Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, msemafor napisał:

@andrewp, udało Ci się coś zmienić w adaptacji pokazywania stanu paliwa, o czym pisałeś pod koniec stycznia? Szczególnie chodzi mi o pokazywanie pozostałej w zbiorniku ilości paliwa zamiast ilości do dotankowania.

@msemafor nie udało się i odpuściłem temat. Tak jak napisałem już wcześniej. Aby wejść a kanał odpowiedzialny za korektę stanu paliwa należy wpisać kod dostępu w sterowniku wskaźników. Na forum chodzą dwa kody, do starszej wersji poniżej 2015 i od 2015. Ani jeden ani drugi u mnie nie działa. Nie wiem dla czego i nikt mi nie odpowiedział co z tym można zrobić. Więc odpuściłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy komuś zdarzyło się tak po adaptacji funkcji ComingHome (bez czujnika zmierzchu) na przeciwmgielnych lampach? Krok po kroku robię wszystko zgodnie z instrukcją stemei i w radiu w ustawieniach oświetlenia pojawia się "ComingHome" i jest "Wył". Kiedy klikam pojawia się komunikat "obecnie ta funkcja jest niedostępna". Robiłem 2 razy adaptację, żeby wykluczyć pomyłkę ale jest to dość logiczna procedura więc trudno coś pochrzanić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. A na stemei jest opis do CH manulanie gdy nie masz czujnika i będziesz odpalac np mignieciem dlugimi po wyjęciu kluczyka?

Resetowałeś radio przez długie przytrzymanie wyłacznika?

Comfort illumination-Coming Home Verbaustatus - z 'Not Present' na 'manual' 

Comfort illumination-Menuesteuerung Coming Home Werkseinstellung - z 'not active ' na 'active'

Comfort illumination-Menueeinstellung Cominghome - z  '0s' na '10s'

Comfort illumination-Coming Home Leuchten - z 'Low beam'  na  'fog light'

Comfort illumination-Coming-home Einschaltereignis - z 'ignition' na 'driver door' 

Leuchte6ABL LB44-Light_Function_B_6 - z 'ComingHome LeavingHome' na 'not active' 

Leuchte7ABL RB5-Light_Function_B_7 - z 'ComingHome LeavingHome' na 'not active'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczne opisy są u Rosjan i na polskich forach. Włączanie mignięciem długich po otwarciu drzwi. 

Radia nie zresetowałem, nie sądziłem że trzeba skoro adaptuję sterownik 9 a nie infotainment. Rano spróbuję. 

Reszta wg opisu, z tą różnicą, że u mnie kanały na oświetlenie mają inne opisy (jak w załączonych grafikach)

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2019 at 20:56, pab567 napisał:

A ustaw tak, jak pisałem, i magistralę na Komfort

Już wiem w czym tkwił problem ;-). Miałem coś przekodowane w "19-CAN Gateway". Poprawiłem i śmiga ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz walczę z alarmem. Czy ktoś wie co zrobić by później się załączał?

Chodzi mi konkretnie o sytuację, że kiedy domykam szyby z pilota to przy samym końcu załącza się alarm .... Czy jest to kwestia kodowania?

Mam alarm Mobitel 5

57f26cb48ef7a9cfe117465d7d063b31.jpg8ccfa69b56033687ca4e7dff903818d8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was sprawdzał Off road menu?

Mam Octavię 3 z Bolero. Wszystko ustawiłem w VCDS jak w manualach, ale nic się nie pojawiło ...

W Bolero "Offroad" nie uruchomisz, tylko radia z nawigacją obsługują tą funkcję.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2019 at 22:56, mcq napisał:

Akurat pełnym opisem wyprowadzenia to się nie sugeruj. Te różnice bez większego znaczenia w tym przypadku.

Sprawdz czy w halogenach 12nl i 13nl masz ustawiona funkcje CommingHome

Dzięki za podpowiedź! 

CommingHome aktywowane ? Rzeczywiście nie miałem ustawionych funkcji w kanałach 12nl i 13nl. Znalazłem wolne funkcje w C (A i B były już przypisane) oraz musiałem zmienić do par CD parametr Dimmwert na 100. Dodatkowo aktywowanie wymagało zresetowania, z poziomu radia, ustawień oświetlenia do ustawień fabrycznych. 

Świecą się halogeny oraz pozycyjne z tyłu. W menu radia jest możliwość regulacji od 10 do 30s. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jak aktywuję te 2 opcje uzyskam taki efekt ? 

Awaryjny sygnał stopu i miganie hamulca awaryjnego

(Światła hamowania)

CE 09

Adaptacje

Aussenlicht Blinker

Emergency alert blinken ->

na active

Crashblinken -> na active

 

 

Edytowane przez Robert Bd (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Robert Bd napisał:

Nie mogłem się powstrzymać , pojechałem sprawdzić ? działa  ? 

Przy jakiej prędkości to działa? Mam to zakodowane w rapidzie ale jakoś nie działa. Ciśniesz hamulcem w deche?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2019 at 23:14, mazzi napisał:

A to nie powinno być domyślnie włączone?

W jakim świecie żyjesz?? ? Domyślnie Masz włączone tylko to za co zapłaciłeś kupując auto. Resztę trzeba sobie samemu a jest tego bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Langusta, @Robert Bd

Powiedźcie mi koledzy czy oba kanały muszą być na active?

Emergency alert blinken -> na active

Crashblinken -> na active

Poszedłem to zakodować i okazuje się że u mnie jest tylko Emergency alert blinken. Ustawiłem na aktywny, ale nie mam Crashblinken. Chyba że to inaczej może się nazywać?

Mam jeszcze jedno pytanie co do kodowania.

Załóżmy hipotetycznie że chciałbym podmienić z O3 fotele z ogrzewaniem i wstawić do mojej O3.

Czy wtyczki są uniwersalne i w mojej O3 będą odpowiednie do foteli z ogrzewaniem? Jeżeli tak to czy tylko należałoby zamontować wyłączniki do ogrzewania foteli, przekaźnik itd?

A co z poduszkami w fotelach. Czy po przełożeniu z innego samochodu sterownik je zaakceptuje czy trzeba kodować.

Jak sprawa wygląda z takim tematem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2019 at 17:24, Robert Bd napisał:

Witam czy jak aktywuję te 2 opcje uzyskam taki efekt ? 

Awaryjny sygnał stopu i miganie hamulca awaryjnego

(Światła hamowania)

CE 09

Adaptacje

Aussenlicht Blinker

Emergency alert blinken ->

na active

Crashblinken -> na active

 

 

Mimo że mam te adaptacie na active to u mnie w rapidce to nie działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Was podziwiam....za wrok raczej bo ja kilka razy przeszukałem całą listę w CE9 adaptacjach i ...

Aussenlicht Blinker

Emergency alert blinken ->

Crashblinken ->

tych pozycji nie mogę odnaleźć.  W oczach już pojawił mi się kod binarny jak w Matrixie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam miganie w razie zderzenie aktywne, w razie paniki aktywne oraz układu alarmowego taksówki nie aktywne i może tu jest pies pogrzebany. Ja  będe miał octavie 3 fl po niedzieli to sprawdzę co w niej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gluszek20 napisał:

Mimo że mam te adaptacie na active to u mnie w rapidce to nie działa ?

Jeszcze to można zakodować "ostrzegawcze  światła hamowania" , w O3 może być inaczej jak w O3FL 

2.png

Muszę sprawdzić u siebie jak to mam zakodowane bo sie robi zamieszanie, kodowania z O3 mieszają się z O3FL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team