Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info o obsłudze głosowej.

Aktywowałem tą opcje w O3 2017r FL, działa i tylne led świeca z dziennymi led, lecz zauważyłem, że na filmie nie podświetlany jest symbol na przełączniki świateł ze sa pozycje a u mnie w polifcie świeci na zielono ze pozycje w ustawieniu przełącznika na "0". Domyślam sie ze jest to spowodowane ze w FL cos dodatkowo trzeba przestawić i czy wiecie co i jak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pasek181 napisał:

Dzięki za info o obsłudze głosowej.

Aktywowałem tą opcje w O3 2017r FL, działa i tylne led świeca z dziennymi led, lecz zauważyłem, że na filmie nie podświetlany jest symbol na przełączniki świateł ze sa pozycje a u mnie w polifcie świeci na zielono ze pozycje w ustawieniu przełącznika na "0". Domyślam sie ze jest to spowodowane ze w FL cos dodatkowo trzeba przestawić i czy wiecie co i jak ? 

Nie jest przypadkiem tak że w samochodach po 2012 r powinny świecić tylko przednie światła do jazdy w dzień , bez tylnych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Robert Bd napisał:

Nie jest przypadkiem tak że w samochodach po 2012 r powinny świecić tylko przednie światła do jazdy w dzień , bez tylnych .

No jest, ale mam znajomego co się uparł że chce tył razem z dziennymi, tylko jego octavia jest z 2017 i na przełączniku świeci zielony symbol pozycji a w wersji z 2015 wchodzi kodowanie z tylnymi światłami ale nie świeci symbol pozycji na przełączniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni!

Bardzo ciekawe informacje, ja również przyłączam się do pytania o najlepszą opcję z kablem od kolegów z Chin. Co polecacie, żeby to programowanie działało i obsługiwało najnowszego VCDS?

Auto: O III produkcja koniec 2018

Dzięki uprzejme,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przez VCDS (a właściwie to czy w sterowniku) jest opcja jakichkolwiek operacji logicznych na zdarzeniach? Tzn. np. jeśli drzwi otwarte oraz światło włączone to włącz sygnał dźwiękowy. To taki przykład. 

Chodzi mi o takie kodowanie/adaptację żeby np. przy odblokowaniu centralnego zamka włączyły się na 10sek światła mijania albo halogeny i pozycyjne z tyłu. Widziałem taką instrukcję powiązania włączenia halogenów z oświetleniem wnętrza ale to jest lipa bo halogeny włączają się zawsze równolegle z oświetleniem wnętrza (np. każde otwarcie drzwi). 

EDIT: zastanawiam się co ja piszę... przecież to jest Leaving Home a to bez czujnika zmierzchu nie zagada bo to już kiedyś doczytałem... 

Ech, szkoda że nie ma takich zaawansowanych funkcji w sterowniku ? 

Edytowane przez maroo_s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabelka, to pewnie jest wiele opcji kupienia.

Ja jakiś czas temu kupowałem od tego sprzedawcy
https://pl.aliexpress.com/store/product/10pcs-lot-VAG-COM-18-2-1-VAGCOM-18-9-0-VCDS-HEX-CAN-USB-Interface/2403101_32974137286.html

Tylko powyższy link jest do 10 sztuk. Akurat na chwilę obecną nie miał aukcji z jedną sztuką z językiem polskim.

U mnie wszystko śmiga, do kabla była dołączona płytka i dokładna instrukcja instalacji, która jest ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2019 at 13:04, Robert Bd napisał:

Nie jest przypadkiem tak że w samochodach po 2012 r powinny świecić tylko przednie światła do jazdy w dzień , bez tylnych .

Nie mogłem się powstrzymać przed napisaniem kilku słów co do tych tylnych świateł.

Fakt jest taki że obowiązujące przepisy mówią że światła dzienne mają świecić tylko z przodu. Dla mnie to jest największa głupota jaką UE mogła wprowadzić. Każdy z nas jak ma automatyczne światła to jeździ na automacie z czystego lenistwa. I często zdarza się tak, że czujnik odczytuje jeszcze że jasnośc jest wystarczająca i są  właczone światła dzienne, czyli tylko z przodu, a dzień jest pochmurny, szary i ty jadąc za kimś żywcem sobie myślisz że powinien mieć włączone tylne światła dla lepszej widoczności. Uważam że ten przepis w wielu przypadkach powoduje niebezpieczeństwo pod względem widoczności. Ja osobiście też włączyłem sobie tylne światła do jazdy dziennej i mam to w d.. że taki przepis jest.
Ale z tym przepisem to o tyle jest zabawnie, że niby światła do jazdy dziennej z przodu nie mogą towarzyszyć światłą tylnym, i jak napotkacie jakiegoś upierdliwego smerfa na ulicy to pewnie może wystawić mandat za to. Ale jak już w dzień włączysz światła mijania i cały samochód jest oświetlony, ksenony itd to nikogo to nie interesuje że tył świeci. Co za absurd. Ile te tylne ledy zużywają dodatkowo energii i jak to się ma na większe spalanie, bo przecież tym się kierowała UE.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, andrewp napisał:

Nie mogłem się powstrzymać przed napisaniem kilku słów co do tych tylnych świateł.

