Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie działa. Co ciekawe opcja Tagfahrlicht nur in schallersterung AUTO - active wyłączyła mi światła do jazdy dziennej. A funkcji Feuchtesensor nie mogę znaleźć. Tak czy owak pojawia mi się, odkąd próbuje to zrobić, błąd na desce rozdzielczej jak w załączniku. Dodatkowo mam cały czas błąd który się pojawia od razu po jego skasowaniu - w załączniku. Może on jest powodem ale nigdzie nie znalazłem co to za błąd i jak go usunąć. 

IMG_20200307_104710.jpg

IMG_20200307_104728.jpg

Błąd na desce pojawia się tylko gdy przełącznik świateł jest w pozycji Auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2020 at 10:55, Hawki napisał:

Niestety nie działa. Co ciekawe opcja Tagfahrlicht nur in schallersterung AUTO - active wyłączyła mi światła do jazdy dziennej. A funkcji Feuchtesensor nie mogę znaleźć. Tak czy owak pojawia mi się, odkąd próbuje to zrobić, błąd na desce rozdzielczej jak w załączniku. Dodatkowo mam cały czas błąd który się pojawia od razu po jego skasowaniu - w załączniku. Może on jest powodem ale nigdzie nie znalazłem co to za błąd i jak go usunąć. 

IMG_20200307_104710.jpg

IMG_20200307_104728.jpg

Błąd na desce pojawia się tylko gdy przełącznik świateł jest w pozycji Auto

zrób prosze mape adaptacji bcm zapodaj na pw ,w wolnej chwili obejrzę. Jakie masz kodowanie sensora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, AdiRuti napisał:

A co nie możesz zakodować?

No nie przyjmuje kodowania.

Chciałem porównać z jakąś inną skodą z taką pompą.

Ogarnąłem temat, na tej pompie też działa ale HHC koduje się w innym bajcie.

W instrukcji  jest bajt 25 wartość 63 w mojej pompie jest to bajt 26 z wartością 63.

Edytowane przez lukas313 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czołgiem.

Czy jest ktoś w stanie zrobić dla mnie mapę adaptacji BCM i sterownika 55 xenon?

Właśnie zakupiłem w promocji lampy kompletne xenon z AFS i finalnie będą lądować na aucie.

Elektrycznie ze schematami sobie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 musisz jeszcze odpowiednio oprogramować. jak zamontujesz z golfa to nie zakodujesz prawidłowo sterownika musisz go odpowiednio oprogramować. do prawidłowego kodowania bordneza musisz mieć wersje high która obsługuje xenony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio lodzio....

Dobra. Proteza działa. Lampy świecą jak powinny po godzinie z hakiem adaptacji.. Do szczęścia brakuje jeszcze czujnika poziomowania.

Reszta do ogarnięcia po świętach.

20200410_150059.jpg

20200410_194259.jpg

Edytowane przez Angel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura odblokowania dla SFD

(Ochrona diagnostyczna pojazdu)

Pragniemy poinformować, że od 2020 r. Volkswagen AG wprowadzi nową procedurę ochrony diagnostycznej pojazdu (SFD). Aby skorzystać z procedury SFD, konieczne jest wcześniejsze zarejestrowanie użytkowników na zapleczu SFD.

Cel SFD

Analizy produktów w Grupie VW wykazały, że istnieje zwiększony wymóg ochrony danych w pojazdach. Dotyczy to również ochrony diagnostycznej pojazdu. Poprzednia procedura (aktywacja dostępu bezpieczeństwa za pomocą 5-cyfrowego kodu logowania) nie jest już zgodna ze stanem techniki. Począwszy od 2020 r. - począwszy od wejścia na rynek MQB37W (Golf 8) - wprowadzona zostanie procedura SFD obejmująca różne marki w celu zapewnienia ochrony diagnostycznej pojazdu.

