Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Mefju napisał:

W mojej o3 po otwarciu auta mam lusterka złożone . Dopiero jak chce odpalić auto to się rozkładają . Natomiast składają się po zamknięciu na jedno przyciśniecie.

Dokładnie tak jak u mnie, i widzę że ten sam rocznik. Jeśli chcecie to powiedzcie które kodowanie sprawdzić to mogę to u siebie sprawdzić i tu wrzucić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiemy gdzie szukać to jak mamy to zrobić ? 

Po za tym każdy ma pracę , rodzinę i inne obowiązki.

Czekamy aż Robert się wypowie gdzie możnaby szukać w vcds. 

Cierpliwości ... Żyjesz bez tego już jakiś czas to jeszcze chwilę możesz poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzimy w sterownik 09 centralny układ elektroniczny 
Klikamy zakładkę Adaptacja i tam wyszukujemy wpisując Spiegelverstellung (wystarczy wpisać 3 litery Spi) 
W pozycji Funk Spiegelanklappung -- ile masz tu opcji 2 czy 3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam radio Amundsen i próbowałem uruchomić następującą adaptację

*Tryb serwisowy przednich wycieraczek. 

Tryb serwisowy przednich wycieraczek włączany z pozycji radia.
domyślnie opcja w radiu odznaczona kiedy zaznaczymy wycieraczki robią ruch w kierunku pionowym i tak pozostają.
9 centralna elektryka
Adaptacja
IDE01268-ENG126573 -Frontwischer_Serviceposition zmieniamy na aktywne.
IDE01268-ENG116615- Menuesteuerung Frontwischer zmieniamy na aktywne.

i tu problem bo vcds nie znajduje tej pozycji

IDE01268-ENG126573 -Frontwischer_Serviceposition zmieniamy na aktywne. i nie mogę nic więcej zrobić.

Natomiast IDE01268-ENG116615- Menuesteuerung Frontwischer jest aktywne i w menu radia wycieraczki nie pojawia się też nic.

i drugi problem dotyczy drugiego światła przeciwmgłowego a raczej jego braku nie mogę go włączyć wg. poniższego filmu. Lampy po fl czyli z jednym świecącym C.

Pomożecie??

 

Edytowane przez Gluszek20 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodam że opcja obniżania lusterka przy wstecznym pojawiła się w radiu do za znaczenia i działa a sam też to adaptowalem. Ew. Ze opcja serwisowa wycieraczek jest nazwana inaczej. Może ktoś to jeszcze spr. I potwierdzić? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gluszek20 napisał:

Posiadam radio Amundsen i próbowałem uruchomić następującą adaptację

*Tryb serwisowy przednich wycieraczek. 

Tryb serwisowy przednich wycieraczek włączany z pozycji radia.
domyślnie opcja w radiu odznaczona kiedy zaznaczymy wycieraczki robią ruch w kierunku pionowym i tak pozostają.
9 centralna elektryka
Adaptacja
IDE01268-ENG126573 -Frontwischer_Serviceposition zmieniamy na aktywne.
IDE01268-ENG116615- Menuesteuerung Frontwischer zmieniamy na aktywne.

i tu problem bo vcds nie znajduje tej pozycji

IDE01268-ENG126573 -Frontwischer_Serviceposition zmieniamy na aktywne. i nie mogę nic więcej zrobić.

Natomiast IDE01268-ENG116615- Menuesteuerung Frontwischer jest aktywne i w menu radia wycieraczki nie pojawia się też nic.

i drugi problem dotyczy drugiego światła przeciwmgłowego a raczej jego braku nie mogę go włączyć wg. poniższego filmu. Lampy po fl czyli z jednym świecącym C.

Pomożecie??

 

Samo włączenie nie wystarczy,domyślnie drugie przeciwmgłowe jest ustawione na zero mocy świecenia.Potrzebna jest zmiana na 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Closing Windows When Iglite Off
Select Control unit 09 (Central Electrics)
Security access
Access Code 31347
Adaptation
(13) -Zugangskontrolle 2 released trailing FH cancel at Tueroeffnen
Value=Aktif

Tu macie kodowanie do zamykania okien jak zgasicie auto przydatna zecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cliner napisał:

Samo włączenie nie wystarczy,domyślnie drugie przeciwmgłowe jest ustawione na zero mocy świecenia.Potrzebna jest zmiana na 100.

Zmienione wartości na 100 i nic to nie daje może ktoś podesłać zdjęcia swojej działającej adaptacji. Żarówka w prawej lampie też jest. Albo brakuje kabla od lewej do prawej lampy.

Edytowane przez Gluszek20 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gluszek20 napisał:

Z kablem nie żart np w rapidzie wiem inna klasa żarówka też jest a kabla właśnie brak i będę też dokładał. Dla tego tak pomyślałem że skoro kodowanie nie pomaga.

Jest coś na rzeczy, zakodowałem i też nie świeci w O3FL opuściłem* 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Szcz3p4n napisał:

@Gluszek20 ja mam przed FL i zakodowalem drugie przeciwmgielne, robiłem wg tego filmiku co wrzuciles...

No właśnie przed fl działa a fl już nie. ? jak do przyszłego tygodnia się nie wyjaśni u kogoś że działa drugie przeciwmgielne po fl to spróbuje ściągnąć lampę i popatrze na kable i żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, próbowałem się przegryźć przez temat związany z VCDS, ale jak to mówią "im dalej w las.........". Dlatego chciałbym spytać od czego zależą możliwości zmian/włączeń poprzez kodowanie ? Od wersji auta, stacji multimedialnej czy rocznika ? Pewnie wszystkiego po trochu. Krótko , czy w moim aucie z 2015 ze Swingiem 2 gen. czyli z BT coś da się podziałać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kasztelan napisał:

Panowie, próbowałem się przegryźć przez temat związany z VCDS, ale jak to mówią "im dalej w las.........". Dlatego chciałbym spytać od czego zależą możliwości zmian/włączeń poprzez kodowanie ? Od wersji auta, stacji multimedialnej czy rocznika ? Pewnie wszystkiego po trochu. Krótko , czy w moim aucie z 2015 ze Swingiem 2 gen. czyli z BT coś da się podziałać ? 

No to zależy od sterownika co możesz zakodować ale ogólnie to możesz sobie zrobić duzo rzeczy fajnych i pomagających w użytkowaniu auta na co dzień.  Tu masz listę co można zrobić przez Obd 11 http://www.superbclub.pl/viewtopic.php?f=58&t=8366

Edytowane przez Misio4321 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team