Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy.
Próbuje wpisać kod dostępu dla sterownika 17 - wskaźniki i wyskakuje mi błąd kodu. Mam O3 z 2015 więc powinien być kod 25327. Próbowałem tez ze starszych wersji 20103 i to samo.

Co może byc nie tak? Jest jeszcze jakiś inny kod do tego sterownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2019 at 11:17, Mefju napisał:

Da się to zrobić vcds-em?

Obd 11 to przecież vcds tylko na smatfona 

19 godzin temu, andrewp napisał:

Koledzy.
Próbuje wpisać kod dostępu dla sterownika 17 - wskaźniki i wyskakuje mi błąd kodu. Mam O3 z 2015 więc powinien być kod 25327. Próbowałem tez ze starszych wersji 20103 i to samo.

Co może byc nie tak? Jest jeszcze jakiś inny kod do tego sterownika?

A w jakim celu ten kod wpisujesz ?? tam nie trzeba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert Bd    Zależy do czego nie potrzeba. Chciałem zrobić do podświetlenie wskazówek o których pisałeś ale mam możliwość tylko VCDS i chciałem wg. procedury, którą przedstawił @saintLSC

Open controller [17-Instruments]

[security Access-16] > Enter 20103 , or  25327 if you have a MY15 or later model

[Adaptation-10] > Change (1)-Illumination_algorithm-Scale_switching_algorithm from parking_light to lds

Jednak przy wprowadzaniu kodu wywala mi błąd. Ani jeden ani drugi nie działa. Kanał znajduję w adaptacji ale jak chcę zmienić na lds to pojawia się komunikat "poza zakresem". To jest jeden temat.

A drugi temat do którego potrzebuję ten kod to zmiana wartości w kanale "offset wartość kalibracji zbiornika paliwa..." Chciałem się pobawić wartością aby spróbować skalibrować tak aby pokazywał ile jest paliwa w zbiorniku a nie ile można dolać do zbiornika. Ale do tego już krzyczy że nie mam dostępu i dlatego ten kod.

Ostatnio się bawiłem kanałem "korekta spalania i zasięgu". Moja Octavka zaniżała spalanie o jakieś 0,3l. W tym kanale standardowa wartość jest 100%. Obliczyłem i wyszło mi że należy wprowadzić 106%. Od razu na wyświetlaczu podniosło się do oczekiwanego. Jestem w trakcie testowania czy teraz będzie się zgadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Robert Bd napisał:

Obd 11 to przecież vcds tylko na smatfon

Wiem co to jest i do czego to służy.. Zadając pytanie czy można zrobić to vcds logicznym jest ze jestem w posiadaniu tego drugiego ..

Pytanie z innej beczki. 

Da się zakodowac tak żeby licznik był podświetlany cały czas ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrewp ciekawe rzeczy testujesz. Z niecierpliwością czekam na wyniki Twoich testów bo też jestem zainteresowany zmianą wyświetlanych informacji na aktualną ilość paliwa pozostałą w zbiorniku. Daj znać proszę, jak uda Ci się to zmienić.

Sprawdzę też to w wolnej chwili w swojej 1.4 CZDA z 2016r.

Edytowane przez msemafor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, andrewp napisał:

@Robert Bd    Zależy do czego nie potrzeba. Chciałem zrobić do podświetlenie wskazówek o których pisałeś ale mam możliwość tylko VCDS i chciałem wg. procedury, którą przedstawił @saintLSC

Open controller [17-Instruments]

[security Access-16] > Enter 20103 , or  25327 if you have a MY15 or later model

[Adaptation-10] > Change (1)-Illumination_algorithm-Scale_switching_algorithm from parking_light to lds

Jednak przy wprowadzaniu kodu wywala mi błąd. Ani jeden ani drugi nie działa. Kanał znajduję w adaptacji ale jak chcę zmienić na lds to pojawia się komunikat "poza zakresem". To jest jeden temat.

A drugi temat do którego potrzebuję ten kod to zmiana wartości w kanale "offset wartość kalibracji zbiornika paliwa..." Chciałem się pobawić wartością aby spróbować skalibrować tak aby pokazywał ile jest paliwa w zbiorniku a nie ile można dolać do zbiornika. Ale do tego już krzyczy że nie mam dostępu i dlatego ten kod.

