Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Szcz3p4n napisał:

Czy da radę zmienić kodowanie automatycznego składania lusterek?

Mianowicie chodzi mi żeby składały się przy dłuższym przytrzymaniu przycisku zamykania lub przy podwójnym naciśnięciu, a rozkladały się przy przekreceniu zapłonu?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Da się to samo kodowanie co do S3 
Składanie lusterek po długim przytrzymaniu przycisku zamykania na pilocie - a nie jak fabrycznie albo zawsze albo nigdy

Podłączamy Obd11 do gniazda łączymy z samochodem potem Klikamy w 3 poziome kreski po dolnej prawej przycisku skanuj wtedy wejdziemy do sterowników 
Wchodzimy w sterownik 09 centralny układ elektroniczny 
Klikamy zakładkę Adaptacja i tam wyszukujemy wpisując Spiegelverstellung (wystarczy wpisać 3 litery Spi) 
W pozycji Funk Spiegelanklappung Modus zmieniamy z by look... Na by convenience... I potwierdzamy OK
Potwierdzamy zmianę wpisując hasło/login 31347
W menu ustawień samochodu w radiu w pozycji sterowanie szyb i lusterek trzeba zaznaczyć v składanie lusterek po zamknięciu samochodu. 
Możemy wyłączyć urządzenie i zapłon i gotowe. 

Możesz się cieszyć efektami. 

https://youtu.be/9AmnxEwSX0k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szcz3p4n napisał:

To podziel się tą informacją jak tak ustawić...? emoji16.png

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Car, ustawienia, lusterka i wycieraczki i zaznaczone składane po zaparkowania. Wtedy rozkładają się tylko ponownie po włączeniu zapłonu a nie po otwarciu auta. 

IMG_20190429_170358.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Car, ustawienia, lusterka i wycieraczki i zaznaczone składane po zaparkowania. Wtedy rozkładają się tylko ponownie po włączeniu zapłonu a nie po otwarciu auta. 
IMG_20190429_170358.thumb.jpg.04433a1f81ab8a4fca07f32cb355db8d.jpg
To u mnie jest inaczej, jak zaznaczę tą opcję to rozkładają się po otworzeniu auta z pilota. Właśnie o takie kodowanie mi chodzi ktoś wie jak to zrobić?
Dziękuję za wcześniejsze kodowanie o składaniu już zakodowalem i działa jak należy

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dawcio napisał:

Da się to samo kodowanie co do S3 
Składanie lusterek po długim przytrzymaniu przycisku zamykania na pilocie - a nie jak fabrycznie albo zawsze albo nigdy

Podłączamy Obd11 do gniazda łączymy z samochodem potem Klikamy w 3 poziome kreski po dolnej prawej przycisku skanuj wtedy wejdziemy do sterowników 
Wchodzimy w sterownik 09 centralny układ elektroniczny 
Klikamy zakładkę Adaptacja i tam wyszukujemy wpisując Spiegelverstellung (wystarczy wpisać 3 litery Spi) 
W pozycji Funk Spiegelanklappung Modus zmieniamy z by look... Na by convenience... I potwierdzamy OK
Potwierdzamy zmianę wpisując hasło/login 31347
W menu ustawień samochodu w radiu w pozycji sterowanie szyb i lusterek trzeba zaznaczyć v składanie lusterek po zamknięciu samochodu. 
Możemy wyłączyć urządzenie i zapłon i gotowe. 

Możesz się cieszyć efektami. 

https://youtu.be/9AmnxEwSX0k

dobra tez mam obd11 i mam problem u mnie sie nie pokazuje wogle ta nazwa Spiegelverstellung help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Misio4321 napisał:

dobra zrobilem ja w tym filmie menu w radiu sie pokazalo ale cos nie chce ztrybic psiklaem woda i nie zamykaja sie szyby niech ktos zobaczy czy to dziala u niego albo ja cos z manetka zle robie 

A jaki masz czujnik w podstawie lusterka wilgotności, wilgotności zmierzchu czy wilgotności zmierzchu i deszczu. Bo obstawiam że brak deszczu w czujniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze jak to sprawdzic 

znaczy tak ja jeszcze dokodowale jedna zecz mianowicie dlugie kodowanie nie wiedzialem jak to ugrysc w obd11 ale z pomoca znajomka co pracuje w oddziale udalo sie i nie prawdzilem czy dziala bo juz ciemno jest a odnosnie czujnika w opisie auta bylo napisane czujnik deszczu w kodowaniu tez mam wszystkie funkcje ale jak bys mogl powiedziec jeszcze jak to sprawdzic dla pewnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Misio4321 napisał:

dobra kolego czujnik wilgoci a czujnik deszczu to to samo jest 

No właśnie nie to samo. są dwa rodzaje czujnik wilgoci i czujnik deszczu+światła+wilgotności.

Jeśli dobrze kojarzę to do automatycznego zamykania szyb podczas deszczu musi  być włącznik świateł ustawiony na auto. wtedy automatycznie też  zmieniają się światła z dziennych na mijania.

Dnia 17.05.2016 at 15:15, Namo napisał:

@rrobert aha, czyli jeszcze czujnik 5Q0955547 tzw. RLFS żeby mieć domykanie w deszczu. 

Czujnik RLHS vs RLFS.png

RLHS to 5Q0955547A a RLFS to też 5Q0955547 ale bez A na końcu. Na stan żelka nie zwracać uwagi, kupić w ASO nówkę?

Jakieś jeszcze kabelki, wtyczki dodatkowo trzeba żeby asystenta świateł podłączyć?

Lusterko zamówione :-D

A tu jest jak sprawdzić

Edytowane przez Gluszek20 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2019 at 12:04, MORGOOTH napisał:

Chłopy dzisiaj kodowałem u teścia cornery w MY 2016 no i po zastosowaniu tylko pierwszej części z posta zapalały się obydwa nie chcąc gasną. Sprawdzałem kodowanie dl O3FL i brakuje mi takiej pozycji IDE03638-ENG115830-static AFS light-Zeitwert Einschaltzeit Abbiegelicht,15 min,

POMOŻECIE? Musze wyjść z twarzą.

Dziękuje Ci serdecznie za odpowiedź, 

ale powiem Ci, że jestem w tym zielony. Czy jesteś w stanie mi to wykonać w Samochodzie ? 

Jestem z okolic Krakowa. Dodam jeszcze, że mój samochód jest w wersji RS i światła przeciwmgłowe są LED. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będę w Stolicy jeszcze w maju. Nie mam kabla. Cornery swoją drogą a czy jesteś w stanie także zamontować mi w tym samochodzie kamerę cofania ? Wiem, że producent zablokował możliwość montażu poza fabryką od 31 tygodnia 2018 r. Mój samochód jest z 43/2018 i niestety jestem w kropce. Kupię tą oryginalną kamerę tylko kwestia wykonania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team