SFD zostanie wprowadzony w dwóch etapach projektu:

Etap 1 obejmuje ochronę dostępu do chronionych obiektów diagnostycznych w jednostkach sterujących oraz weryfikację tego dostępu na poziomie indywidualnym. Wymóg ochrony zostanie określony dla określonych jednostek sterujących i obiektów diagnostycznych. Wymóg ochrony jest ograniczony do określonych usług pisania (kodowania, dostosowywania, parametryzacji) i procedur. Normalne usługi odczytu (np. Odczyt pamięci zdarzeń jednostki sterującej) nie będą chronione przez SFD. SFD nie wpływa również na funkcje pobierania ciągów danych z ciągami danych modułu ładującego, flashowania i / lub programowania aktualizacji, a także bezpieczeństwa danych flash.

Etap 2 obejmuje, jako uzupełnienie etapu 1, ochronę przed modyfikacją zawartości diagnostycznej po zintegrowaniu zawartości diagnostycznej poprzez kompleksowe zabezpieczenie danych diagnostycznych między systemami zaplecza VAG IT a jednostkami sterującymi.

Aby móc rejestrować dostęp do treści diagnostycznych wymagających ochrony w przyszłości, organizacja bezpieczeństwa IT wymaga silnego uwierzytelnienia użytkownika. Dlatego konieczne jest użycie uwierzytelniania dwuskładnikowego, które można wdrożyć na przykład za pomocą

• Karty PKI

• Karty SecurID

• Aplikacje, które generują hasła jednorazowe (np. Google Authenticator lub Microsoft Authenticator)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Langusta napisał:

Procedura odblokowania dla SFD

(Ochrona diagnostyczna pojazdu)

Pragniemy poinformować, że od 2020 r. Volkswagen AG wprowadzi nową procedurę ochrony diagnostycznej pojazdu (SFD). Aby skorzystać z procedury SFD, konieczne jest wcześniejsze zarejestrowanie użytkowników na zapleczu SFD.

Cel SFD

Analizy produktów w Grupie VW wykazały, że istnieje zwiększony wymóg ochrony danych w pojazdach. Dotyczy to również ochrony diagnostycznej pojazdu. Poprzednia procedura (aktywacja dostępu bezpieczeństwa za pomocą 5-cyfrowego kodu logowania) nie jest już zgodna ze stanem techniki. Począwszy od 2020 r. - począwszy od wejścia na rynek MQB37W (Golf 😎 - wprowadzona zostanie procedura SFD obejmująca różne marki w celu zapewnienia ochrony diagnostycznej pojazdu.

SFD zostanie wprowadzony w dwóch etapach projektu:

Etap 1 obejmuje ochronę dostępu do chronionych obiektów diagnostycznych w jednostkach sterujących oraz weryfikację tego dostępu na poziomie indywidualnym. Wymóg ochrony zostanie określony dla określonych jednostek sterujących i obiektów diagnostycznych. Wymóg ochrony jest ograniczony do określonych usług pisania (kodowania, dostosowywania, parametryzacji) i procedur. Normalne usługi odczytu (np. Odczyt pamięci zdarzeń jednostki sterującej) nie będą chronione przez SFD. SFD nie wpływa również na funkcje pobierania ciągów danych z ciągami danych modułu ładującego, flashowania i / lub programowania aktualizacji, a także bezpieczeństwa danych flash.

Etap 2 obejmuje, jako uzupełnienie etapu 1, ochronę przed modyfikacją zawartości diagnostycznej po zintegrowaniu zawartości diagnostycznej poprzez kompleksowe zabezpieczenie danych diagnostycznych między systemami zaplecza VAG IT a jednostkami sterującymi.

Aby móc rejestrować dostęp do treści diagnostycznych wymagających ochrony w przyszłości, organizacja bezpieczeństwa IT wymaga silnego uwierzytelnienia użytkownika. Dlatego konieczne jest użycie uwierzytelniania dwuskładnikowego, które można wdrożyć na przykład za pomocą

• Karty PKI

• Karty SecurID

• Aplikacje, które generują hasła jednorazowe (np. Google Authenticator lub Microsoft Authenticator)

Czyli koniec modzenia z nowymi modelami aut grupy vag?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Gluszek20 napisał:

Czyli koniec modzenia z nowymi modelami aut grupy vag?

