Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Ta kamera co masz przy lusterku obsługuje jedynie asystenta zmiany świateł, jeśli chciałbyś mieć line assist to do wymiany szyba, dokupienie kamery, osłon plastikowych i przede wszystkim sprawdzić wiazke przy lusterku czy jest możliwość wpiac i zakodować ale to raczej nie jest temat w tym dziale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naprawie kabelka VCDS zacząłem programować w programie...

Ustawiłem parę funkcji lecz mam problem z *Zamykanie okien w czasie deszczu jak w niektórych opcji udawało mi się odnaleźć wyłapując z opisu bądź z szybkiego wpisu kluczowego wyrazu. Lecz w tym przypadku ni cholery, pytanie czy po prostu nie mam takiej opcji czy żle szukam?
*Zapamiętanie poziomu ogrzewania foteli przednich. Włączamy żądaną wartość - aktywne (zawsze po włączeniu zapłonu) lub aktywne 10 min (po wyłączeniu zapłonu)  nie kuam czy tu nie powinno być aktywne po wlaczeniu następnym razem zapłonu , jak to działą to 10 minut?

Podpowiecie jak dokładnie zakować to żeby nie namieszać , nie a to negatywnego wpływu na pasek led?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, criss_s napisał:

Panowie próbował może ktoś zakodować poniższe?

VCDS tylko sprawdzone kodowania / adaptacje. spis aktualizowany. pytania inny temat.

Można włączyć, jest taka opcja dla O3FL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Walczę od długiego czasu z drugim światłem przeciwmgłowym z tyłu czy komuś udała się ta sztuka w octavia 3fl. Dodam iż kodowanie które jest w dziale sprawdzone kodowania w całości się poprzyjmowało jak i włączenie taki jasność prawej żarówki.  Ktoś coś pomżę ew. podeśle swoje kodowanie z dwoma światłami. Będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szcz3p4n napisał:

Co prawda nie mam FL ale ja robiłem według tego filmiku.
 


Może po FL znowu mądre głowy pokombinowały coś przy sterowniku....

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie w FL jest inaczej, ponieważ nie działa to kodowanie.

Kodowanie przyjęte ale efektu drugiego światła brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest żarówka. Fizycznie tylko nie spr czy jest kable we wtyczce ale wg schematu powinien być.

2 godziny temu, Langusta napisał:

Dokładnie w FL jest inaczej, ponieważ nie działa to kodowanie.

Kodowanie przyjęte ale efektu drugiego światła brak.

Może uda się Tobie z tym powalczyć w  chwili wolnej byłbywm wdzięczny i pewnie inni też. Bo lepiej być bardziej widocznym podczas gęstej mgły.

Edytowane przez Gluszek20 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2019 at 14:33, Gluszek20 napisał:

Tak jest żarówka.

Dnia 23.06.2019 at 15:53, Langusta napisał:

Potwierdzam, żarówka obecna.

Mnie też zainspirowaliście do sprawdzenia przeciwmgłowego w mojej O3RS 230 przed liftem z lampami poliftowymi.

Mam założone TOP LED i po zakodowaniu prawego światła wywala na konsoli błąd prawej żarówki światła tylnego przeciwmgłowego.

Sprawdziłem i w wersji TOP LED nie ma w prawej lampie ledów w miejscu przeciwmgłowego (fizycznie jak spojrzysz od dołu w lewej lampie widać białe plastikowe nóżki na końcu których są diody led, w prawej lampie ich fizycznie nie ma i nie ma co się zaświecić).

Temat prawego przeciwmgłowego dla wersji TOP LED uważam za zamknięty ?

Mogę tylko gdybać, że jeżeli komuś bardzo zależy to w wersji angielskiej pewnie prawa lampa będzie miała te ledy a lewa nie.

Oczywiście wersja zwykła (nie TOP LED) lampy poliftowej może się różnić.

