Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

panowie nie mogę zakodować powrotu wycieraczek po wyłączeniu zapłonu, daję na "no active" tak jak w sprawdzonych kodowaniach, sterownik przyjmuje kodowanie , ale dalej jest to samo, że wycieraczki stają w połowie szyby... ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Misio4321 napisał:

Spoko jutro dam znać co wywalczyłem z tymi drzwiami mam pomysł ale zobaczę co w tym sterowniku siedzi. Kolega mi mówił ze marne szanse bo co śmieszne im nowsze auto tym mniej możliwości ona ma 2014 rok i ma więcej opcji w sterowniku niż ja w w 2016 trochę to słabe ze strony skody 

Jutro i ja siedzę w tym kodowaniu bo też mnie to wk... Ze za każdym zaryglowaniu uszy opadają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MORGOOTH napisał:

Jutro i ja siedzę w tym kodowaniu bo też mnie to wk... Ze za każdym zaryglowaniu uszy opadają 

możesz zakodować ze po wciśnięciu dłużej pilota się będą   zamykały ja tak teraz mam i jak sie nie uda to tak zostawię

15 minut temu, Mefju napisał:

panowie nie mogę zakodować powrotu wycieraczek po wyłączeniu zapłonu, daję na "no active" tak jak w sprawdzonych kodowaniach, sterownik przyjmuje kodowanie , ale dalej jest to samo, że wycieraczki stają w połowie szyby... ktoś coś?

a nie masz  w radiu znaczonych w pozycji serwisowej . I własnie dlatego tego nie robiłem bo duzo pisali ze to kodowanie wadliwie działa u niektórych. Jeszcze mozesz z pozycji radia ustawienia fabryczne ustawić  może to pomoże 

20 minut temu, MORGOOTH napisał:

Ja ma. My 2015 a tesciu My 2016 i już są roznice

No własnie o tym mowie ze różnice sa bardzo duze  wszystko zalezy od sterownika i wgranego softu. I dlatego sie tak denerwuje bo ktoś ci napisze ze u niego to działa i jest to dla niego normalne ale nie napisze jaki rok auta bo to akurat robi to wielka różnice tak samo jak z czujnikiem deszczu do 2014 roku działa zamykanie okien w czasie deszczu a po 2014 juz nie bo czujnik jest nowszej generacji mniejszy i mniej opcji znaczy eco :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok własnie wracam z Auta trochę powalczyłem i niestety w sterowniku drzwi nic nie ma na temat lusterek są za to adaptacje do przycisków otwierania okien przód tył i to wszystko wiec myślę ze niestety w rocznikach modelowych po 2014 roku nic się nie zdziała w tej kwesti. Chyba ze ktoś ma jakiś pomysł  to bardzo proszę o podzielenie opinii. Za komentarze pod tytułem ja mam u mnie działa dziękujemy. Skoro masz i działa to bądz   kreatywny rusz 4 litery porób zdjęcia kodowania jakie masz a będziemy ci wdzięczni Sen kju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no słabo to widzę ale dzięki za stronę

własnie bylem jeszcze raz w aucie i żadnej z opcji z tego forum nie mam w sterowniku drzwi kierowcy po za tym oni tam maja sterowniki z 2012-14 roku i unas ustawienie otwierania z pilota jest w centralnej elektryce 09 a golfie 6 w sterowaniu dzrzwi kierowcy 42 wiec to sa dwa rożne sterowniki a bawienie sie w jakieś zmiany w kodzie sory ale ja malutki jestem na takie rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rrobert napisał:

panowie golf6 to zupełnie inna platforma hardwarowa niż MQB

No wiem tylko chciałem zobaczyć czy jest opcja do zmiany kodowania w sterowniku drzwi ale tam raptem jest 5 opcji i chyba wszystkie dotyczą przycisków od szyb 

I tak teraz dochodzę do wniosku ze w Octavii wszystkie tego typu rzeczy jak lusterka szyby koduje się z centralnej elektryki. Jezeli  czegos tam nie ma to porostu twój typ tak ma :]