Ostatnio się bawiłem kanałem "korekta spalania i zasięgu". Moja Octavka zaniżała spalanie o jakieś 0,3l. W tym kanale standardowa wartość jest 100%. Obliczyłem i wyszło mi że należy wprowadzić 106%. Od razu na wyświetlaczu podniosło się do oczekiwanego. Jestem w trakcie testowania czy teraz będzie się zgadzało.

Ja nie wpisywałem kodu i robiłem vcdsem zgodnie z tym filmikiem co udostępniłem i od razu wszystko działa nic nie zmieniasz na lds tylko wchodzisz w illumination_algorithm

Edytowane przez Robert Bd (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@msemafor Chętnie bym się tym pobawił. Ale tak jak napisałem, nie wiem dlaczego nie działają mi kody dostępu do sterownika 17. A żeby zmienić wartośc w kanale dotyczącym kalibracji baku paliwa to musi być przydzielony dostęp autoryzowany. Jeżeli u ciebie da się zmienić to popróbuj. Tam jest wpisana wartość -12,8. Jest to wartość która w jakiś sposób "skaluje" wskazanie ilości paliwa do zatankowania. Najlepiej byłoby zatankować do pełna. Wtedy wskazanie paliwa pokazuje 0 a dokładnie "--". I wtedy próbować zmienić wartość. może do tej wartości należy +/- pojemność baku. Nie wiem, strzelam. Myślę że próbnie wprowadzając inną wartość to się nic nie zepsuje, będzie wyświetlana tylko błędna wartość na MAXIDOT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrewp Z tą kalibracją to uważaj jak się bawisz? Mi po zabawach z tym pokazywało początek rezerwy a przy dystrybutorze weszło prawie 49 litrów do odbicia??. Bo to nie tylko zmienia wartości na MD ale też na samym wskaźniku paliwa. 

Edytowane przez -skaler- (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert Bd   No i dzięki Twojej odpowiedzi udało się. Jak zobaczyłem twój zamieszczony filmik, że jakiś hiszpan grzebie w tablecie to nie zwracałem uwagi w ogóle co on robi bo stwierdziłem że jest to inny sposób kodowania. Skupiłem się na tym algorytmie co podawał po Twoim filmiku  @saintLSC

Change (1)-Illumination_algorithm-Scale_switching_algorithm from parking_light to lds
i tu była zmiana na lds, którego nie mogłem zmienić przez brak akceptacji kodu dostępu.

Więc może napisze teraz procedurę dla osób które tak jak ja nie zwróciły uwagi na treść Twojego filmiku ?

Sterownik 17 - zestaw wskaźników

Adaptacja-10 > Illumination_algorithm-Pointer_illumination_algorithm

zmiana z terminal_58xd_log_bus_parkinglight na terminal_58xt_bus

Teraz chyba będzie jasne dla wszystkich ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej Skodzie III zauważyłem, że w infotainment (Bolero) zniknęła mi opcja "odbiorniki komfortu" (ekran z podsumowaniem co mam włączone w aucie itp) a jak włączę tę funkcje na ekranie za kierownicą to pojawia się komunikat, że funkcja nie jest dostępna ...

Musiałem gdzie kiedyś wyłączyć w kodowaniach lub adaptacjach .... Ale za cholerę nie wiem gdzie. ..

Orientuje się ktoś z Was jak tego szukać i jak to przywrócić?

będę bardzo wdzięczny za pomoc,

 

z18802401Q,Skoda-Octavia-1-4-TSI-Elegance.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, OctaviaPolska napisał:

W swojej Skodzie III zauważyłem, że w infotainment (Bolero) zniknęła mi opcja "odbiorniki komfortu" (ekran z podsumowaniem co mam włączone w aucie itp) a jak włączę tę funkcje na ekranie za kierownicą to pojawia się komunikat, że funkcja nie jest dostępna ...

Musiałem gdzie kiedyś wyłączyć w kodowaniach lub adaptacjach .... Ale za cholerę nie wiem gdzie. ..

