Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może któryś z was już próbował to kodowanie:

* Lusterka otwierają się przy ZAPŁONIE a nie przy otwarciu auta.

Moduł drzwi 42 i 52 powinien mieć wersję oprogramowanie 0032, w innym przypadku ponoć nie działa. 

1 - Module 09- Electronic control unit / Code (31347)

2 - Adaptation

3 - Spiegelverstellung

4 -Signalisierung_Spiegelanklappung - (Change value to Off)

Mam octavie z grudnia 2014, próbowałem ją zakodować jak wyżej pkt 4 wyłączyłem ale pkt3 w kodowaniu są 2opcje:

Menuesteuerung synchrone Spiegelverstellung

Spiegelverstellung Synchrone

raz wyłączyłem pierwszą, później drugą i na końcu obie ale żadne nie zadziałało.

Działanie po kodowaniu- po zamknięciu auta lusterka się zamykają. Przy otwieraniu lusterka się otwierają i po sekundzie się zamyka.

Czekam na pomoc z waszej strony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cygan8686 napisał:

Panowie może któryś z was już próbował to kodowanie:

* Lusterka otwierają się przy ZAPŁONIE a nie przy otwarciu auta.

Moduł drzwi 42 i 52 powinien mieć wersję oprogramowanie 0032, w innym przypadku ponoć nie działa. 

1 - Module 09- Electronic control unit / Code (31347)

2 - Adaptation

3 - Spiegelverstellung

4 -Signalisierung_Spiegelanklappung - (Change value to Off)

Mam octavie z grudnia 2014, próbowałem ją zakodować jak wyżej pkt 4 wyłączyłem ale pkt3 w kodowaniu są 2opcje:

Menuesteuerung synchrone Spiegelverstellung

Spiegelverstellung Synchrone

raz wyłączyłem pierwszą, później drugą i na końcu obie ale żadne nie zadziałało.

Działanie po kodowaniu- po zamknięciu auta lusterka się zamykają. Przy otwieraniu lusterka się otwierają i po sekundzie się zamyka.

Czekam na pomoc z waszej strony

 

U mnie to samo, 

Działanie po kodowaniu- po zamknięciu auta lusterka się zamykają. Przy otwieraniu lusterka się otwierają i po sekundzie się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2019 at 23:41, k3fir napisał:

Panel klimatronik wersja uk kodowanie na eu?
Jest możliwość by główne pokrętło do ustawiania temp było te z lewej strony. Teraz tym lewym ustawia się tylko temp kierowcy, a pasażer ustawia oba.

W kodowaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany i panewki, obsługuje ktoś biegle VCP 5.5.1?? mam kilka pytań bo nie umiem wskoczyc w adaptacje 09 Centralnej elektrytki, po 1 nie przyjmuje mi security code, nie wiem dlaczego skoro caly internet woła, że jest to 31347, macie jakieś pomysly? dodam też, że vcds 15.7 rownież nie radzi sobie ze wpisaniem sucurity access, sporo przydatynych funkcji nie moge włączyć bez tego, ktoś ma jakiś pomysł?

Edytowane przez venom171 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2019 at 19:22, Szcz3p4n napisał:

A czy na pewno macie wersję oprogramowania 0032??

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

A gdzie dokładnie sprawdzić oprogramowanie?

15750230850641142031163618150357.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest fabrycznie opisany ,jako plik do ogrania-FL_5Q4959593 E_0032.Cztery ostatnie cyfry podają numer wersji software.

Pewnie by trzeba zmienić w kodowaniu na zamykanie lusterek przez dłuższe przytrzymanie przycisku na kluczyku,to może wtedy zadziała też po zapłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cliner napisał:

Tak jest fabrycznie opisany ,jako plik do ogrania-FL_5Q4959593 E_0032.Cztery ostatnie cyfry podają numer wersji software.

Pewnie by trzeba zmienić w kodowaniu na zamykanie lusterek przez dłuższe przytrzymanie przycisku na kluczyku,to może wtedy zadziała też po zapłonie.

Mam zakodowane przez dłuższe przytrzymanie, lustra się zamykają. Otwieram z pilota lustra się rozkładają i składają ponownie, wkładam klucz do stacyjki i się rozkładają ostatecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie spokój z tym kodowaniem bo jak powiedział @rrobert po roku 2015 się nie da, Unia Europejska zakazała.

Mnie padło chyba na wzrok, widziałem gdzieś kodowanie dotyczące CH/LH z świateł przeciwmgielnych zamiast xenonu i za cholerę nie mogę teraz tego znaleźć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szcz3p4n napisał:

Panowie dajcie spokój z tym kodowaniem bo jak powiedział @rrobert po roku 2015 się nie da, Unia Europejska zakazała.

Mnie padło chyba na wzrok, widziałem gdzieś kodowanie dotyczące CH/LH z świateł przeciwmgielnych zamiast xenonu i za cholerę nie mogę teraz tego znaleźć...

Proszę bardzo bez czujnika zmierzchu.

Edytowane przez Gluszek20 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szcz3p4n Spoko, ja Ciebie rozumiem tylko np. @Andrzej Zembrowski dokupował i montował, gdyż od samego początku nie miał.... I boryka się z problemem...

A co do Xenona/Corner znajdź Coming/living czy jakoś tak i jedna z opcji bedzie: światła mijania, przeciwmgielne i coś jeszcze.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie spokój z tym kodowaniem bo jak powiedział [mention=45]rrobert[/mention] po roku 2015 się nie da, Unia Europejska zakazała.
Mnie padło chyba na wzrok, widziałem gdzieś kodowanie dotyczące CH/LH z świateł przeciwmgielnych zamiast xenonu i za cholerę nie mogę teraz tego znaleźć... 
Ja mam 2014 i też się nie da. Ta UE to się wpiernicza tam gdzie nie trzeba. Lusterka nie bo przepisy, domykanie szyb nie bo przepisy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team