Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, MORGOOTH napisał:

Ktoś spotkał się z czymś podobnym? Mianowicie test zegarów, zakodowany ale nie zawsze wykonuje test, tzn nie przy każdym ponownym uruchomieniu zapłonu. 

Ja mam tak test zegarów nie zrobi się  jeden po drugim gdy jest krótka przerwa. Ja muszę  odpalić auto, zgasic wyjąć kluczyk i włożyć przekręcić i robi test. A jeśli odpalimy zgasimy i znów chcemy odpalić bez wyjmowania kluczyka ze stacyjki  wtedy testu brak.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2019 at 10:12, Lukas345 napisał:

U mnie w menu radia da się właśnie tak ustawić, że albo po otwarciu z pilota albo po włączeniu zapłonu. 

@rrobert pytanie do Ciebie o dokładnie takie zakodowanie momentu rozkładania ?? Ja jak zaznaczę w radiu to rozkładają się przy otwarciu auta z pilota....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rrobert chyba się nie rozumiemy. Ja mam w radiu wszystko zakodowane, że automatyczne składanie mi działa.
Moja zagadka polega na rozkładaniu, żeby działo się po przekreceniu kluczyka w stacyjce.

Tu pokazane jak to u mnie wygląda:



d4a32ac543968c675b99c48f608c5a43.jpg

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można zakodować w octavi 3 przed fl otwierania po stacyjce sprawdzane w serwisie gdzie zajmują sie kodowanie jedyna opcja jest z pilota przy dłuższym trzymaniu przycisku ja tak mam innej opcji nie ma. Nie wiem jak to wygląda po fifcie 

Dnia 2.05.2019 at 20:35, MORGOOTH napisał:

Ktoś spotkał się z czymś podobnym? Mianowicie test zegarów, zakodowany ale nie zawsze wykonuje test, tzn nie przy każdym ponownym uruchomieniu zapłonu. 

zeby wykonał ponownie trzeba wyjąc kluczyk ze stacyjki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szcz3p4n napisał:

Wydaje mi się że nie masz racji gdyż kolega Lucas który ma tak fabrycznie zakodowane widać że ma O3 przed FL....

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

To sie zapytaj kolegi o kodowanie odpowie ci ze on już tak miał po za tym poczytaj wcześniejsze posty   bo z tego co ja wiem nie da się tego zakodować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Szcz3p4n napisał:

Wydaje mi się że nie masz racji gdyż kolega Lucas który ma tak fabrycznie zakodowane widać że ma O3 przed FL....

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie tak. Test jest ale nie zawsze. Zastanawiam się nad tematem wyrobienie tkzw potocznie heh stacyjki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, rrobert napisał:

Ja pierdole nie macie większych problemów. Test zegarów jak by to była fura gdzie te dane są istotne 

Po pierwsze się zachowuj po drugie każdy m prawo zadać tu pytanie każdy ma prawo na nie odpowiedzieć a ty nie jesteś pępkiem świata 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rrobert napisał:

Ja pierdole nie macie większych problemów. Test zegarów jak by to była fura gdzie te dane są istotne 

A może ktoś kto ma swoją "fruwająca kurę"  nie obrażając nikogo chce poczuć się jak w luksusowym aucie i to za znacznie niższe pieniądze. Mnie na przykład irytuje brak możliwości sprawdzenia stanu naładowania akumulatora i drąże ten temat dalej co zrobić żeby to działało. A dodam że zdarzyło się tak że pokazało owy stan naładowania kilka razy. A w aso mówili że się nie da. Konie ot i wraćmy na właściwy tema jaki jest kodowanie VCDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czy w dobrym dziale piszę, lecz w razie zaśmiecania proszę przenieść.

Mam problem, zakupiłem kablem z oprogramowaniem VCDS.

Na początku zainstalowałem wszystko w wersji PL nastepnie ANG, praktycznie wszystko robione zgodnie z instrukcją ( zainstalowanie 2 plików + wyłączenie aktualizacji) na początku chciałem zaprogramować zegary ( staging) jak się okazało po zaprogramowaniu nic nie działa, a finalnie okazuje sie że nie zapamietało. Reisntalka na ANG to samo, sprawdziłem dodatkowo na zakodowaniu ilości paliwa to samo.... Macie jakieś pomysł czy coś źle robię  czy może przewód jest lewy? 

Screenshot_20190505-011354_AliExpress.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rrobert napisał:

Ja pierdole nie macie większych problemów. Test zegarów jak by to była fura gdzie te dane są istotne 

rrobert po to jest to forum, żeby podzielić się tego typu tematami? Ty masz furę za jaki hajs? modzisz VCDS-em więc chyba ze swojego combi robisz Bentleya? Nie wszyscy muszą się udzielać w tematach, które ich nie interesują. 

8 godzin temu, AdiRuti napisał:

Panowie nie wiem czy w dobrym dziale piszę, lecz w razie zaśmiecania proszę przenieść.

Mam problem, zakupiłem kablem z oprogramowaniem VCDS.

Na początku zainstalowałem wszystko w wersji PL nastepnie ANG, praktycznie wszystko robione zgodnie z instrukcją ( zainstalowanie 2 plików + wyłączenie aktualizacji) na początku chciałem zaprogramować zegary ( staging) jak się okazało po zaprogramowaniu nic nie działa, a finalnie okazuje sie że nie zapamietało. Reisntalka na ANG to samo, sprawdziłem dodatkowo na zakodowaniu ilości paliwa to samo.... Macie jakieś pomysł czy coś źle robię  czy może przewód jest lewy? 

Screenshot_20190505-011354_AliExpress.jpg

Myślę, że powinieneś usunąć obydwa programy EN i PL oraz sterownik kabla. Podeślę Ci program na maila. Napisz priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert Bd  zainstaluje wszystko jeszcze raz i wrzucę zdjęcia lub filmik to może coś poradzicie.

Ogólnie mam 2 pliki do instalacji.(Foto2x)

Następnie wyłączam aktualizację itp.

Programie staging, program pokazuje akcept, a nastepnie ROD.

20190505_094755-2016x1512.jpg

20190505_094821-2016x1512.jpg

20190505_000905-2016x1512.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team