Fakt jest taki że obowiązujące przepisy mówią że światła dzienne mają świecić tylko z przodu. Dla mnie to jest największa głupota jaką UE mogła wprowadzić. Każdy z nas jak ma automatyczne światła to jeździ na automacie z czystego lenistwa. I często zdarza się tak, że czujnik odczytuje jeszcze że jasnośc jest wystarczająca i są  właczone światła dzienne, czyli tylko z przodu, a dzień jest pochmurny, szary i ty jadąc za kimś żywcem sobie myślisz że powinien mieć włączone tylne światła dla lepszej widoczności. Uważam że ten przepis w wielu przypadkach powoduje niebezpieczeństwo pod względem widoczności. Ja osobiście też włączyłem sobie tylne światła do jazdy dziennej i mam to w d.. że taki przepis jest.
Ale z tym przepisem to o tyle jest zabawnie, że niby światła do jazdy dziennej z przodu nie mogą towarzyszyć światłą tylnym, i jak napotkacie jakiegoś upierdliwego smerfa na ulicy to pewnie może wystawić mandat za to. Ale jak już w dzień włączysz światła mijania i cały samochód jest oświetlony, ksenony itd to nikogo to nie interesuje że tył świeci. Co za absurd. Ile te tylne ledy zużywają dodatkowo energii i jak to się ma na większe spalanie, bo przecież tym się kierowała UE.

To nie chodzi o żadne spalanie , dla mnie to bzdura żeby z tyłu się miały świecić samochod przedemną to nie igła żebym go nie zauważył , zerstą jadąc w pochmurny dzien i majac przełącznik w trybie AUTO w dodadtku gdy pada deszcz i tak automatycznie włączą się światła mijania . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję pliku oryginalnego fabrycznego kodowania do modułu 5Q0937084AG do O3. Po wymianie modułu brak centralnego z pilota, przeciwmgłowych i oświetlenia kabiny. Nie chcę nic kombinować tylko przywrócić stan fabryczny ustawień. Może ktoś coś podpowie ewentualnie może znajdzie się w okolicy Lublina ktoś kto z tym powalczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To udaj się do aso niech ci go zakodują.  To nie octavia 2 sam nie wymieniasz bez sprzętu. Musisz dopisać ochronę komponentu do samochodu odpowiednio go zakodować i ustawić adaptacje pod konfiguracje auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

Jest ktoś życzliwy z Krakowa lub okolic z odpowiednim programem i kablem aby wykonać parę modów w Octavii 3 2015 rok. Dokładnie potrzebuję :

- wyłączyć start stop na stałe 

- Włączyć video w czasie jazdy na columbusie

- Włączyć zamykanie automatycznej klapy bagażnika z przycisku (nie tylko otwieranie) 

- i może coś jeszcze z przydatnych funkcji 

Proszę o kontakt osoby które są w stanie coś poradzić w tym temacie. 

Edytowane przez Putul (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy któryś z kolegów użyczyłby VCDS w wersji działającej z OIII FL bo mam 18.2.1 ale z tego co piszą to potrafi więcej namieszać z kodowaniem niż co kolwiek ustawić. I boje się co kolwiek zmieniać aby sobie nie namieszać w sterownikach

Edytowane przez wojtek2626 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojtek2626 napisał:

czy któryś z kolegów użyczyłby VCDS w wersji działającej z OIII FL bo mam 18.2.1 ale z tego co piszą to potrafi więcej namieszać z kodowaniem niż co kolwiek ustawić. I boje się co kolwiek zmieniać aby sobie nie namieszać w sterownikach

Jak robisz wszystko z głową to sam program CI nic nie namiesza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w Rapidzie mieli taki przypadek z 18.2.1 wchodzili w pomocnika kodowania niby zakodowali to co chcieli a po zatwierdzeniu zaczynały się dziać różne rzeczy, jakby program pokazywał to co chcemy ale sobie zmieniał wartości w długim kodowaniu wg swojego widzimisię, dopiero przywrócenie ori kodowania i reczne wpisanie naprawiło bledy. Czy ktoś z OIII miał takie problemy  jeśli chodzi o VCDS 18.2.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, tak się zastanawiam czy taki numer przejdzie. Do rzeczy, nie mam czujnika zmierzchu w swojej o3 i tym samym comming/leaving działa tylko stale albo z manetki. A gdyby tak wsadzić przełącznik świateł z wbudowanym czujnikiem to jest szansa że po zakodowaniu w dzien nie bedzie odpalał świateł niepotrzebnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2019‎-‎03‎-‎08 at 13:05, rrobert napisał:

Poczytaj opisy chinol z 18 działa zle, z zwłaszcza pomocnik kodowania. zainstaluj 17 i powinno być dobrze 

Właśnie dlatego pytanie czy któryś z kolegów podzieliłby się taka wersja VCDS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pasek181 A masz czujnik wilgotności powietrza? Jeśli tak to zmieniasz czujnik na ten z RLHS i włącznik świateł na ten z funkcją auto plus jeden dodatkowy kabelek i adaptacje i działa jak należy.

Jeśli nie masz to nie wiem czy w 100% zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team