deszczu. Tym zajmuje się algorytm który zaimplementuje się w sterowniku.
Instrukcja obsługi, która posiadam do mojego modelu, fakt że jest uniwersalna, ale przedstawia w menu funkcję "Automatyczne zamykanie podczas deszczu". I po zakodowaniu pojawiła mi się ta funkcja w menu. Więc moim zdaniem nie powinno to być przez sam typ czujnika deszczu. A nie jest tu jakiś inny szkopuł? Może w nowszej wersji jest inna kombinatoryka uaktualnienia bitów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mefju napisał:

Da się to zrobić vcds-em?

Takie coś znalazłem:

Open controller [17-Instruments]

[security Access-16] > Enter 20103 , or  25327 if you have a MY15 or later model

[Adaptation-10] > Change (1)-Illumination_algorithm-Scale_switching_algorithm from parking_light to lds

Edytowane przez saintLSC (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja z domykaniem szyb jest ok tylko u mnie zamykaja sie same szyby panorama juz nie ,a o nia najbardziej mi chodzilo. Dostepne kodowania sa do szyb nie do panoramy.
Wydaje mi się, ze na panorame też coś widziałem takiego w adaptacjach jak przestawiałem u @22Tomaszz by mu sie panorama z kluczyka na max odsuwała a nie tylko uchylała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcq to teraz jasne. Biorąc pod uwagę że funkcja działa przy zamkniętych drzwiach to w moim przypadku nie ma zasilania na czujnik i nie wykrywa deszczu.

Ale wymyślili.
Dzięki za wyjasnienie.

Edytowane przez andrewp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, saintLSC napisał:

Takie coś znalazłem:

Open controller [17-Instruments]

[security Access-16] > Enter 20103 , or  25327 if you have a MY15 or later model

[Adaptation-10] > Change (1)-Illumination_algorithm-Scale_switching_algorithm from parking_light to lds

Próbowałem do kodować. Mam O3 z 2015. Nie przyjmuje kodu ani 25327 ani 20103, wyświetla się błąd.
Natomiast jak wszedłem do adaptacji bez zatwierdzonego kodu to znalazłem to Illumination_algorithm-Scale_switching_algorithm.
Wartość aktualna jest parking_light i jest możliwość zmiany na lds, ale jak próbowałem zmienić to wyskakuje błąd poza zakresem. Więc nie wiem czy to jest spowodowane brakiem wpisania kodu dostępu czy po prostu u mnie się nie da.

22 godziny temu, andrewp napisał:

Prosiłbym o kilka odpowiedzi, wytłumaczeń:

1. Kodowanie " *Aby wycieraczka przednia wracała do pozycji zero po wyłączeniu zapłonu. "

Rozumiem, że jest to funkcja która wraca wycieraczkami do pozycji zero w sytuacji gdy wyłączymy zapłon. Czyli np. pracowały wycieraczki, wyciągamy kluczyk i mimo braku zapłonu wycieraczka nie zostaje w pozycji w której wyciągnęliśmy kluczyk tylko wraca do zera?

Jeżeli tak to u mnie to nie działa. Zrobiłem kodowanie wg. instrukcji w forum i nic

Centralna elektryka

Kod 31347

Adaptacja

Windshield wiper-Wischer stop bei KL15 aus było active zmieniamy na no active.

Podpowiecie mi dlaczego nie działa to u mnie.

Pytałem się Was wcześniej o funkcję *Aby wycieraczka przednia wracała do pozycji zero po wyłączeniu zapłonu, że u mnie nie działa.

Albo jest błąd w kodowaniu tej funkcji na naszym forum, albo w zależności od samochodu są różne kodowania.
Znalazłem na

https://www.briskoda.net/forums/topic/299424-octavia-iii-vcds-adaptations-tried-and-tested/?page=2

nieco inne kodowanie tej funkcji. Zakodowałem i teraz wszystko działa. Może to już było ale dzielę się z Wami moimi skromnymi doświadczeniami z początku kodowania.

Controller 09 - Central Electronics

07 - Coding

Select Slave Module WWS371

Long Coding Helper

Disable Byte 1 Bit 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team