Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 25.08.2019 at 21:11, msemafor napisał:

Dla pewności sprawdziłem (dzięki paczce VCDS K0limer v7.2), co siedzi w środku mojego interfacu: chip ATMEGA 162, FW version: 1.96, HW version: 0.44, Identification: ROSS-USA, Bootloader: enabled. Mam tam też aplikację i pliki do updatu softu - nie wiem tylko do jakiej wersji (są tam różne pliki z 0.44 i z 0.46 w nazwie). Jest też tam dokument info.pdf (w załączeniu), w którym na pierwszej stronie opisana jest procedura updatu softu.

Czy to, co jest teraz pasuje do 18.9? Nie uszkodzi kabla czy trzeba zmienić wersję FW? Czy mogę bezpiecznie użyć aplikacji VAGCOM_EEWriteLang wymienionej w pliku info.pdf?

Info.pdf 390 kB · 7 downloads

Chciałbym potwierdzić, że znalazłem nowszą paczkę z firmware i aplikacjami od k0limer (wersja 9.2), zrobiłem update firmware interfacu i dzięki temu mogę się cieszyć ze sprawnie działającej wersji 19.6.1 AKP. Sprawdziłem też na dwóch O3 1.4 TSI 150 KM CZDA z 2016r. i 2017r. - działa super. Jedynym minusem jest nieaktywny przycisk "Bloki pomiarowe" w module silnik ale "Zaawansowane bloki pomiarowe" działają bez problemu. Nie wiem tylko, czemu ten przycisk jest nieaktywny w obydwu ww. pojazdach.

Edytowane przez msemafor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MORGOOTH Jeśli to jest P&P to nie będzie potrzeby. 

Mam prośbę do tych co mają podświetlanie skarpetek. 

Dziś montowałem wiązkę i lampki do podświetlania nóg i od razu zrobiłem kodowanie VCDS , z tym nie mogłem na początku nie mogłem odszukać do zatwierdzenia " zainstalowano" oświetlenia nóg  czy mógłby ktoś podrzucić fotke jak to jest opisanę ? Niby VCDS polsko lecz mam mieszkankę niemieckiego, angielskiego i polskiego.

Pomimo nie aktywowania podświetlenia nóg, kontynuowałem procedurę z kodowaniem LC czyli ustawiłem A, AB oraz %. Problem jest taki że w radiu mimo suwaka z potencjometrem % zwiększanie i zmniejszanie nic nie robi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, AdiRuti napisał:

@MORGOOTH Jeśli to jest P&P to nie będzie potrzeby. 

Mam prośbę do tych co mają podświetlanie skarpetek. 

Dziś montowałem wiązkę i lampki do podświetlania nóg i od razu zrobiłem kodowanie VCDS , z tym nie mogłem na początku nie mogłem odszukać do zatwierdzenia " zainstalowano" oświetlenia nóg  czy mógłby ktoś podrzucić fotke jak to jest opisanę ? Niby VCDS polsko lecz mam mieszkankę niemieckiego, angielskiego i polskiego.

Pomimo nie aktywowania podświetlenia nóg, kontynuowałem procedurę z kodowaniem LC czyli ustawiłem A, AB oraz %. Problem jest taki że w radiu mimo suwaka z potencjometrem % zwiększanie i zmniejszanie nic nie robi....

Aktywacja podświetlenia nóg

Wybierz sterownik 09 (Centralny układ elektroniczny) 

Dostęp bezpieczeństwa (31347)

Adaptacje

Wybierz - Leuchte30FR LC72

Sub - Lichtfunktion E 30

- Zmień na Interior Light

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

nie wiem czemu ale zniknęło mi z menu CAR opcja ustawiania ESC, (na włączony, wyłączony), ster. przyjmuje różne kodowania na ESC Sport, itd, ale nie widzę tego w ustawieniach. czy ktoś może pamięta, gdzie w Infotainment 5F włącza się to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie trzeba po wprowadzonych zmianach zrestartowac ustawień jak w przypadku zmiany komfortowych kierunkowskazów??

Czy probowaliście tego kodowania z wyłączeniem dziennych w pozycji pokrętła na "0", działa??

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Szcz3p4n napisał:

Czy probowaliście tego kodowania z wyłączeniem dziennych w pozycji pokrętła na "0", działa??

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Jeszcze nie zdążyłem sprawdzić,  muszę kompa pożyczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pulp napisał:

Cześć,

nie wiem czemu ale zniknęło mi z menu CAR opcja ustawiania ESC, (na włączony, wyłączony), ster. przyjmuje różne kodowania na ESC Sport, itd, ale nie widzę tego w ustawieniach. czy ktoś może pamięta, gdzie w Infotainment 5F włącza się to?

W 5F nic nie zmieniałem https://youtu.be/x7qoM38261I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langusta napisał:

W 5F nic nie zmieniałem https://youtu.be/x7qoM38261I

no właśnie, nie mam po prostu wyświetlanej opcji ustawień ESC, powyżej ustawień opon, światel, tak jak na filmie...

a pokazywane kodowania oczywiście wchodzą bez problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widze ze ty nie rozumiesz mojego tematu pokazane jest ustawienie adaptacji a nie dlugie kodowanie jak vcds to raz dwa w adaptacji tzrba znac nazwę odpowiadająca np wycieraczka oczywiście po germansku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2019 at 13:43, Misio4321 napisał:

It is necessary to have the rain sensor 5Q0 955 547, without the letters A or B in the code, and it does not seem to work with the new RLFS sensors

Module 09 (Central Electrics)
Security access -> 31347
Adaptation
Submenu - Access Control 2 / ZV Komfort
- Regenschliessen_ein aus -> Active
- Regenschliessen_art -> Permanent (Default Once)
- Menuesteuerung Regenschliessen -> Active
 

Subsystem (RLHS) > Long Coding - Byte 0 -> Bit 1 & 2 active
 
After coding you will need to do factory reset of windscreen and mirror settings under CAR > Setup > Factory Settings > Windscreen and Mirror Settings.

 Tu macie kodowanie na zamykanie szyb w czasie deszczu gdy auto jest zamkniete  a szyby zostawicie otwarte dziala 100% tylko tzrba sprawdzic jaki macie czujnik deszczu  

 

Sprawdzenie jaki sie ma czujnik deszczu  

Module 09 (Central Electrics) -> Subsystem (RLHS) > Info

 

Jak tos slaby z Anglika to mowie dorazu wasz czujnik musi byc bez literek A albo B wtedy to zadziala 

Witam. Mam taki nr czujnika jak u góry podany, auto z 09.2013 i nie przyjmuje kodowania na szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team