Wygląda jednak na to, że kodowanie będzie trudniejsze w przyszłości, chyba że ktoś złamie tę nową ochronę.

Nie wiem, czy nie będzie ściślej kontrolowane (gwarancja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dotyczące jednego z moda mianowicie Doświetlania zakrętów dwu etapowych dla O3 FL. Chciałbym zwiększyć kąt skrętu kierownicą, żeby światła halogenowe zapalały się ciut później. Który parametr odpowiada za to ?

IDE03638-IDE04231-static AFS light-Steering wheel angle: offset,-0.3 °,
IDE03638-ENG116677-static AFS light-Abdimmgeschwindigkeit,25.0 %/s,
IDE03638-ENG116673-static AFS light-bei Rueckwaertsfahrt,both sides ,
IDE03638-ENG116675-static AFS light-Lower speed threshold,0.0 km/h,
IDE03638-ENG116682-static AFS light-Maximaltemperatur,100.0 °C,
IDE03638-ENG116679-static AFS light-obere Grenztemperatur,95.0 °C,
IDE03638-ENG116681-static AFS light-Oberer Lenkradwinkel,65 °,
IDE03638-ENG116680-static AFS light-untere Grenztemperatur,80.0 °C,
IDE03638-ENG116678-static AFS light-Unterer Lenkradwinkel,40 °,
IDE03638-ENG116676-static AFS light-Upper speed threshold,40.0 km/h,
IDE03638-ENG116674-static AFS light-Vorschrift,ECE R119 ,
IDE03638-ENG115830-static AFS light-Zeitwert Einschaltzeit Abbiegelicht,15 min,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2020 at 22:51, cliner napisał:

IDE03638-ENG116681-static AFS light-Oberer Lenkradwinkel,65 °,

IDE03638-ENG116678-static AFS light-Unterer Lenkradwinkel,40 °,

W która stronę zmniejszyć parametr ? 65 ° 40 °  w górę cz w dół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, ja z taką sprawą, zamontowałem kamerę cofania w octavii 3 z 2019 roku i teraz potrzebuje to zakodować, chłopak który mi to robił powiedział, że ma za stary kabel albo za stary program (nie pamiętam) i nie ogarnie tego. Mieszkam w Olsztynie, znalazłem jednego elektromechanika, który powiedział, że chce za to 300 zł więc parsknąłem śmiechem, znalazłem dwóch gości, którzy robią to za 100 zł i mogą mi jeszcze kilka innych bajerów zrobić ale to 200 km stąd i w obecnej sytuacji nie chce robić sobie wycieczek.

PRZECHODZĄC DO SEDNA SPRAWY:D

czy moglibyście mi polecić jakiś zestaw (kabel + program + ewentualnie co tam jeszcze potrzeba) żebym sobie kupił i sam to zrobił plus jakieś inne kodowania ? auto jest na gwarancji więc przez prawie 4 lata nie zamierzam nic diagnozować więc chyba nie musi to być jakiś mega specjalistyczny sprzęt ? byłbym wdzięczny za jakiegoś bezpośredniego linka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ardian do podstawowej zabawy wystarczy ci pewnie to: https://obdeleven.com/pl/

Jeżeli masz Androida to wersja v1 powinna ci nawet wystarczyć, jeżeli iPhone no to wtedy v2 potrzebujesz 😉 

Ja z kabla VCDS zrezygnowałem daaawno temu i nie żałuję 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej co może być powodem wywalania błędu komunikacji, po podłączeniu chińskim kablem wszystko interfejs, linie K, Can pokazuje Ok niestety wywala cały czas błąd połączenia wcześniej nie było problemów z kablem. 

Edytowane przez Kubus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team