Wczoraj rozmawiałem z chłopakiem co dojerzdza do klientów   i koduje im auta oczywiście za kasę sprawdzał i podobno nie ma możliwości rozkładania lusterek po zapłonie w tym modelu z 2016 roku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co udało mi się zrobić u mnie rok 2014

Składanie lusterek po dłuższym przytrzymaniu przycisku przy zamykaniu.Otwarcie auta powoduje otwarcie lusterek i zaraz spowrotem się zamykają.Pełne otwarcie po zapłonie.

Zmieniamy z aktywne na nieaktywne

15576850111567693528175371770189.jpg

Edytowane przez magi2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Misio4321 napisał:

No wiem tylko chciałem zobaczyć czy jest opcja do zmiany kodowania w sterowniku drzwi ale tam raptem jest 5 opcji i chyba wszystkie dotyczą przycisków od szyb 

I tak teraz dochodzę do wniosku ze w Octavii wszystkie tego typu rzeczy jak lusterka szyby koduje się z centralnej elektryki. Jezeli  czegos tam nie ma to porostu twój typ tak ma :]

Wczoraj rozmawiałem z chłopakiem co dojerzdza do klientów   i koduje im auta oczywiście za kasę sprawdzał i podobno nie ma możliwości rozkładania lusterek po zapłonie w tym modelu z 2016 roku 

Musi byc. Mialem Leona z 16r i fabrycznie skladaly sie lusterka po przytrzymaniu przycisku na pilocie. Aktywowalem tak aby podczas zamyksnia auta sie skladaly a po otwarciu auta z pilota rozkladaly.

Na MQB prawie wszystkimi funkcjami zarzadza BCM 09 tak ze nie wiem co szukacie w drzwisch

Edytowane przez Gecon (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, magi2 napisał:

To co udało mi się zrobić u mnie rok 2014

Składanie lusterek po dłuższym przytrzymaniu przycisku przy zamykaniu.Otwarcie auta powoduje otwarcie lusterek i zaraz spowrotem się zamykają.Pełne otwarcie po zapłonie.

Zmieniamy na nieaktywne

15576850111567693528175371770189.jpg

ja to mam aktywne i u mnie to działa inaczej przytrzymanie dłużej składa lusterka a otwarcie z pilota rozkłada i tyle nie składają się ponownie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gecon napisał:

Musi byc. Mialem Leona z 16r i fabrycznie skladaly sie lusterka po przytrzymaniu przycisku na pilocie. Aktywowalem tak aby podczas zamyksnia auta sie skladaly a po otwarciu auta z pilota rozkladaly

nie bardzo rozumiem co napisałeś. Bo to co ty piszesz to ja mam w standardzie i nic nie musiałem kodować teraz chodzi o to by rozkładały sie lusterka po zapłonie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, magi2 napisał:

to musimy być nieaktywne

4 minuty temu, magi2 napisał:

to musimy być nieaktywne

czyli gdzies jest opcja ze po zaplonie koro sie rozkladaja gdy przekrecisz kluczyk teraz tylko wyeliminowac to rozkladanie i skladanie i bedzie miodzio

1 minutę temu, Gecon napisał:

Po zaplonie czyli dopiero jak przekrecisz kluczyk tak?

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, magi2 napisał:

nie pamiętam 

nie jestem już przy aucie

E no dziś to zakodowałem i muszę przyznać wielkie piwsko dla kolegi gdyby jeszcze to rozkładanie i składanie wyeliminować było by bosko ale i tak mega ze sie udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje o którą pytałeś mam nieaktywną.

Dodam tylko że chyba jednak to nie ta opcja.Auto powstało 4ha i lusterka sie otworzyły 

Jak masz chwilę to zmień w kodowaniu  na próbę sposób zamykania lusterek żeby było za każdym razem sprawdzimy czy ma to wpływ

Edytowane przez magi2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team