Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, cliner napisał:

Tak se neda pane...powiedzieli czescy inżynierowie.Zalecenie unijne...dla bezpieczeństwa.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 

no to jak się neda to neda trzeba trzymać guzik nadal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz w jakiejś funkcji od konca np G to co chcesz czyli Lid open/heckdeckel offen a dla tej pary funkcji GH dimmwert dajesz na np 30 i dimming direction na minimalize
Zasada tylko taka ze najpierw wykonuja sie te od dołu i można sie bawić ;)

Tylko jak byłem w ASO i przy wjeździe na halę chłopaki zaczeli oświetlenie sprawdzać to mieli spore zaskoczenie co tu się z oswietleniem u mnie odwala :D
Np postojówki nie gasną, dzienne się nie palą ;)
A ja rzęski z przodu i tył delikatnie mam podpiete pod interior light i zgasły by... jakby drzwi zamknął ;) dzienne by się zapaliły jakby ręczny zwolnił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy idzie gdzieś znaleźć i pobrać albo ktoś dysponuje i użyczy program do vcds? Lata temu kupiłem kabelek u majfrendów ver 16.8.4 ale przy przeprowadzce zgubiłem dołączoną płytkę z oprogramowaniem a chciałem coś pokodować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Szanowni,

Jak zakodować VCDSem wyłączenie świateł dziennych jeśli ustawimy włącznik świateł w pozycji "0". 

U mnie świecą światła dzienne cały czas, czy włącznik ustawiony jest na "0" czy na auto. 

Auto posiada też czujnik zmierzchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Lukas345 napisał:

Z menu radia można to wylaczyc/włączyć

tak to wiem, ale chce jak opisałem wcześniej - ustawienie na "0" ma być faktyczne wyłączenie świateł, a ustawienie auto - mają świecić dzienne lub mijania (w zależności od pory dnia lub nocy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enabling DRLs only on AUTO

 

Controller 09 - Central Electronics

16 - Security Access - enter 31347

10 - Adaptations

 

(9)-Daytime running lights-Tagfahrlicht nur in Schalterstellung AUTO - change to active

 

Może to zadziała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania trochę innej natury. Mam interface VAG012 z e-service i używam go z 17.1.3 do łączenia się z O3 1.4 TSI 150 KM CZDA z 2016r. Wszystko jest OK oprócz faktu, że mam nieaktywne bloki pomiarowe i muszę korzystać z zaawansowanych bloków pomiarowych. Jednak teraz pojawiła się konieczność podłączenia do O3 1.4 TSI 150 KM z 2017r. Próba podłączenia się ww. interfacem skończyła się komunikatem "Pojazd nieobsługiwany" (czy jakoś podobnie).

  1. Czy muszę zmienić kabel, aby łączyć się z ww. O3 z 2018r.?
  2. Jaką wyższą niż wersja 17.1.3 mogę używać z tym kablem?
  3. Jak mogę zrzucić do pliku .csv mapę z bloków pomiarowych modułów skoro bloki pomiarowe mam nieaktywne (mapy adaptacji idą bez problemu)?
Edytowane przez msemafor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jarosław Lorenz Moim zdaniem masz załączony tryb skandynawski. Ostatnio w Octavii 2 znajomemu to ustawiałem....

@msemafor A zainstaluj sobie najnowszy 18.9 lub 18.2. i  sprawdź.

Edytowane przez AdiRuti (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, AdiRuti napisał:

 A zainstaluj sobie najnowszy 18.9 lub 18.2. i  sprawdź. 

Nie "uwalę" interfacu? Nie chciałbym sobie narobić jeszcze większego "bigosu" i zostać bez kabla ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@msemafor Uwalone kable z CHIN to teraz norma ? Wszystko idzie naprawić. Tylko nie aktualizuj go przez internet przez oryginalne oprogramowanie.

Sciągnij sobie wiadomo jakie oprogramowanie z dobrym Loaderem i sprawdzaj.

@cliner  Jak zauktualizuje bezpośrednio kabel to nie wiem co bedzie, ale przecież sam program do obsługi może wgrać nowszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności sprawdziłem (dzięki paczce od K0limer v7.2), co siedzi w środku mojego interfacu: chip ATMEGA 162, FW version: 1.96, HW version: 0.44, Identification: ROSS-USA, Bootloader: enabled. Mam tam też aplikację i pliki do updatu softu - nie wiem tylko do jakiej wersji (są tam różne pliki z 0.44 i z 0.46 w nazwie). Jest też tam dokument info.pdf (w załączeniu), w którym na pierwszej stronie opisana jest procedura updatu softu.

Czy to, co jest teraz pasuje do 18.9? Nie uszkodzi kabla czy trzeba zmienić wersję FW? Czy mogę bezpiecznie użyć aplikacji VAGCOM_EEWriteLang wymienionej w pliku info.pdf?

Info.pdf

Edytowane przez msemafor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Misio4321 napisał:

Enabling DRLs only on AUTO

 

Controller 09 - Central Electronics

16 - Security Access - enter 31347

10 - Adaptations

 

(9)-Daytime running lights-Tagfahrlicht nur in Schalterstellung AUTO - change to active

 

Może to zadziała 

dziękuje , spróbuje ?

12 godzin temu, AdiRuti napisał:

@Jarosław Lorenz Moim zdaniem masz załączony tryb skandynawski. Ostatnio w Octavii 2 znajomemu to ustawiałem....

@msemafor A zainstaluj sobie najnowszy 18.9 lub 18.2. i  sprawdź.

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team