Orientuje się ktoś z Was jak tego szukać i jak to przywrócić?

będę bardzo wdzięczny za pomoc,

 

z18802401Q,Skoda-Octavia-1-4-TSI-Elegance.jpg

Centralna Elektryka 09 lub 5F 

Szukać w Adaptacjach lub długim kodowaniu, dokładnie nie pamiętam w którym miejscu jest ta pozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Langusta napisał:

Centralna Elektryka 09 lub 5F 

Szukać w Adaptacjach lub długim kodowaniu, dokładnie nie pamiętam w którym miejscu jest ta pozycja.

dzięki, dłubałem głównie w 5F (i nie było nic w hasłach conv. consumers, convenience consumers, Fahrzeit, komfort ...) ... przyjrzę się raz jeszcze w 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2019 at 19:54, andrewp napisał:

@Robert Bd    Zależy do czego nie potrzeba. Chciałem zrobić do podświetlenie wskazówek o których pisałeś ale mam możliwość tylko VCDS i chciałem wg. procedury, którą przedstawił @saintLSC

Open controller [17-Instruments]

[security Access-16] > Enter 20103 , or  25327 if you have a MY15 or later model

[Adaptation-10] > Change (1)-Illumination_algorithm-Scale_switching_algorithm from parking_light to lds

Jednak przy wprowadzaniu kodu wywala mi błąd. Ani jeden ani drugi nie działa. Kanał znajduję w adaptacji ale jak chcę zmienić na lds to pojawia się komunikat "poza zakresem". To jest jeden temat.

A drugi temat do którego potrzebuję ten kod to zmiana wartości w kanale "offset wartość kalibracji zbiornika paliwa..." Chciałem się pobawić wartością aby spróbować skalibrować tak aby pokazywał ile jest paliwa w zbiorniku a nie ile można dolać do zbiornika. Ale do tego już krzyczy że nie mam dostępu i dlatego ten kod.

Ostatnio się bawiłem kanałem "korekta spalania i zasięgu". Moja Octavka zaniżała spalanie o jakieś 0,3l. W tym kanale standardowa wartość jest 100%. Obliczyłem i wyszło mi że należy wprowadzić 106%. Od razu na wyświetlaczu podniosło się do oczekiwanego. Jestem w trakcie testowania czy teraz będzie się zgadzało.

@andrewp, udało Ci się coś zmienić w adaptacji pokazywania stanu paliwa, o czym pisałeś pod koniec stycznia? Szczególnie chodzi mi o pokazywanie pozostałej w zbiorniku ilości paliwa zamiast ilości do dotankowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2019 at 13:40, pab567 napisał:

Szukaj w adaptacjach tekstu bcme

Dzięki za radę. Pogrzebałem w adaptacjach 5F w BCmE (tak jak poleciłeś) i sukces już połowiczny ;-)

Aktualnie mam wszystko ustawione jak w załączonym zdjęciu


... i "odbiorniki komfortu" pojawiły się, ale nie wyświetlają żadnych danych. Jak w punkcie w kanale "kanał IDE04307-ENG117758-Samochód: lista funkcji BAP-BCmE_0x23" ustawię na "Aktywowany" to wszystko znika ... możesz wiesz co dalej mogę zrobić? może wiesz co dokładnie powinienem mieć ustawione?

dzięki raz jeszcze, bo czuję, że jestem już w połowie drogi ;-)
 

tabela.JPG

IMG_20190205_170606.jpg

IMG_20190205_170614.jpg

IMG_20190205_170619.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W adaptacjach z Twojego screenshotu kanały 2, 3 i 5 od góry ustaw jako  nieaktywne - tylko 1, 4 i 6 mają być aktywne
Dzięki!

Właśnie tak zrobiłem, ale bez zmian ... :-(

Wyłaczyłem nawet wszystko raz jeszcze, zresetowałem adaptacje, ustawiłem jak piszesz i bez mian. Różnica jest tylko taka, że zniknęła mi opcja z "menu". Co ciekawe jeżeli w pozycję nr 6 ustawie na nieaktywne to opcja wraca w "menu", ale nadal nie czyta danych .... :-(

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team