IMG_20190628_210433.jpg

IMG_20190628_210531.jpg

Edytowane przez tomo1978 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja mam zwykłego leda i żarówki na stopie przeciwmgielnym lewym i kierunku. W prawym widać żarówkę od przeciwmgielnego i nawet schemat pokazuje żarówkę i kable. Tylko kodowanie nie puszcza nie wiadomo czemu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2018 at 14:34, Gluszek20 napisał:

Będę miał tą Octavie u siebie w tym tygodniu to postaram się sprawdzić te adaptacje  napisze co i jak jeśli do tego czasu nie uda się uruchomić.

Sprawdź jeszcze raz cała ta adaptacje. Robiłem wg tego.

Cześć, 

mam problem z Octavia 3 FL RS z 2018 r. Model 2019. Chciałbym uruchomić reflektory Corner doświetlające zakręty. 

Czy jesteście w stanie pomóc ? Jestem z okolic Krakowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje czeskie AUDI czyli OIII przed FL. Kodowanie tylnych lamp podczas otwierania klapy bagażnika. teraz mam światła wsteczne podczas otwierania klapy, znudziło mi się to, chciałbym zakodować tylne lampy ( taka jak zwykle świecą w ciemności) podczas otwartej kalpy bagażnika. Poza tym ktoś próbował kodowania większej ilości światła stop w lampach?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ktoś kodował światła awaryjne podczas gwałtownego hamowania? W Passat B6 FL to był standard, wystarczyło przy 30 km/h zahamować do zera i awaryjne sygnalizowały takie zdarzenie. W mojej OIII mimo kodowani chyba jest coś nie tak, czy się mylę? Może nie miałem jeszcze takiej sytuacji, albo jej nie upozorowałem na tyle żeby ta funkcja załapała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MORGOOTH napisał:

Ktoś kodował światła awaryjne podczas gwałtownego hamowania? W Passat B6 FL to był standard, wystarczyło przy 30 km/h zahamować do zera i awaryjne sygnalizowały takie zdarzenie. W mojej OIII mimo kodowani chyba jest coś nie tak, czy się mylę? Może nie miałem jeszcze takiej sytuacji, albo jej nie upozorowałem na tyle żeby ta funkcja załapała. 

 W naszej rapidce to działa  testowałem przy 90km/h i gaz do dechy do 0 km/h i wtedy też musi się abs włączyć na suchym asfalcie i wtedy stop muruga i jak stoimy w miejscu włączają się awaryjki. Gasną same po suszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MORGOOTH napisał:

Moje czeskie AUDI czyli OIII przed FL. Kodowanie tylnych lamp podczas otwierania klapy bagażnika. teraz mam światła wsteczne podczas otwierania klapy, znudziło mi się to, chciałbym zakodować tylne lampy ( taka jak zwykle świecą w ciemności) podczas otwartej kalpy bagażnika. 

Światła tylne LED postojowe włączone przy otwartej klapie bagażnika

09CE-> Security Access 16 kod 31347 -> Adaptacja.

-Leuchte 23SL HL C10 -D 23 tył lewy led

-Leuchte 24SL HR A65 -D 24 tył prawy led

D23 zmieniamy na Heckdeckel offen/pokrywa bagażnika otwarta.

D24 zmieniamy na Heckdeckel offen/pokrywa bagażnika otwarta.

*Następnie wartości zmieniamy z 0 na 127 =100% dla świateł led_ jeżeli jest taka potrzeba, ja tego nie zmieniałem a efekt końcowy został osiągnięty (światła świecą przy otwartej klapie bagażnika)

-Dimmwert D 23  - z 0 na 127 

-Dimmwert D 24  - z 0 na 127

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie, 

Mam pytanie, ponieważ  większość rzeczy już uruchomiłem. Lecz zastanawiam się nad jednym, czy można zakodować tak aby po zamknięciu auta z pilota szyby same się domykały bez konieczności trzymania guzika zamykania ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team