Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Macie na myśli reset poprzez przytrzymanie przycisku włączającego/wyłączającego radio? To robiłem i nie pomogło. Czy jak przywrócę ustawienia fabryczne w ustawieniach radia to stracę stacje radiowe z pamięci, ulubione kontakty z PHONE i inne ustawienia?

Później spróbuję zmianę skórek radia i poinformuję o efektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasami zawieszało sie radio lub inne dziwne rzeczy się działo, byłem w ASO i jest nowa aktualizacja Bolero i poki co wszystkie przypadłości zniknęły U mnie oprogramowanie jest 0475

Edytowane przez wojtek2626 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtek2626 zobacz w ustawieniach radia jaki masz nr urządzenia bo ma to znaczenie. Ja mam tak:

nr urządzenia: 5Q0035840A
Sprzęt: H25
Oprogramowanie: 0252
Kodeki: 2101.0.0.10

Z tego, co się orientuję 0252 to najwyższa w tej chwili wersja oprogramowania dla Bolero z ww. nr urządzenia.

Edytowane przez msemafor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2020 at 06:14, pab567 napisał:

Jak nie pomoże to zmień skórkę - kodowanie, bajt 17, jak jest 00 to zakoduj 01, jak 01 to zaloguj 00. Potem reset i wio.

Ustawiłem 01 w bajcie 17 i działa przycisk Menu - pokazują się "kafelki". Dzięki za pomoc.

Edit:

Po tej zmianie nie ukrywa sie zielony pasek na dole ekranu, jakby nie działał czujnik zbliżeniowy. Czy przywrócenie ustawień fabrycznych wykasuje stacje radiowe i pozostałe ustawienia z pamięci?

Edit 2:

Przywróciłem kodowanie początkowe dla radia Bolero, tj. 03730100FF00000011110001000000002F0200C40120010000 i teraz jest OK.

Edytowane przez msemafor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kodowałem dodatkowy kluczyk w ASO i po odebraniu auta działa mi tylko 1 głośnik (lewy przód). Podpialem vcds i wywala mi w "sound system" component protection. Cos musieli zrobic bo trzymali auto dosc dlugo i jak widac nie poradzili sobie z tym. Czy w ASO beda w stanie mi sciagnac CP czy musze podjechac do kogos ? Mam cantona i dokladane radio columbus mib1 (crackowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, msemafor napisał:

@wojtek2626 zobacz w ustawieniach radia jaki masz nr urządzenia bo ma to znaczenie. Ja mam tak:

nr urządzenia: 5Q0035840A
Sprzęt: H25
Oprogramowanie: 0252
Kodeki: 2101.0.0.10

Z tego, co się orientuję 0252 to najwyższa w tej chwili wersja oprogramowania dla Bolero z ww. nr urządzenia.

U mnie jest takie:

5Q0035840C

H41

0475

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Octavię 2 (nie FL) w wersji Scout, szukam listy dostępnych opcji do zakodowania. Nie mogę znaleźć, wszystko co trafiam dotyczy O3. Szczególnie interesują mnie światła (halogeny jako dzienne?) oraz wskaźnik prędkości i temp. oleju na maxidot.

Był link prowadzący do czeskiego forum Skody, niestety wygląda że temat zniknął z tamtego forum ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Wykonałem kodowanie zgodnie z tym co poniżej.

Dnia 27.10.2019 at 00:23, Langusta napisał:

* Lusterka otwierają się przy ZAPŁONIE a nie przy otwarciu auta.

Moduł drzwi 42 i 52 powinien mieć wersję oprogramowanie 0032, w innym przypadku ponoć nie działa. 

1 - Module 09- Electronic control unit / Code (31347)

2 - Adaptation

3 - Spiegelverstellung

4 -Signalisierung_Spiegelanklappung - (Change value to Off)

Oprogramowanie w modułach drzwi 42 i 52 mam w wersji 0032.

Efekt jest taki że gdy wyjdę z samochodu, zamknę go (kessy) i od razu otworzę to faktycznie nie rozkładają się, dopiero włączenie zapłonu je rozkłada. I tu jest jedno "ale". Gdy otworzę samochód po kilku minutach, rozkładają się razem z otwarciem samochodu a nie zapłonem. Spotkał się ktoś z Was z czymś takim? Jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Posiadam Octavię III 2018 poliftową. Mam problem z VCDS. Łączę się z autem i zakodowalem kilka już elementów, ale chcąc wejść w 09-centralny układ elektroniczny pisze mi że ten moduł nie podlega kodowaniu i nie pozwala mi do niego wejść. Nie jest to wina interfejsu bo nawet jego najnowszą wersję sprawdzałem i taki sam komunikat. Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 18.2.1. Ale sprawdzałem nawet na 19.6.1

Co masz na myśli że wszystko jest w adaptacjach? Potrzebuję się dostać do kodowania tego sterownika. Adaptacje działają i mogę tam zmieniać. Ale nie mogę kodować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję zakodować przełącznik świateł z funkcją "auto". W obecnej chwili mam błąd oświetlenia samochodu i nie działa mi czujnik światła który ręcznie dołożyłem do samochodu. Póki co jeszcze nikomu nie udało się tego rozwiązać problemu. Być może poliftowe Octavie mają jakieś sztuczki o których mało kto jeszcze wie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Hawki napisał:

Potrzebuję zakodować przełącznik świateł z funkcją "auto". W obecnej chwili mam błąd oświetlenia samochodu i nie działa mi czujnik światła który ręcznie dołożyłem do samochodu. Póki co jeszcze nikomu nie udało się tego rozwiązać problemu. Być może poliftowe Octavie mają jakieś sztuczki o których mało kto jeszcze wie. 

adaptacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fahrlicht bei tag - daytime running light

 Tagfahrlicht nur in schallersterung AUTO - active

Regenlicht sensor -  LIN Regen light sensor

Assistent fahrlicht bei regen  - active

Lichtsensorempfidlicheit - sensitive

Feuchtesensor - installed

Przepraszam za mój niemiecki ale to nie jest moja mocna strona

Edytowane przez Wentylator (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team