Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj doszedł kabelek, więc do 23:00 byłem nieobecny w domu. Kodowałem Led-y tylnych blach, udało się zakodować ilość paliwa i test zegarów. Nie mogę sobie poradzić z opuszczaniem prawego lusterka. Proces kodowania mam za sobą, problem pojawia się w adaptacji kanału kontrola dostępu 2 - Spiegelabsenkung bei Rueckweartsfahrt. W polu wartość zapisana pojawia się komunikat: ERROR ... (dalej nie pamiętam), pole nowa wartość w ogóle się nie podświetla. Ktoś poradzi co zrobić z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MORGOOTH napisał:

Spoko tylko zastanawiam się dlaczego tak się dzieje. W sumie często opuszczam lusterko parkujac przy krawężniku. 

Wersje azjatyckie programu nie raz robią błędy i nie zapisują lub nie widzą wprowadzonych adaptacji lub kodowania.

Jak widzę ze program nie przyjmuje zmian to uruchamiam go ponownie i i na ogół to pomaga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MORGOOTH napisał:

Czyli próbować próbować próbować. Ok sprawdzę to za chwilę. Bo innego wytłumaczenia nie ma? Czy może być tak że my OIII tego nie ogarnie? 

Na manualnych fotelach obniżanie lusterka działa gdy  przełącznik lusterek jest ustawiony na prawe lusterko i wrzuconym wstecznym.

Lusterko wraca przy prędkości około15km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MORGOOTH napisał:

Możesz mi to rozpisać krok po kroku? Może gdzieś się walnalem 

U mnie poszło na tym:

Tested on Elegance, vRS & SE

Controller 52 - Passenger Door

07 - Coding

Byte 4

Enable Bit 2

Enable Bit 3

image.png.b9af984e9cb3671168a52538465642c6.png

 

Controller 09 - Central Electronics

16 - Security Access - enter 31347

10 - Adaptation

(15)-Access control 2-Spiegelabsenkung bei Rueckwaertsfahrt - change to active

image.png.667c6be5956fa00b09447ec34ff4c7f5.png

 

This setting enables a menu item in Infotainment

(20)-Access control 2-Menuesteuerung Spiegelabsenkung - change to active

image.png.9ac2a787c2dd1b7fa7aba417b13f6682.png

Remember, the mirror switch needs to have the passenger mirror selected for this to work, and the mirror only dips a fixed amount if you don't have memory seats.

Edytowane przez mez2008 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, mez2008 napisał:

U mnie poszło na tym:

Tested on Elegance, vRS & SE

Controller 52 - Passenger Door

07 - Coding

Byte 4

Enable Bit 2

Enable Bit 3

image.png.b9af984e9cb3671168a52538465642c6.png

 

Controller 09 - Central Electronics

16 - Security Access - enter 31347

10 - Adaptation

(15)-Access control 2-Spiegelabsenkung bei Rueckwaertsfahrt - change to active

 image.png.667c6be5956fa00b09447ec34ff4c7f5.png

 

This setting enables a menu item in Infotainment

(20)-Access control 2-Menuesteuerung Spiegelabsenkung - change to active

image.png.9ac2a787c2dd1b7fa7aba417b13f6682.png

Remember, the mirror switch needs to have the passenger mirror selected for this to work, and the mirror only dips a fixed amount if you don't have memory seats.

Poszło jak napisałeś. nie miałem ustawionej funkcji w menu żeby ją odchaczyć. Działa jak talala. Pytanie czy da sie ustawić aby lusterko niżej sie "spuszczało"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MORGOOTH napisał:

Poszło jak napisałeś. nie miałem ustawionej funkcji w menu żeby ją odchaczyć. Działa jak talala. Pytanie czy da sie ustawić aby lusterko niżej sie "spuszczało"?

Wraca ci do normalnej pozycji ?? bo też mam fotele bez pamięci i nie wraca mi jak trzeba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MORGOOTH napisał:

Wraca do moich ustawień. Przeprowadza kodowanie jak w linku wyżej a gwarantuje że będzie grało. Ja też miałem z tym problem. 

RObiłem wg tego a to jest to samo co wyżej i lusterko się opuszcza ale wraca jak chce więc lipa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg opisu mez2008 mi zadziałało. Kodowalem gdy lusterko ustawione był w pozycji R i tam ma zostać jeśli chcesz żeby się opuszczał. Ono robi niewielki ruch. Ja musialem dwa rady adoptować dopiero zagrało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2019 at 13:31, tholin85 napisał:

cześć jak 
Jak w O II aktywować oba Tylne światła przeciwmgielne?
Z góry dziekuje za pomoc.

grzebie grzebie w necie i znalazłem coś takiego czas na testy
https://www.briskoda.net/forums/topi...omment=3095495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ma ktos kodowanie żeby comming leaving home działało tylko ze światłem dziennym bo narazie mam albo przeciwmgielne albo xenony , czy jest wogole opcja żeby działało tylko z paskiem DRL  03 2014

Dnia 17.03.2019 at 09:34, MORGOOTH napisał:

Wg opisu mez2008 mi zadziałało. Kodowalem gdy lusterko ustawione był w pozycji R i tam ma zostać jeśli chcesz żeby się opuszczał. Ono robi niewielki ruch. Ja musialem dwa rady adoptować dopiero zagrało. 

U mnie nadal wraca jak che nie działa to tak jak np w golfie VII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Robert Bd napisał:

no widzisz , kolega wyżej twierdzi że bez pamięci wraca 

Wyżej pisałem ze adaptacja działa, fakt jest taki że na manualnych fotelach lusterko po kilku cofaniach autem zostaje w pozycji niższej niż były pierwotnie ustawione do jazdy.

Prawidłowe działanie tej funkcji tylko na fotelach z pamięcią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robert Bd napisał:

no widzisz , kolega wyżej twierdzi że bez pamięci wraca 

Ustawione lusterka pode mnie. Kodowanie jak wyżej opisałem z pomocą ziomka z forum. Ustawione lustro na R i musi być dobrze. Kolega coś źle kręci. Albo kodowanie albo adaptacja. No tatę nI da rydy inaczoj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wersji bez pamięci wraca ale nie do tej samej pozycji. jak będziecie wiedzieli jak działa pamięć ustawień  w grupie Vag to będzie wszystko jasne

to możecie pisać ze działa. 

jak coś na wrócić do poprzedniej pozycji jak nie wie gdzie było przed opuszczeniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team