Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, magi2 napisał:

Doszukałem sie Informacji  że  dziala ze sterownikami z wersja 0032 i wyzej

Dobra ja już zostawiłem że po dłuższy przytrzymaniu składają się i tak zostawiłem i jak dla mnie jest ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Gecon napisał:

Zmiana kodowania raczej ti nie pomoze , 032 moze miec wiecej bitte/bajtow tak ze watpie aby sie obeszlo bez wymiany modulu

Czyli miałem rację od samego początku że wszystko zależy jaki kto ma moduł w aucie 

I sprawdziłem mam wersję oprogramowania 0031

A taki numer sterownika 5Q4959593B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że lusterka zostają tak jak były.

Pytanie z innej beczki, czy może mi ktoś przetłumaczyć że szwabskiego na nasze jak to ogarnąć?

* Dźwięk o włączonym zapłonie przy otwartych drzwiach.  - można to sobie wyłączyć i mieć ciszę.Sprawdzone ze strony steimei.de i działa.STG 17 (Schalttafeleinsatz) auswählenSTG Anpassung -> Funktion 10Zündung aktiv Meldung; Auslöserändern auf "Keine Anzeige

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się odezwę do ciebie w przyszły czwartek cz będę w Domu na 100 w piątek wtedy się dogadamy co i jak ok

https://www.briskoda.net/forums/topic/299424-octavia-iii-vcds-adaptations-tried-and-tested/?fbclid=IwAR3zZWrnFiwgO34F6E6F3ZVRvuo1MOMByX29O_gzKnSV4HZVCVXSEcS9k98#entry3772564. Tu masz stronę z kodowania i poszukaj sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Misio4321 napisał:

Ja się odezwę do ciebie w przyszły czwartek cz będę w Domu na 100 w piątek wtedy się dogadamy co i jak ok

https://www.briskoda.net/forums/topic/299424-octavia-iii-vcds-adaptations-tried-and-tested/?fbclid=IwAR3zZWrnFiwgO34F6E6F3ZVRvuo1MOMByX29O_gzKnSV4HZVCVXSEcS9k98#entry3772564. Tu masz stronę z kodowania i poszukaj sobie

Szczerze powiedziawszy to raczej nie bede mial czasu aby robic przystanek w Gdyni, tym bardziej ze bede jechal w nocy. Najpierw to trzeba przejac parametryzacje z Twojego oem modulu a nastepnie flash, wrazie jakby sie wysypalo to bedzie z czego recovery zrobic. Jak nie zadziala to mozna jeszcze zrobic na 5Q4xxxxxxF sw 0248

poszukaj gdzie mozesz zalatwic vas5054 albo podjedziesz do Kartuz i odbierzesz moj z naprawy i potem mi odeslesz

Edytowane przez Gecon (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gecon napisał:

Szczerze powiedziawszy to raczej nie bede mial czasu aby robic przystanek w Gdyni, tym bardziej ze bede jechal w nocy. Najpierw to trzeba przejac parametryzacje z Twojego oem modulu a nastepnie flash, wrazie jakby sie wysypalo to bedzie z czego recovery zrobic. Jak nie zadziala to mozna jeszcze zrobic na 5Q4xxxxxxF sw 0248

poszukaj gdzie mozesz zalatwic vas5054 albo podjedziesz do Kartuz i odbierzesz moj z naprawy i potem mi odeslesz

Dobra spokojnie jak będziesz jakoś na wekend to daj znać to pocwiczymy temat a potem możemy odkazic mi się aż tak z tym niespieszy

Edytowane przez Misio4321 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że musisz "odwrócić" to kodowanie

"Rzęsy" zapalone razem z światłami DRL

Wybierz sterownik 09 (Centralny Układ Elektroniczny)
Adaptacja
Leuchte16BLK SLB35BLK SL KC9
Lichtfunktion C
Stara wartość: nieaktywny
Nowa wartość: tagfahrlicht
Dimmwert CD
Stara wartość: 0 Nowa wartość: 100

Leuchte17TFL RBLK SRB3TFL R BLK SR KC3
Lichtfunktion C
Stara wartość: nieaktywny
Nowa wartość: tagfahrlicht
Dimmwert CD
Stara wartość: 0
Nowa wartość: 100




Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szcz3p4n napisał:

* Dźwięk o włączonym zapłonie przy otwartych drzwiach.  - można to sobie wyłączyć i mieć ciszę.Sprawdzone ze strony steimei.de i działa.STG 17 (Schalttafeleinsatz) auswählenSTG Anpassung -> Funktion 10Zündung aktiv Meldung; Auslöserändern auf "Keine Anzeige
 

F9AB0AD4-64E8-4934-BDDB-5C4AD8980022.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team